Forum OSKKO - wątek

TEMAT: PODWYŻKI DLA ADMINISTRACJI
strony: [ 1 ]
magdalena zie10-03-2004 09:53:23   [#01]

OD JAKIEJ KWOTY NALEŻY LICZYĆ PODWYŻKI DLA ADM I OBSŁUGI:

1. OD BRUTTA WSZYSTKICH WYNAGR. ZA 2003R WRAZ Z NAGDRODAMI DYR. I JUBILEUSZAMI

2. OD BRUTTA ZA OSTATNI MIESIĄC TJ 02/2004 JEŚLI PODWYŻKA BĘDZIE OD 03/2004???????????

Basik10-03-2004 10:15:57   [#02]

A dlaczego podwyżka od marca?U mnie od stycznia.

Ja liczę od wynagrodzeń brutto w skali przyjętej w ustawie. Ale liczę z angaży. Nagrody powyższyłam w planie finansowym.Jesli liczyłabym od każdego składnika wynagrodzenia, to i tak na jedno wyjdzie. My w tym roku daliśmy o wiela więcej niż 3% wzrost. To był taki dobry gest organu prowadzącego - podwyżka 10-13%.

orlik10-03-2004 22:40:49   [#03]
Podwyżka wypłacana w marcu ale z wyrównaniem od stycznia. Naliczana od wszystkich składników brutto.
ellys11-03-2004 04:23:14   [#04]

coś mi może uciekło?

więc bardzo proszę, podajcie podstawę prawną, na mocy której można - trzeba podnieść wynagrodzenie administracji i obsłudze. Bardzo mi na tym zalezy, bo u mnie niewiele zarabiają.
Bernadeta Wąsik11-03-2004 07:48:25   [#05]

podstawa do podwyżek

Kwotę na podwyżki na dany rok ustalam zawsze w taki sposób : suma wynagrodzeń wszystkich pracowników ustalona na podstawie angaży pomnożona x 12 + planowany roczny fundusz nagród dla tej grupy pracowników a wyliczona suma pomnożona wskaźnikiem waloryzacji w danym roku np. 3% i otrzymuję kwotę na podwyżki w danym roku którą wykazuję do planu budżetu na dany rok.Podwyźki robię w taki sposób, że planowaną pulę środków dzielę przez 12 i otrzymuję kwotę miesięczną w której się muszę zmieścić na szczeblu dalnej jednostki (oczywiście brutto). Kwotę miesieczną dzielę miedzy pracowników ustalajac im w angażach nowe wynagrodzenia. Podrawiam
Basik11-03-2004 07:53:56   [#06]
Podstawą prawną do podwyżek jest ustawa budżetowa, w ktorej zapisano, że podwyżki od 1 stycznia.
Jolanta Szuchta11-03-2004 07:58:09   [#07]

Czy do ustawy

nie powinno sie ukazać odpowiednie rozporządzenie?

Co z tego że w ustawie i nauczycielom zapisano,ale rozporządzenia chyba jeszcze nie ma.

Chyba jednak rozporządzenie,bo ono jest aktem wykonawczym.Jesli się ukazalo i coś wiecie na ten temat to proszę.U mnie administracja zarabia grosze i od lat nie dostała podwyżki.

Basik11-03-2004 08:28:45   [#08]
uchwała rady gminy - i na jej podstawie robimy podwyżki
ElaS12-03-2004 12:12:49   [#09]

Basik dobra ta wasza rada gminy. O nas "organ" chyba zapomniał. Nie wierzę już że kiedykolwiek podejmą uchwałę dotyczącą podwyżek. Kiedyś (ok pół roku temu) przysłali pismo z prośba o przeanalizowanie wartości punktu i wynagr. zasadniczego. Odpisaliśmy im mniej więcej tak, że podwyżki wynagrodzeń gwarantuje nam ustawa budżetowa ale nie otrzymaliśmy jej od trzech lat oraz że punkty mamy ustalone w sposób,  który zapewnia możliwość podwyżki i nie potrzeba nam zmiany wartości punktu.

He, he do dzisiaj nie ma żadnej odpowiedzi.

Basik12-03-2004 12:52:22   [#10]
też uwaażam, że mamy radę w porządku. Podwyżki są co roku, systematycznie po przyjęciu budżetu gminy. Przedtem uzgadniają z nami, czy nie zachodzi konieczność zmiany wartości punktu.A w tym roku to dali nawet 10-13%, bo jako dyrektorzy biadoliliśmy, że ta nasza obsługa ma pensje zebracze.
tersus15-03-2004 10:17:25   [#11]
szkoda, że nie jesteśmy w tej gminie gdzie dają podwyżki 10-13%
orlik15-03-2004 19:50:04   [#12]
My też zawsze biadolimy, że pensje niskie, ale podwyżki dali tylko 2,5 %.
Monika Koch31-03-2004 13:16:40   [#13]

Podwyżki dla administracji!!!!!!!!

Proszę powiedzcie mi czy wyszło rozporądzenie o podwyżkach dla administracji i obsługi w sferze budżetowej?

na jakiej podstawie wypłacaliście podwyżki, na podst. ustawy budżetowej???

dzięki

Adaa31-03-2004 16:24:21   [#14]

u mnie podwyzki naliczane sa na podstawie

Rozporządzenie RM z dn.26.07.2000r. w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorzadowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorzady terytoralnego

No i oczywiście uchwała organu dotyczaca wartości wynagrodzenia zasadniczego i wartosci punktu ,ustalonej dla poszczególnych kategorii zatrudnienia

zgredek31-03-2004 18:59:42   [#15]

u mnie zasady wynagradzania są na podstawie

Rozporządzenie RM z dn.26.07.2000r. w sprawie zasad wynagradzania i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorzadowych zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych jednostek samorzady terytoralnego

natomiast:
3. Wartość jednego punktu w złotych ustala pracodawca w porozumieniu odpowiednio z sejmikiem województwa, radą powiatu lub radą gminy, stosownie do swoich możliwości finansowych.
Monika Koch01-04-2004 07:50:25   [#16]

podwyżki w sferze budżetowej w roku 2004

tyle to ja wiem, chodzi mi o ten rok: 2004. Wiem że ma wzrosnąć wynagrodzenie administracji wg ustawy budżetowej o 3%. I moje pytanie :czy do tej ustawy wyszło  rozporządzenie? jeśli tak to które to?

A może robiliście te podwyżki na podstawie tylko ustawy budżetowej na rok 2004???

AnJa01-04-2004 08:17:42   [#17]

Nie ma i nie bedzie rozporządzenia.Ustawy wprost też nie możesz stosować -musisz mięc min. uchwałe budżetową gminy czy powiatu oraz regulamin płacowy (punkty itp)

W tej uchwale musisz mieć jeszcze zagwarantowane środki na podwyżki - nie jako odrębna pozycję ale w płacach. Czasami w opisówce do budżetu jest zaznaczone, ze płacówka uwzglednia skonsumowanie podwyżki.

Jesli tego nie masz ( mnie sie jeszcze nigdy nie zdarzyło miec) najlepiej poczekac na jakies upowaznienie z organu.

U mnie było tak: zwiazki wystepują do mnie z pytaniem dlaczego nie płace, odpowiadam, że nie mam pokrycia, wysyłam pytanie do organu z załącznikami w postaci pisma związków i mojej odpowiedzi, organ coś bełkoce, że podwyżki to gestia dyrektora, odpis tego idzie do związków, związki za miesiąc znów do mnie, ja do związków i organu.

Któregoś roku wypłaciłem w grudniu z wyrównaniem od stycznia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]