Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dukumentacja-preparaty w pracowni chemicznej
strony: [ 1 ]
gregor11-03-2004 18:43:46   [#01]
Będę wdzięczny za informację na temat sposobu prowadzenia dokumentacji przechowywania w pracowni chemicznej  substancji i związków chemicznych.
Dorota Piotrowska12-03-2004 07:39:39   [#02]
też spodziewam się kontroli sanepidu w pracowni chemicznej...może ktoś nas oświeci w tym zakresie?
jerzyk12-03-2004 14:20:04   [#03]

Nie wiem czy to jeszcze jest tym co obowiazuje,  ale mi  Sanepid poodczas kontroli (w 2001 r.) zostawił do zastosowania:

1.Rozporządzenię Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 28 grudnia 1963r. w sprawie wykazu trucizn i substancji szkodliwych (D.U. Nr 2 poz.9) 
2.Wytyczne Ministra Zdrowia i Opieki Spolecznej z dnia 2 kwietnia 1986 (Dz.Urz. MZiOS Nr 7 poz.29 z dnia 21.07.1986) w sprawie  gospodarki truciznami oraz mieszaninami zawierającymi trucizny.

pozdrawiam

Lucyna N12-03-2004 14:54:54   [#04]

Ja jestem po kontroli sanepidu w tym zakresie. Głównym dokumentem było rozp. MENIS w sprawie bhp-u w szkołach (z 31 grudnia 2002 r. Dz.U. z 2003r. Nr 6, poz. 69).

§ 29.

1. Substancje i preparaty chemiczne umieszcza się w odpowiednich pojemnikach opatrzonych napisami zawierającymi nazwę substancji lub preparatu oraz informującymi o ich niebezpieczeństwie lub szkodliwości dla zdrowia.

2. Substancje niebezpieczne i preparaty niebezpieczne w rozumieniu przepisów o substancjach i preparatach chemicznych przechowuje się w zamkniętych pomieszczeniach specjalnie przystosowanych do tego celu.

3. Dyrektor zapewnia udostępnienie kart charakterystyk niebezpiecznych substancji i preparatów chemicznych zgromadzonych w szkole osobom prowadzącym zajęcia z użyciem tych substancji i preparatów.

4. Uczniów zaznajamia się z kartami charakterystyk niebezpiecznych substancji i preparatów, jeżeli są one używane w czasie zajęć.

 

Kontrolowano:

- szafę (ja mam metalową wg zalecenia sanepidu "wojewódzkiego", pani  z sanepidu "miejskiego" twierdziła, ze ma być z drewna) z otworami wentylacyjnymi, substancje w oryginalnych opakowaniach z kartami charakterystyk,

-sposób przechowywania kluczy,

- ostrzeżenie na drzwiach zaplecza,

- apteczka wraz i instrukcją udzielania I pomocy,

-rękawice, okulary ochronne.

Nie sprawdzano maski przeciwgazowej (to już zalecenie doradcy metodycznego - nie znam podstawy prawnej)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]