Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co Wy na to?
strony: [ 1 ]
Lidka12-03-2004 15:13:51   [#01]
Nasz organ prowadzący przymierza się do wprowadzenia instrukcji wydatkowania środków publicznych z budżetu miasta na zadania o których mowa w art. 4 pkt 8 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych ( chodzi o zamówienia z wolnej reki - od 0 do 6 tysiecy euro). Z przedstawionych propozycji wynika, że aby kupić najdrobniejszą rzecz np. klamkę należy: opracować przedmiot zamówienia, oszacowac jego wartość, uzyskać potwierdzenie ksiegowegojednostki, że w budżecie są odpowiednie środki finansowe, przeprowadzić analizę rynku potencjalnych dostawców, uzasadnić wybór podstawy prawnej w ramach art. 4 pkt 8, przygotować projekt istotnych postanowień umowy. Wszystkie ww. obowiazki na odpowiednich drukach: pracownik gospodarczy przygotowuje zaproszenie do złożenia propozycji cenowej( formularz 3 str) a po uzyskaniu zgody kierownika jednoski ( tu wniosek do kierownika 3 str)kieruje do minimum dwóch firm dołączając propozycję cenową. Po otrzymaniu ofert w zamknietych kopertach należy przystąpić do sporzadzenia dokumentacji podstawowych czynności( 3 str).Teraz pozostaje przygotowanie umowy, zaopiniowanej pozytywnie przez radcę prawnego urzędu a dostawę klamki no może kilku klamek. Hura!!!! Podpisujemy umowę. Dokonujemy zakupu. I tak ze wszystkim od 0 do 6 tysiecy euro. Jak się Wam to podoba?
Tadek12-03-2004 15:37:24   [#02]

Napewno od organu otrzymaliście dodatkowy etat + środki finansowe.

 p a r a n o j a

Hanna12-03-2004 16:00:18   [#03]

zaspaliście

 u nas to jest od dawna, przynajmniej jest wesoło :-)
Jolanta Szuchta12-03-2004 16:08:41   [#04]

Jejku

żeby tylko moi nie doczytali bo to od Lidki niedaleko a czasami się wzorują.
Lidka13-03-2004 16:59:28   [#05]

Środki finansowe  - TAK - na kosztorys inwestorski przy wszystkich pracach remontowych TYLE TYLKO, że to dyrektor ma je znaleźć. ETATY - tak jak w arkuszu organizacyjnym- 1/4 etatu kierownika gospodarczego + dyrektor chyba wystarczy.

HenrykB13-03-2004 22:39:08   [#06]

Podoba mi się ten pomysł. Może i u nas zaproponuję?

;-)

Macia14-03-2004 08:46:51   [#07]

Henryku!

Nie rób tego. Rozumiem stosowanie ustawy do robót remontowych i jakichs grubszych wydatktów ale do drobiazgów to już bez sensu. Traci się czas, nerwy i dużo papieru. Wiem oczym mówie bo jestem po dwóch uniewaznionych przetargach (brak zainteresowania) i szykuję właśnie dokumentacje na zapytanie o cenę. Nie dostałam na to dodatkowych środków ani siły roboczej.A jeśli chcesz żeby to odnosiło się do wszystkich zakupów i usług a przy tym wykonane terminowo i prawidłowo to zleć to jednej osobie która tylko TO bedzie miec na głowie.
Gaba14-03-2004 09:16:50   [#08]

Poziom głupoty osiągnął dno.

Kupuje się byle co? + traci się czas na niezbędne dokonanie analizy jakości. Jestem przerażona. Chronicznie nie znoszę zakupów najtańszych - to są zakupy jednorazowe.

Dlaczego kupować klamkę z plastiku, jak można metalową?

Za takie pomysły, gdzie jedynym kryterium jest cena powinien ktoś beknąć przed sądem! Powinna tom opisać prasa.

- gwarancja długa, jakość materiału, estetyka (by to coś było kurak kolorowe wreszcie - jak oczywiście jest to meblem dla dzieci), taniość obsługi, eksploatacja, serwis i jego dostępność... oto jakieś poważniejsze kryteria.

Kupuję piłki adidasa, bo dziecka grają nimi dwa lata dłużej!

Kupując najtańsze krzesła - miałam 15 zepsutych po jednym miesiącu. Kupując droższe, ale lepiej zrobione, ładniejsze - lepszy model, bajecznie kolorowe - po dwóch latach wszystkie są okey!

Nie pojmę i nie chcę pojmować, kiedy do nas zawita taki tok rozumowania, złożę dymisję, co mi się coraz wyraźniej marzy. Mam w nosie durności tego państwa. Co tanie, to drogie.

AnJa14-03-2004 09:27:46   [#09]

Gaba:-) - trochę luzu, to tylko jednostkowy przypadek głupoty, a pewnie - jak to pisałem na bliźniaczym wątku, i nieporozumienia.

A juz u Ciebie to na pewno na taki pomysł nikt nie wpadnie: centusie umieją  wszak spoglądać na wszystko w perspektywie co najmniej kilku wieków;-)

Czyli - ma być najtańsze z występujących na rynku urządzeń, na które producent daje min.100 letnią gwarancję:-)

Do Sz.P. Administratora! 
Bardzo prosze o jakiegoś krótkiego  bana, bo przylazłem coby na jutro szkolne plany nauczania zrobić, a po forach się pałętam.

A jak tych planów nie zrobię, to Starosta załatwi mi zostanie była kadrą kierowniczą;-)

Gaba14-03-2004 09:32:43   [#10]

Wiesz, AnJa - to jest nawet śmieszne!

Szczyt zbytku stanąć tyłem do zabytku!

Niektórzy to od 1364 roku sądzą, że mają dobre szkoły. Nawet się nie zroientowali, że to było średniowiecze!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]