Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Program promocji szkoły
strony: [ 1 ]
Maryśka205-03-2004 10:58:20   [#01]

Tworzymy taki program(gimnazjum), mamy trochę pomysłów, ale jakby jakaś życzliwa dusza coś nam podrzuciła, jakąś myśl, pomysł..... , to bardzo byłabym wdzięczna.

Z góry dziękuję!!1 :-)

Maryśka205-03-2004 13:55:08   [#02]

Nie dam się tak łatwo zepchnąć na koniec kolejki ;-)

No zlitujcie się!

agabu05-03-2004 14:10:11   [#03]

Maryśka!

Litości. Jaka szkoła, co ma chrakterystycznego?

Ze strychulca - zaprzyjażnić się z prasa lokalną, zapraszać na imprezy, pisać coś do nich o szkole, dawać ogłoszenia np. z podziękowaniami, prezentować ciekawe rozwiązania organizacyjne, program wychowawczy, ofertę szkoły.

Zorganizowac Bal lub inną imprezę chrytatywną.

Ale może masz coś czego inni nie mają -reklamuj to.

Czy o takie pomysly ci chodzi, czy o budowę programu?

Pozdrawiam :-)
AnJa05-03-2004 14:19:00   [#04]

A tak przy okazji to po co ci to?

Znaczy , jaki efekt chcesz osiągnąć?  Kto jest grupą docelową?

Maryśka205-03-2004 14:30:03   [#05]

Przede wszystkim chcę zapewnić nabór do gimnazjum nie tylko uczniów , że się tak wyrażę "rejonowych".

Gimnazjum małe, za parę lat niż demograficzny wkroczy w progi szkoły naszej (elektrownia kurczę prądu przez parę lat nie wyłączała).

Jest szansa "zdobyć" uczniów, którzy do tej pory wybierali gimnazja miejskie. Trochę już nam sie udało, ale musimy myśleć o przyszłości.

Pomijam po cichu też to, że zależy mi na ściągnięciu ewentualnych sponsorów (to Ty AnJa akurat jesteś spec), więc wszystkie pomysły mi sie przydadzą.

gosienka05-03-2004 19:01:13   [#06]
Szkoła nieduża - a więc bezpieczna , zajęcia specjalistyczne / niekoniecznie zawsze angielski/ , fachowa praca np. z dyslektykami / ale musisz mieć naprawdę fachowców / , autorskie programy zajęć pozalekcyjnych dofinansowywane np. przez Fundacje / ogłaszanych jest trochę programów w tym zakresie /
krystyna05-03-2004 19:06:11   [#07]

 Marysiu,

nie mam za wiele czasu (za chwilę opróżniam pokój przed malowaniem), ale jako "rodaczka" znad tej samej rzeki radzę Ci:

  • o niżu trzeba myśleć zanim nadejdzie, bo nawet najlepsza "akcja", ale jednorazowa, nie zdoła przyciągnąć Ci za wielu uczniów...
  • organizuj np. międzygimnazjalne turnieje, konkursy, zawody z super nagrodami, poczęstunkiem, gadżetami itp...itd...- u nas będzie to już czwarta edycja powiatowego turnieju komputerowego   http://g2zofia.prox.pl/htmp/a/strona.php?dir=../turniej&id=turniej
  • bierzcie udział (i zdobywajcie jak najwyższe miejsca !!!) w różnych konkursach kuratoryjnych, ogólnopolskich i in...
  • organizujcie dużo ciekawych kół zainteresowań, kluby, stowarzyszenia - działajcie, niech w Waszej szkole cały dzień coś się dzieje !!!
  • nawiązujcie współpracę ze szkołami za granicą, może weźcie udział w akcji Spring Day in Europe  http://futurum2004.eun.org/ww/en/pub/futurum2004/index.cfm - my na razie korespondujemy z Hiszpanią i Anglią, a najlepsi i najaktywniejsi jadą za tydzień na 10 dni do Londynu -  (spore dofinansowanie z MENISU - tu jest wniosek: http://www.men.waw.pl/oglosz/decyzja.htm  )
  • zapraszajcie do szkoły "ciekawych" ludzi, naprawdę przyjeżdżają ! Nawet profesorowie z wykładami !
  • wydawajcie własną gazetkę,
  • zróbcie fajną stronkę,
  • a gdy zbliża się okres zapisów zaproście do siebie dzieci z okolicznych (i nie tylko...) SP na COŚ ciekawego..... Niech to będzie np. Festiwal Nauki (trochę odgapiony od Uniwersytetu Warszawskiego...). My robimy go już drugi raz, odbędzie się w czwartek i jak go przeżyję to może napiszę więcej... Najważniejsi goście na Festiwalu, to dzieci z kl. VI SP, ale zaprosić trzeba i lokalną prasę i radio i TV - wszyscy dostają gadżety z emblematami szkoły, długopisy, kolorowe foldery itp. Będzie też dla wszystkich mały poczęstunek, taka "przerwa śniadaniowa...).Taki ogólny program: http://g2zofia.prox.pl/htmp/a/strona.php?dir=../festiwal&id=festiwal
  • ..................
  • ....................

ale muszę już iść, może chociaż trochę Ci pomogłam.....

