Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Sprawdzian po klasie szóstej
strony: [ 1 ]
luzaczek10-03-2004 20:53:23   [#01]

Czy są jakieś ustalenia w sprawie członków komisji na sprawdzian dla klas szóstych? Wiem, że na egzaminie w gimnazjum w części humanistycznej nie mogą być poloniści, a w części matematyczej-matematycy. Czy podobne zasady są na sprawdzianie? Czy wychowawcy klas szóstych powinni być w komisji egzaminacyjnej?

Jolanta Szuchta10-03-2004 21:10:26   [#02]

moim zdaniem

nie musi być jak w gimnazjum.Przynajmniej ja się z tym nie spotkałam.

Już był tu taki wątek,spróbuj znależc w szukaju.

IwonaD10-03-2004 21:29:52   [#03]
Procedury  organizowania i przeprowadzania sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej i
egzaminu gimnazjalnego w trzeciej klasie gimnazjum


4. W skład zespołu nadzorującego przebieg sprawdzianu/egzaminu w danej sali wchodzi
co najmniej trzech nauczycieli. W przypadku egzaminu gimnazjalnego członkami zespołu nadzorującego nie mogą być nauczyciele przedmiotów wchodzących w zakres danej części egzaminu
Mariola Dulat10-03-2004 21:33:59   [#04]
Nie musi być jak w gimnazjum i wychowawca klas szóstych nie musi być w komisji, chociaż u mnie zawsze jest .
Marek z Rzeszowa10-03-2004 21:43:12   [#05]

Z bardzo prostego powodu jest niemożliwe wyeliminowanie ze sprawdzianu nauczycieli jakiegoś przedmiotu.

Sprawdzian jest interdyscyplinarny.

Zostaliby wuefiści i językowcy. A tych mogłoby być za mało. ;-))

Marek

luzaczek10-03-2004 21:49:29   [#06]

Dziękuję Wam za szybką odpowiedź, własnie tak myślałam. Wychowawcy zazwyczaj są w komisji, gdyż dzieci pewniej się czują.

Jolanta Szuchta10-03-2004 21:53:25   [#07]

Nie wiem jak

 u Was ale u mnie przewodniczącymi zespołow nadzorujących są cały czas te same osoby,a i członkami tychże zespołow też zawsze ci sami nauczyciele.Nie muszę nikogo co roku instruować i szkolic,podaję co najwyżej nowe informacje przekazane przez OKE.Tak jest wygodniej.
Mariola Dulat10-03-2004 21:59:24   [#08]
U mnie przewodniczący jest ten sam , niektórzy członkowie także ale wychowawcę zawsze daję do komisj bo rzeczywiście dzieci się czują pewniej. Przeszkolć to nie taki problem jak przewodniczący ma wiedzę to także przypilnuje tych zmieniających się członków. Tak musi instruować członka komisji z innej szkoły

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]