Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co Wy na to
strony: [ 1 ]
Lidka13-03-2004 13:24:19   [#01]
Nasz organ prowadzący przymierza się do wprowadzenia instrukcji wydatkowania środków publicznych z budżetu miasta na zadania, o których mowa w art. 4 pkt 8 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych ( chodzi o zamówienia z wolnej ręki - od 0 do 6 tysięcy euro). Z przedstawionych propozycji wynika, że aby kupić najdrobniejszą rzecz np. klamkę należy: opracować przedmiot zamówienia, oszacować jego wartość, uzyskać potwierdzenie księgowego jednostki, że w budżecie są odpowiednie środki finansowe, przeprowadzić analizę rynku potencjalnych dostawców, uzasadnić wybór podstawy prawnej w ramach art. 4 pkt 8, przygotować projekt istotnych postanowień umowy. Wszystkie ww. obowiązki na odpowiednich drukach: pracownik gospodarczy przygotowuje zaproszenie do złożenia propozycji cenowej( formularz 3 str.) a po uzyskaniu zgody kierownika jednostki ( tu wniosek do kierownika 3 str.)kieruje do minimum dwóch firm dołączając propozycję cenową. Po otrzymaniu ofert w zamkniętych kopertach należy przystąpić do sporządzenia dokumentacji podstawowych czynności( 3 str).Teraz pozostaje przygotowanie umowy, zaopiniowanej pozytywnie przez radcę prawnego urzędu a dostawę klamki no może kilku klamek. Hura!!!! Podpisujemy umowę. Dokonujemy zakupu. I tak ze wszystkim od 0 do 6 tysięcy euro. Jak się Wam to podoba?
AnJa13-03-2004 13:54:24   [#02]

Super - własnie w ten sposób ogranicza się bezrobocie:-)

Nie wiem, co akurat u Was konkretnie wymyslili,ale może to być i zupełnie rozsądne: na początku roku szacujesz, że będzie Ci potrzeba do remontóe np. ok 250 kg gipsu, 1000 wapna  500l farby. Wypełniasz papierki, wysyłasz zapytanie do sklepów z materiałami budowlanym, wybierasz najniższą cenę, podpisujesz umowę dostawy akurat takich ilości z gwarancją ceny i możliwością zmiany wielkości dostawy.

Nikt nam nie kazał, ale coś takiego robimy z artykułami biurowymi czy mięsem i wędlinami na stołówkę.

Lidka13-03-2004 16:46:14   [#03]
Rozumiem te działania w stosunku do zakupów, które można zaplanować ale u nas ma to dotyczyć zakupu wszystkich towarów i usług od 0 do 6 tysięcy euro. Jesteś w stanie wszystko zaplanować? Czy zawsze kupujesz to co jest tańsze? Bo jedynym kryterium jest cena. Na kurs będziesz mógł pojechać jak znajdziesz drugi taki sam organizowany przez inny podmiot bo musisz wybrać tańszy.
AnJa13-03-2004 16:54:40   [#04]

kursy, programy komputerowe itp nawet spod procedur UoZP są wyłaczone.

A co do reszty - albo jest jakieś nieporozumienie - jak to często na początku, albo szybko ktoś zauważy absurdalność i zmieni.

Lidka13-03-2004 17:04:22   [#05]
Dzięki za informację o wyłączeniu kursów - trochę odetchnęłam. Co do reszty to wierzę, że będzie tak jak mówisz.
Gaba13-03-2004 19:09:15   [#06]

No, to klops!

Jak się bronić przed myśleniem -

"kupować najtańsze"?!

 

- bywa, że najtańsze to najgorsze i w rezultacie najdroższe. Bywa, dość często, że średniodrogie, jest tanie w obsłudze, nie psuje się, ma długą gwarancję.

 

Nie kupuję najtańszych mebli - efekt - od dwóch lat - nie zepsuły się nowo zakupione krzesła!

Mam prywatnie awersję do tanich firm, tak jak nie kupuję w hipermarketach...

HenrykB13-03-2004 22:42:08   [#07]

I po co ustawodawca zastrzegł, że ustawa nie obowiązuje poniżej 6000 euro?

Kto będzie chciał i tak zapyta o cenę kilku dostawców.

A kto będzie chciał kupić drożej (załóżmy - lepiej) to i tak kupi.

No, ale bezrobocie spadnie..., oj spadnie...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]