Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wycieczka dyra
strony: [ 1 ]
joszka02-03-2004 21:39:16   [#01]
Razem z zastępcą nie będziemy w szkole ( po raz pierwszy r a z e  m nieobecni). Czy mam ustalić na ten dzień społeczne zastępstwo?W jakiej formie i na co się powołać w podstawie prawnej?
Ewa z Rz03-03-2004 04:31:01   [#02]

wyznaczenie osoby odpowiedzialnej

w nagłych wypadkach obowiązkowe - niekoniecznie ma się to tak nazywać.... ale musi być wiadomo kto w razie nadzwyczajnego wypadku ma podjąć niezbędne czynności.

Nie musi byc to przez cały czas ta sama osoba - może to być kilka osób, dla których określasz ściśle czas. Tę informację powinien otrzymać organ prowadzący.

Natomiast podstawa... nie wiem, gdzie to będzie literalnie w przepisach i czy wogóle jest. Dla mnie wynika to z kilku: np. bhp i prawa (i odpowiedzialności) dyrka do zarządzania organizacją szkoły (UoSO) oraz z zasad zarządzania.

Ja, aby daleko nie szukać, umieściłam odpowiedni zapis w Statucie i wrazie czego powołuję się na niego, dlatego nie mam pod ręką konkretnych przepisów - może kto inny znajdzie...

emeryt03-03-2004 07:41:07   [#03]

jedynie ten przepis można zastosować

Art 39 Ustawy o systemie oświaty

7. (247) W przypadku nieobecności dyrektora szkoły lub placówki zastępuje go wicedyrektor, a w szkołach i placówkach, w których nie utworzono stanowiska wicedyrektora - inny nauczyciel tej szkoły lub placówki, wyznaczony przez organ prowadzący.

Zgłaszacie do organu propozycję, organ wyznacza - i po ptokach.

Marek Pleśniar03-03-2004 09:03:45   [#04]
tak jak pisze Zdzisław - już tu o tym było kiedyś zresztą:-) Tu wszystko bywa:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]