Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zasiłek na zagospodarowanie
strony: [ 1 ]
renia204-06-2013 12:56:40   [#01]

Nauczycielka w  zeszłym roku 11/12  była zatrudniona na zastępstwo, zrobiła kontraktowego. W tym roku znów jest na zastępstwo od lutego do czerwca 2013 i złożyła wniosek o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie. Od września 2013  na 100% nie mam możliwości na jej zatrudnienie. W okresie od września 2012 do czasu obecnego jeszcze gdzieś pracuje.

Wydaje mi się, że nie należy się jej ten zasiłek. Ale czy na pewno? i jaka pp ?

Proszę o wsparcie

Leszek04-06-2013 13:23:58   [#02]

KN



Art. 61. 1. Nauczyciel, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole i posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska, otrzymuje w szkole wskazanej jako podstawowe miejsce zatrudnienia na swój wniosek jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie w wysokości dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego. Do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie zalicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.

2. Prawo do złożenia wniosku o wypłacenie zasiłku na zagospodarowanie przysługuje nauczycielowi w okresie roku, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.

3. Zasiłek na zagospodarowanie podlega zwrotowi, jeżeli nauczyciel nie przepracuje w szkole trzech lat, licząc od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. W szczególnie uzasadnionych przypadkach organ prowadzący szkołę może zwolnić nauczyciela w całości lub w części z obowiązku zwrotu zasiłku.

 

1. obecna praca to nowa umowa?

2. nie będzie mogła dalej pracować to bedzie musiała zwrócić zasiłek

 

pozdrawiam

renia204-06-2013 19:05:41   [#03]

Dzięki Leszku.

Ciągle mam jednak wątpliwości; wcześniej mało precyzyjnie napisałam, a tu wszystko jest ważne. Zatrudnienie na zastępstwo w 11/12 to czas kiedy pani robiła mgr, a więc czas studiów. Czyli nie liczy się to jako pierwsza praca. Teraz ta praca gdzieś, to chyba opiekun w internacie i chyba też na rok ją ma. Muszę wszystko przeanalizować bo w sądzie może się zakończyć.

renia205-06-2013 08:48:35   [#04]

Leszku, może znajdziesz jeszcze chwilę ?

wbgim24-09-2013 10:15:41   [#05]

Witam.

Mam jeszcze pytanie dotyczące zasiłku.

Nauczyciel ubiega się o zasiłek. Pierwsza praca to przedszkole, tam uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego ( w lipcu), następnie, we wrześniu,  podjął pracę w szkole podstawowej w klasie pierwszej i tu złożył wniosek o zasiek. Czy przysługuje zasiłek? Dyrekcja twierdzi, że tak, Wydział Oświaty, który jest płatnikiem, że nie. Proszę o pomoc.

rzewa24-09-2013 12:47:21   [#06]

tak, zasiłek przysługuje

pierwsza praca w szkole oznacza, że pierwsza praca musi być zatrudnieniem w jednostkach systemu oświaty - patrz art 3 pkt 2 KN

wbgim24-09-2013 13:10:21   [#07]

Dziękuję. Poproszę OP o podstawę prawną, która mówi, że zasiłek się nie należy;)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]