Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zmiany w KN - min. w spr. awansu
strony: [ 1 ]
Leszek09-03-2004 22:34:23   [#01]

A tak wygląda stan prac komisji sejmowej Edukacji, Nauki i Młodzieży

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz o zmianie niektórych innych ustaw

( druk nr 2386 wpłynął 30-12-2003 )

    OPIS PROJEKTU:   - zmiana przepisów dotyczących awansu zawodowego oraz wynagradzania i zatrudniania nauczycieli;   I CZYTANIE W KOMISJACH skierowano : dnia 06-01-2004 do Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej I czytanie odbyło się : 23-01-2004   UCHWALENIE   sprawa nie zamknięta Stan na 08-03-2004

Pozdrawiam

beera10-03-2004 13:10:26   [#02]

zmiana w projektach

 bylo tak:
Art. 35 ust. 3:
 Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe wypłaca się według stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, z uwzględnieniem dodatku za warunki pracy, a wynagrodzenie za godziny doraźnych zastępstw w  wysokości nie niższej niż 75% wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe.
 
jest tak:
 
Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i za godziny doraźnych zastępstw wypłaca się według stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, z uwzględnieniem dodatku za warunki pracy, z tym że w przypadku przydzielenia nauczycielowi godziny doraźnego zastępstwa tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, wynagrodzenie za tę godzinę może być obniżone nie więcej jednak niż o 25%.";
 
Kiedy była ta zmiana? w jakim terminie wlazła?
Nic nie zmienia w zasadzie, ale jednak...
beera10-03-2004 13:11:51   [#03]

czemu mi zniknął tekst w poprzednim poście?


Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i za godziny doraźnych zastępstw wypłaca się według stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, z uwzględnieniem dodatku za warunki pracy, z tym że w przypadku przydzielenia nauczycielowi godziny doraźnego zastępstwa tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, wynagrodzenie za tę godzinę może być obniżone nie więcej jednak niż o 25%.";
 
Kiedy była ta zmiana? w jakim terminie wlazła?
Nic nie zmienia w zasadzie, ale jednak...
Rycho10-03-2004 13:51:44   [#04]

jednak...

chyba trochę zmienia :-)

samo pojęcie: wypłaca się w wysokości nie niższej niż 75% wynagrodzenia sugeruje, że można spokojnie sobie wypłacić te 75%, natomiast: może być obniżone o 25% sugeruje, że zasadą jest wypłacanie w pełnej wysokości i jedynie w jakichś tam przypadkach może być obniżone ;-))

ale fajnie co?  :-))))

beera10-03-2004 14:14:57   [#05]

różnica

w podtekstach;-)

I w drugim dnie;-)

 i podnadwymiarowe i doraźne w zasadzie wypłaca się według stawki-  ten projekt KN stawia inaczej środek ciężkości- rzeczywiście, dla nas jakby lepiej:-)

 

....
rychu- grzeję koniaczek;-))

Rycho10-03-2004 14:25:41   [#06]
:-)))))
Marek Pleśniar10-03-2004 15:01:10   [#07]
grzej grzej
stan10-03-2004 15:13:04   [#08]
... gorący koniak ?!
AnJa10-03-2004 15:16:23   [#09]

Na razie to półprodukt pewnie - koniak będzie po grzaniu:-)

 A wtedy: "Tyle nam zostało, co nam nakapało"

hannka11-03-2004 22:16:27   [#10]
a mnie to pachnie że będzie tak, że ulubiony organ prowadzący da nam ulubione zalecenia "75%" i tyle sobie podecydujemy, ale smutne jest to że pociągnie za sobą skutek chodzenia na zastępstwa dla pilnowania uczniów, chyba że będziemy nauczycieli stosownie "motywować"- czyli znowu patrzenie jak obciąć w edukacji, czy ktoś z miłych kolegów może mi powiedzieć ile przypada mu PLN na jednego ucznia środków pozapłacowych? Ja ciągle słyszę o gospodarności, oszczędności , zaciskaniu pasa, pozyskiwaniu środków i tak se myślę , że ciągle znajduję ich za mało,ciągle ten mój prowadzący niezadowolony i sie pytam to ile powinno zadowolić?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]