Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rodzice dzieci na zielonej szkole
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane08-03-2004 20:23:54   [#01]

Właściwie piszę w imieniu koleżanki, ale problem ten może dotyczyć każdego. Zatem do rzeczy:

 "Wyjeżdżam na "zieloną szkołę" z uczniami klasy integracyjnej (III kl. SP). Dwie mamy chorych dzieci uważają, że nie umiem ich dzieciom zapewnić opieki, gdyż z założenia nie ufają nauczycielom ( o czym poinformowały dyrekcję szkoły). Twierdzą one, że ich dzieci muszą być z nimi, gdyż wymagają całodobowej opieki. Obie mamy wystosowały  pismo - żądanie- do dyrekcji szkoły o uzyskanie zgody na ich wyjazd razem z dziećmi. Otrzymały zgodę pod warunkiem, że będą zajmować się dziećmi.

Na jakiej podstawie prawnej mogę uzyskać od tych mam pisemne oświadczenie, że biorą odpowiedzialność za swoje dzieci w czasie trwania "zielonej szkoły"?

Za  pozostałych uczniów bowiem odpowiedzialność spoczywa na mnie"

Grazia08-03-2004 21:10:20   [#02]
Miałam mamę cukrzyka na zielonej szkole. Odpowiedzialność nadal spoczywała na mnie. Mama odpowiadała tylko za zdrowie dziecka (aplikowała zastrzyki). Myślę, że to nie zwalnia nauczyciela od odpowiedzialności, bo dziecko jest członkiem grupy wycieczkowej, jak wszyscy.
Roman K08-03-2004 21:31:58   [#03]

Dostaję oczu jak 5złotówki......

Moja córka przez 8 lat w SP jeździła na wózku. W tym czasie bywała na wycieczkach. Zawsze odbywało się to w uzgodnieniu między nami - rodzicami - a nauczycielem.

Wysłałbym takiego żądającego rodzica na drzewo!!!!

Pierwszą rzeczą, którą powiedziałem każdemu nauczycielowi było zapewnienie o jego bezpieczeństwie.

Jeśli rodzic dziecka z problemem zdrowotnym nie ufa nauczycielom to niech zmieni dziecku szkołę!!!!!

Albo niech sobie zrobi rachunek sumienia. Zawsze przecież w tak trudnej sytuacji zdrowotnej ucznia może otrzymać zwolnienie lekarskie na te feralne dni.

Na jakiej podstawie prawnej mogę uzyskać od tych mam pisemne oświadczenie, że biorą odpowiedzialność za swoje dzieci w czasie trwania "zielonej szkoły"? -jeśli chcesz te mamy mieć do pracy z innymi dziećmi to daj im "kartę wycieczki" do podpisania (tam jest takie fajne oświadczenie)

Pozdrawiam

Roman_K

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]