Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co powinnam zrobić?
strony: [ 1 ]
Elusia02-03-2004 15:35:23   [#01]
Nauczyciel pracuje w dwóch szkołach prowadzonych przez różne organy prowadzące. U mnie w poniedziałek i środę, a w drugiej we wtorek i czwartek. Pewnego poniedziałku dzwoni, że jest chora. Przyniosła zwolnienie lekarskie na okres 4 dni. Ale w drugiej szkole była w pracy. Dowiedziałam się o tym z drugiej ręki. Gdyby to był ten sam organ prowadzący to by "się wydało" a tak? I co ja mam zrobić? Poradźcie (kontraktowy na nieokreślony).
joszka02-03-2004 21:56:51   [#02]

To będzie nieeeezła polka dla nauczyciela!!

Co jak co ale ZUS nie lubi takich bardzo. Moi nowi emeryci mieli olbrzymi problem z udowodnieniem,że rzeczywiście byli na zwolnieniu.Jeżeli zostawisz zwolnienie tylko u jednego pracodawcy drugi wykaże Twoja pracę-czyli u pierwszego w sposób nieuprawniony pobierany był zasiłek chorobowy. TO DO ZWROTU + wstyd!Mój kolega chorując w macierzystej jednostce nie przedstawił zwolnienia w szkole w której pracował na godzinach - miał mozliwość odrobienia straconych godzin. Niepatrznie wpisane w dzienniku pod datą obejmującą zwolnienie tematy pogrążyły kolegę-był podejrzany o wyłudzenie zasiłku.

Masz zatem możliwość zgłoszeniasprawy w ZUSie lub wezwanie i wytknięcie nieprawidłowości z nadzieją na poprawę zachowania winowajcy.

Joanna Berdzik03-03-2004 10:11:43   [#03]

dałabym

przykładowo po kulach, powiem szczerze

Polacy: ściągają, wyłudzają, podkradajA, mataczą. Bardziej OK jest wykonywanie tych czynnosci niż piętnowanie ich :-(

AnJa03-03-2004 10:43:43   [#04]

W kontekście sprawności ZUS może się to wydac nieprawdopodobne, ale oni to raczej sami zauważą.

Mielismy ostatnio taki przypadek - tzn. były ostatnio wyjaśnienia, fakt miał miejsce ze 3 lata temu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]