Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dodatek mieszkaniowy cd.
strony: [ 1 ]
Agata L02-03-2004 12:31:32   [#01]

Witam! Moze pamiętacie jak 2 miesiące temu chwalilam się, ze mam męża? Nadal go mam i jest wszystko dobrze, ale chodzilo mi wtedy o naliczanie zasiłku mieszkaniowego ze względu na powiekszony stan rodzinny.

W styczniu wypelniłam kwestionariusz osobowy uwzgledniający zmiane mojego stanu cywilnego. Jak sie okazuje, dodatek mieszkaniowy mam taki sam, nawet o 1 gr mniejszy od kolezanki ktora nie mam męza!:) I po co ja wychodzilam za mąż?:-)

A tak powaznie, to moze ja musze jeszcze jakis wniosek wypelnic? A jesli tak, to czy dostanę wyrównanie od stycznia?

Pozdraiwam!!

Agata

emeryt02-03-2004 16:34:05   [#02]

tylko organ prowadzący...

ustala zasady wypłaty dodatku mieszkaniowego. Zajrzyj w regulamin.
Konto zapomniane01-03-2005 16:56:17   [#03]

dodatek mieszkaniowy

Proszę o pomoc. Co dzieje się z dodatkiem mieszkaniowym osoby zatrudnionej w dwu szkołach. W jednej na całym etacie, w drugiej na 10/18
Konto zapomniane01-03-2005 16:57:46   [#04]

dodatek mieszkaniowy

Czy jest to prawnie unormowane?
wladyslaw01-03-2005 20:30:45   [#05]

 

Art. 54. 1. Nauczyciel zatrudniony na terenie wiejskim oraz w mieście liczącym do 5.000 mieszkańców ma prawo do lokalu mieszkalnego na terenie gminy, w której położona jest szkoła.

2. Obowiązek realizacji uprawnień nauczyciela, o którym mowa w ust. 1, należy do dyrektora szkoły i organu prowadzącego szkołę.

3. Nauczycielowi, o którym mowa w ust. 1, posiadającemu kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela, przysługuje nauczycielski dodatek mieszkaniowy, którego wysokość uzależniona jest od stanu rodzinnego nauczyciela. Wysokość dodatku może być także zróżnicowana w zależności od miejscowości, w której nauczyciel jest zatrudniony.

 

7. Organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego określa w trybie, o którym mowa w art. 30 ust. 6, wysokość nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego oraz szczegółowe zasady jego przyznawania i wypłacania, z uwzględnieniem zasad określonych w ust. 3.

Magosia01-03-2005 21:06:54   [#06]

Agatko

sam fakt wypełnienie kwestionariusza osobowego nie musi skutkować zmianą dodatku.

Nie wiem, jak u Was, ale w naszej szkole  osoby, którym powiększa się rodzina- zwracają się z prośbą o przyznanie dodatku mieszkaniowego informując o zmianie sytuacji rodzinno-mieszkaniowej.

Bo wiesz, męża można mieć, ale może on z mamusią woli mieszkać. Dopytaj u swojej dyrekcji, albo osoby, która prowadzi kadry.

Tak czy tak, ten dodatek to w większości grosze większy - na tego męża.

Ale za mąż warto czasem wyjść , niekoniecznie z powodu perspektywy zwiększenia dodatku mieszkaniowego.;-))) Poczytaj wątek o wypaleniu zawodowym ;-))

Zresztą pogadaj na ten temat z mężem... Pozdrowienia dla Ciebie i Twojego męża (bez dodatku mieszkaniowego ).

;-)))

wisiak01-03-2005 21:25:26   [#07]

mąż nie jest w cenie

przynajmniej u nas. Do tej pory dostawaliśmy dodatek w kwocie 11,- zl brutto. Teraz wg nowego regulaminu przewiduje się..........uwaga: przy 1 osobie bz, przy dwóch 12,-zł, przy trzech 13,- Zaproponowaliśmy aby dać to dla biedniejszych ale ponoć nie można. Chyba droższe jest comiesięczne naliczanie tego dodatku jak jego wartość:(((((

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]