Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kontrakt z nauczycielem
strony: [ 1 ]
orlik15-03-2004 19:35:50   [#01]
Refunduję nauczycielowi koszty studiów podyplomowych. Poszukuję wzoru kontraktu, który mogłabym z nim podpisać, tak żeby zaraz po studiach nie odszedł z placówki i "odpracował" otrzymaną refundację.Może coś takiego macie lub wiecie gdzie szukać. Pomóżcie!
Jacek16-03-2004 08:56:07   [#02]

Mam taką umowę zawartą co prawda w 2000r. na bazie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 12 października 1993 r. (Dz. U. Nr 103, poz. 472) ale da sie zapewna przerobić na użytek nowego rozporządzenia.

Wysyłam na priva

Jacek16-03-2004 09:03:31   [#03]

Coś nie mogę do ciebie wysłać tej umowy więc wklejam tu:

 

UMOWA

 

 

W dniu 1 września 2000r. w Puławach pomiędzy Publicznym Gimnazjum Nr 3
w Puławach zwanym dalej „zakładem pracy”, reprezentowanym przez Dyrektora Gimnazjum

p. ........................................

a

p. .........................................

nauczycielem języka angielskiego w Publicznym Gimnazjum Nr 3 zwanym dalej „pracownikiem” została zawarta umowa o następującej treści:

 

§ 1.

Zakład pracy kieruje pracownika na magisterskie studia zaoczne odbywane na Uniwersytecie Warszawskim Ośrodek Studiów Amerykańskich zwanym dalej „uczelnią”.

 

§ 2.

Zakład pracy zobowiązuje się do następujących ulg i świadczeń:

1)       pokryć koszty opłaty za naukę, pobierane przez uczelnię w wysokości 50% czesnego. Koszty te będą przekazywane na konto uczelni zgodnie z odrębnymi ustaleniami pomiędzy stronami,

2)       udzielać urlopu szkoleniowego w wymiarze 28 dni roboczych w każdym roku studiów,
a ponadto w ostatnim roku studiów dodatkowo 21 dni roboczych urlopu szkoleniowego na przygotowanie pracy magisterskiej oraz przygotowanie się i przystąpienie do egzaminu magisterskiego.

§ 3.

Pracownik zobowiązuje się do:

1)      terminowego rozpoczęcia studiów,

2)      systematycznej nauki i ukończenia studiów w terminie ustalonym w organizacji studiów,

3)      informowania Dyrektora zakładu pracy o przebiegu i wynikach nauki,

4)      przedkładania na żądanie Dyrektora zaświadczenia z uczelni o wysokości czesnego na dany semestr,

5)      wykorzystania ulg i świadczeń tylko dla celów związanych z podnoszeniem kwalifikacji.

 

§ 4.

Pracownik zobowiązuje się do świadczenia pracy na rzecz zakładu pracy w czasie studiów oraz po ich ukończeniu do przepracowania w zakładzie pracy okresu 2 lat tj. do 31 sierpnia 2005r. na stanowisku odpowiadającym jego kwalifikacjom.

 

§ 5.

Jeśli pracownik, który otrzymał od zakładu pracy świadczenia, o których mowa w § 2
w trakcie nauki, lub po jej ukończeniu :

1)      rozwiąże stosunek pracy za wypowiedzeniem,

2)      z którym zakład rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia z jego winy,

3)      którego stosunek pracy wygaśnie wskutek porzucenia pracy,

4)      bez uzasadnionych przyczyn przerwie naukę w szkole lub jej nie podejmie,

jest obowiązany na wniosek zakładu pracy do zwrotu kosztów poniesionych przez zakład pracy na jego naukę w części lub w całości chyba, że zakład pracy odstąpi od żądania zwrotu kosztów.

 

§ 6.

1.      Cofnięcie przez zakład pracy skierowania pracownika na studia wyższe może nastąpić tylko z przyczyn szczególnie zasadnych, za uprzednim 1-miesięcznym wypowiedzeniem.

2.      W przypadku przewidzianym w ust. 1 wszelkie zobowiązania pracownika określone
w niniejszej umowie wygasają.

§ 7.

W sprawach nie uregulowanych w niniejszej umowie znajdują zastosowanie przepisy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 12 października 1993 r. (Dz. U. Nr 103, poz. 472).

 

§ 8.

Wszelkie zmiany w treści niniejszej umowy mogą nastąpić za zgodą obydwu stron.

 

§ 9.

Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

§ 10.

Umowa wchodzi w życie z dniem 1 października 2000r.

 

 

 

 

 

 

 

.................................................                                                                                            .................................................

        (podpis pracownika)                                                                                                                 (podpis Dyrektora)           

 

 

 

 

Otrzymują:

 

1.        Pracownik

2.        Księgowość szkoły

3.        Teczka akt osobowych

4.        a/ a

orlik16-03-2004 13:33:32   [#04]
Bardzo dziekuję. Przyda się. Mam chociaż podstawy.
joszka17-03-2004 08:32:36   [#05]

Wiem,że to brutalne

ale w moim kontrakcie omijam sprawę 28 dni. To rodzi dodatkowe koszty dla szkoły-organizacja płatnych zastępstw.Na rynku są wyszkoleni nauczyciele-to nasza dobra wola (brutal jestem!),że pozwalam  i dopłacam do studiów. Wybór należy do zainteresowanego - jak do tej pory "strony" radzą sobie dobrze.Umożliwiam w piatki udział w zajęciach( zastepstwa lub ułozenie planu na 4 dni)
orlik18-03-2004 22:46:44   [#06]
Ja również nie chcę, poza refundacją i umożliwieniem udziału w zajęciach w piątki, dawać innych przywilejów.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]