Forum OSKKO - wątek

TEMAT: umowa o pracę - wynagrodzenie
strony: [ 1 ]
krystyna05-03-2004 23:19:44   [#01]

jest w umowie o pracę taki punkt:

W  czasie  trwania  stosunku  pracy  Pracownik   będzie  otrzymywać wynagrodzenie w wysokości: 

................................................................................

.................................................................................

................................................................................

                (składniki wynagrodzenia i ich wysokość)  

 

W jaki (sprytny) sposób wpisujecie w tym miejscu wszystkie składniki wynagrodzenia, które na dodatek w dniu zawarcia umowy są jakieś tam, a w "czasie trwania stosunku" ulegają przecież wielokrotnym zmianom !

 

I czy przy każdym składniku wynagrodzenia podajecie jego podstawę prawną, czy gdzieś na końcu ???

 

Jak to z sensem i ładnie rozpisać ???

 

Może ktoś ma gotowy wzór (wymiana plików...) - proszę o rady...

Ewa z Rz06-03-2004 00:44:10   [#02]

ja piszę

wymieniam wszystko co przysługuje i podaję jako podstawę rozporządzenie Menisa i regulamin wynagradzania n-li Rady Gminy.

A mieści mi się to wszystko, bo nie wypełniam druku, ale sporządzam go w całości na kompie.

krystyna06-03-2004 12:09:56   [#03]

oj, chyba nie sprecyzowałam pytania....

chodziło mi o to, czy wpisujecie tam konkretne kwoty każdego składnika (które w "czasie stosunku" ulegają ciągłym zmianom), czy tylko wymieniacie nazwy przysługujących składników wraz z podstawą prawną, a kwoty wymieniacie np. w uposażeniu ???

A czy jeżeli jakiś składnik "przysługuje", ale w dniu zawarcia umowy nauczyciel go jeszcze nie otrzymał, to czy go też wymieniacie (i dajecie przy nim kreskę), czy nie ???

gosienka06-03-2004 13:40:57   [#04]
wymieniam to co w danej chwili przysługuje , jak coś się zmienia daję nowy wymiar uposażenia
Igła06-03-2004 13:41:52   [#05]

umowa o prace-wynagrodzenie

Jezeli nauczyciel otrzymal stopien awansu w styczniu to od kidy nowa umowa i od kiedy wyzsza stawka? Prosze czy od wrzesnia?
Ewa z Rz07-03-2004 01:26:14   [#06]

jak na razie,

zgodnie z KN, od następnego miesiąca po otrzymaniu stopnia awansu (aktu!) lub od tego miesiąca, w którym to nastąpiło, o ile akt został nadany pierwszego dnia m-ca...

Zatem jeśli n-l otrzymał akt nadania stopnia ze styczniową datą, to podwyżka należy mu się od lutego. Gdy ta datą jest 1 lutego, to również od lutego, ale jeśli to 2 lutego (i następne), to podwyżka od marca.

A zmiany mają być, ale jak na razie utknęły w sejmie...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]