Pozdrawiam, życzę  Ci powodzenia i wielu wspaniałych pomysłów - krystyna.

ewa bergtraum05-03-2004 19:21:26   [#08]

Maryśka2

Napisz w ulotce o swojej Szkole, że  macie metę w Karpaczu w eleganckim internacie podczas wyjazdów na narty. Masz moje błogosławieństwo. :-)))

PS. Zełgałaś @ zielona, że nie stchórzyłaś przed r.....m !. :-))))))

Przechadzałam się powoli wzdłuż szwedzkiego stołu od jednej strony stołówki na drugą, (bo tam było porządne oświetlenie) cobyś mnie zobaczyła i oczami krótkowidza wypatrywałam Ciebie. Aż mi jedna z dziewczyn przy stole powiedziała, żebym przestała paradować jak na wybiegu, bo do modelki to mi daaaleko... :-( 

A na tę zjazdowo-konferencyjną okoliczność mam świadków!. :-)))

gosienka05-03-2004 19:26:23   [#09]

No patrzcie ile konkretów można podać w trakcie malowania pokoju :-)))) Może malowanie wpływa twórczo.....

RomanG05-03-2004 19:55:01   [#10]

Marysiu

Mamy w Opolu taką peryferyjną dzielnicę, dla której rejonowe gimnazjum mieści się w centrum miasta (8 km), a tuż za rogatkami prawie jest gimnazjum wiejskie (4 km).
Od coraz większej liczby rodziców słyszę, że zmieniają rejonowe na to wiejskie.
Sam chętnie posłabym dziecko do Twojego, nie miejskiego,  gimnazjum, gdybyś potrafiła mi wykazać, że:

1. Masz w miarę małoliczne klasy

2. Każdego ucznia jako dyrektor umiesz nazwać po imieniu lub nazwisku

3. Trzymasz dyscyplinę, uczysz manier i wymagasz dobrego wychowania

4. Twoi nauczyciele nauczają z zapałem

5. Gonisz za papierosy

6. O nieusprawiedliwionej nieobecności mojego dziecka w szkole dowiaduję się od Ciebe niemal natychmiast

7. Zespół wychowawczy w Twojej szkole nie jest martwym tworem i zbiera się w miarę często

8. W programie proflilaktyki za działania profilaktyczne uważasz nie tylko pogadanki, ale także zajęcia sportowe, wycieczki oraz prace społeczne na rzecz szkoły

9. Wycieczki robisz niedrogie, często niedaleko, do pobliskiego lasu, po swoim regionie, z kanapkami zabranymi z domu (jednodniowe) lub noclegiem w schronisku albo pod namiotem, nie unikasz wycieczek pieszych i rowerowych

10. Niezbyt często dostarczasz mojemu dziecku dokładnych infomacji o papierosach, alkoholu i narkotykach pod pozorem działań profilaktycznych

11. Nie akceptujesz każdego stroju, w którym uczeń przyjdzie do szkoły

12. Niemożliwa u Ciebie jest sytuacja, że czternastoletnie małolaty przez półtora roku dręczą Twojego nauczyciela, Ty nie udzielasz mu żadnej pomocy, nie wkraczasz w tę sytuację ze swoim autorytetem i umiejętnościami, rozbijając gang szkolnych bandytów, a nazywając przyczyny zjawiska używasz wyłącznie zwrotów "nie umie sobie poradzić", "nie nadaje się do zawodu", "nieudolny", "niekompetentny", "sam sobie winien", "dziwię mu się, że sobie na to pozwala".

Takich placówek zaczyna na rynku edukacyjnym brakować i według mnie w tym tkwi duża szansa dla mniejszych szkół konkurujących z większymi.
Uśka05-03-2004 22:53:54   [#11]
Romanie, mnie również podoba się taka szkoła
krystyna05-03-2004 23:08:58   [#12]

Romanie,

wszystko jest do zrobienia - oprócz pkt 1.

Maryśka207-03-2004 08:03:57   [#13]

Krysiu - wszystko jest do zrobienia, nawet mało liczne klasy ( u nas jest 15-17 uczniów) . Poza tym na stronę akurat Twojej szkoły wchodziłam swego czasu często, bo jest świetnie zrobiona. Zresztą kiedyś miałam nawet przyjemność ją reklamować wśród znajomych dyrków. :-)

Roman - widzisz u nas zjawisko jest odwrotne, wielu rodziców wybiera gimnazja miejskie, gdyż zupełnie niesłusznie uważają, że ich pociechom zapewni to lepszy start. I z tym przekonaniem chcemy przede wszystkim walczyć.

Dziękuję Wam  wszystkim za pomoc. Robimy taki program po raz pierwszy i naprawdę parę pomysłów promowania nawet tego, co już od dawna robimy nie przyszło mi do głowy (co parę głów , to nie jedna).

DO EWKI BERGTRAUM -  @ ZIELONOFIOLETOWA!!!!! Ja też mam świadków, że Ciebie na owej kolacji poszukiwałam. Właściwie, to nawet mi przyjemnie, że znaleźć mnie nie mogłaś, bo to oznaczałoby, że jeszcze nie pobiłam rekordu w szczupłości inaczej i jeszcze są tacy (Ty się jednak do okulisty ponownie wybierz!), co mnie mogą wzrokiem ominąć i nie zauważyć!   ;-))) Ty tylko poczekaj do zjazdu!!! Już nie kupuj wódy z robalem, bo może choroba droga, ale sama nazbieraj robali i do jakiejś sympatycznej wódeczki nawkładaj (będzie zagrycha)!

A Z METY W KARPACZU SKORZYSTAMY! JESZCZE BĘDZIESZ MNIE MIAŁA DOŚĆ!!!    Przepraszam, już nie będę krzyczała.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]