Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Universal Translator
strony: [ 1 ]
Alfred10-03-2004 11:14:46   [#01]

Czy warto toto kupić? Macie jakieś doświadczenia z tłumaczeniem w tym programie?

www.stargate-as.com/pl

Basik10-03-2004 11:29:31   [#02]
Mam English Translator 2 - w zachwyt nie wpadam, ale korzystam z uwagi na nieznajomość języka. Prosty w obsłudze. Oczywiście te tłumaczenia czasami bywają dziwaczne z uwagi na idiomy. Ale wiem ,o co chodzi. A tak w tajemnicy - mam nielegal
Marek Pleśniar10-03-2004 16:19:55   [#03]

efekty działania translatora oglądaliśmy tu

niestety walory strony interentowej zostały zepsute i teraz jest tam wszystko bez błędów

szkoda:-)

a było np tak:

my dziękuję za twój cierpliwość

My puszka metalowa zrobić wszystko twój hotel, transportować i inny zastrzeżenia pod kątem ty

Alfred10-03-2004 16:36:17   [#04]

haha..;-)))))

ale ekstra wątek;-)

Ps. my nie kupić translator

Basik10-03-2004 17:31:52   [#05]
dlaczego? może Cię w tej szarej rzeczywistości nieco rozbawić?
Adaa10-03-2004 17:38:15   [#06]

translator

jest tłumaczem kontekstowym, czasami udaje się zachować sens jako taki:-)

Korzystałam z róznych wersji...mimo niewatpliwych ułomności jest to program bardzo przydatny.

Szczególnie chwalą go sobie uczniowie przy gromadzeniu słownictwa na dany temat, proste...lista, tłumaczenie listy..wydruk.

 Koniecznie jednak musza wiedzieć,że poprawność tłumaczonego tekstu to czysta fikcja:-)

TereKlo10-03-2004 18:28:36   [#07]
Używam translatora do stron www powiem szczerze, że znając trochę angielski i wspomagając się przetłumaczonym tekstem "chwytam" co jest na stronie. Niemożna żadnego translatora traktować zbyt poważnie, ale niejednokrotnie jest pomocny. Nie polecam dla osób, które kompletnie nie znają języka obcego, w którym chcą wykorzystać translator.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]