Forum OSKKO - wątek

TEMAT: smutek szkoły zawodowej
strony: [ 1 ]
joszka10-03-2004 21:28:09   [#01]

Wiem,wiem, -to podobno przezytek, teraz wszyscy wysoko edukowani-technicy,profilowani licealiści..tych biednych niskokwalifikowanych ma być coraz mniej.....

Ale uczciwie postawiono dwa lata temu problem zewnętrznego egzaminu z przygotowania zawodowego- wszyscy jak jeden mąż według jednego systemu opracowanego przez CKE ,te same wymagania... to wzyscy wiemy.

I mamy teraz : jeden worek dla wzystkich bez względu na typ szkoły_ uczniowie szkół specjalnych pracuja na tych samych materiałach co uczniowie szkół masowych ( te same 70 pytań - pamietac przy tym nalezy ,że są dwa moduły 50 i 20 zadań i że pozytywny wynik teoretycznego egzaminu to min 50 % poprawnych odpowiedzi w każdym module - nad tym trzeba zapanować, odpowiednio wypełnić kartę zadań, nie pomylic rubryk itp.

Ale okazuje się, że nie dotyczy to wszystkich!! To oznacza że młodociani pracownicy będą zdawali prawdopodobnie innaczej ( kto inny opracowuje dla nich zadania egzaminacyjne),będą zdawali w innym terminie ( Izby organizują egzaminy dopiero we wrzesniu - część z uczniów będzie już w szkołach uzupełniających a w konsekwencji otrzymają zupełnie inny dokument potwierdzający umiejętności zawodowe- otrzymają świadectwo czeladnicze.

Wiemy to teraz- dwa lata temu KONTRAKT szkoły z RODZICAMI I UCZNIAMI był formułowany innaczej. Ja wiem, zmiany nastepują nieustannie, trzeba wszystko modyfikować dla uzyskania najlepszego efektu, ale czy godzi sie to robić w taki sposób?

Dlaczego próbny egzamin potrafiła "wywalczyć "tylko łomżyńska OKE? Czy starczy nam czasu aby wyciagnąć wnioski przed egzaminem czerwcowym . Co to będzie???

 

PS:

Poszukuję "gotowca " programu naprawczego szkoły zawodowej - zacznę teraz - przecież jak się TO nie uda, to wiadomo kto winien.... Trzymajcie za nas kciuki!!!!

bogna11-03-2004 10:36:51   [#02]

Mój nastrój jest podobny:

smutek pomieszany z wściekłością :-((((

A program naprawczy możemy już zacząć wspólnie pisać !

To pewne, że będzie potrzebny :-(((

fredi14-03-2004 10:57:02   [#03]
ilość wypowiedzi na trym wątku pokazuje ile osób zajmuje sie tym problemem.
Żaczek14-03-2004 17:46:24   [#04]

To nie koniec....

... szkolnictwa zawodowego. Może FREDI nas już pogrzebał i cieszy się wspólnie z kimś w MENiS-ie, że wykończą INŻYNIERÓW w odwecie za minioną epokę. Dzieci jednak przychodzą i choć nie wszystkich chętnych pozwalają nam przyjąć, to w ostatnich dwóch latach mieliśmy więcej kandydatów niż w najlepszych czasach. Pewnie zależy to od zawodu, ale nie można ogłaszać końca szkół zawodowych. Choć nie mamy przyjaciół na górze ( drogo i niemodnie) może wreszcie ktoś się obudzi i pomoże tym pozostałym, którzy "robią swoje" i nie mają czasu na nic. Może jednak ktoś o tym pomyśli choćby po to, żeby nie mieć później wyrzutów sumienia.
Alicja 5514-03-2004 19:48:40   [#05]

myślę jak Żaczek

Czy nasza gospodarka pomieści wszystkich magistrów? Ach, nie. Stworzy się policealne płatne szkoły zawodowe!!!
fredi15-03-2004 22:33:25   [#06]
Żaczek , czy ty z rokitą się na włosy zamieniłeś?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]