Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ocena pracy dyrektora
strony: [ 1 ]
Wiki01-03-2004 13:17:49   [#01]

  Proszę o informację na temat:,, czy dyrektor szkoły ubiegajacy się w sesji letniej o wyższy stopień awansu zawodowego powinien mieć aktualna ocenę pracy?"

Za wszelkie informacje z góry dziękuję. Pozdrawiam . Wiki

Rycho01-03-2004 13:31:49   [#02]

co to znaczy aktualna ocena pracy?

Nigdzie w przepisach nie ma takiego stwierdzenia. Tzw aktualność oceny jest wymagana w niektórych uregulowaniach dot. np nagrody kuratora, gdzie mówi się, że ocena nie powinna byc starsza niż np 2 albo 5 lat.

KN,  Art. 9e. 1.Nauczyciel, któremu powierzono stanowisko dyrektora szkoły, posiadający na tym stanowisku od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego nieprzerwany okres pracy wynoszący co najmniej 2 lata i 9 miesięcy, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora co najmniej 9 miesięcy oraz legitymujący się dobrą lub wyróżniającą oceną pracy, może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego.

Nigdzie nie ma, kiedy ocena miała być dokonana. Chodzi o to, aby była. Chociaż ponoć niektóre KO wymagają (tylko nie wiem na jakiej podstawie) aby była to ocena dokonana na stanowisku dyrektora.

Moim zdaniem jest to nadinterpretacja. Bo mówimy tu o awansie nauczycielskim, a nie dyrektorskim. :-(

Maryśka201-03-2004 13:44:39   [#03]

No widzisz Rychoo, a właśnie na stronie naszego (podkarpackiego) kuratorium pojawiła się taka informacja dla dyrektorów:

 Przypominamy, że nauczyciele, którym zostało powierzone stanowisko dyrektora szkoły (placówki) muszą legitymować się oceną pracy zawodowej z okresu zajmowania stanowiska dyrektora dokonaną po dniu 6 kwietnia 2000r.

Zwróć uwagę na szczególne słowo: przypominamy , które sugerować ma, że to jest oczywiste a ta notka to tylko dla roztrzepanych dyrków.

Poza tym też szukałam wyjaśnienia tegoż w przepisach i nie znalazłam.

Może niezbyt dokładnie szukałam...

Rycho01-03-2004 14:07:05   [#04]

no...

też chciałbym zobaczyć podstawę prawną do takiego przypomnienia.

bo może ja też niedokładnie szukam? ...

Leszek01-03-2004 19:20:26   [#05]

bo to wszystko kwestia interpretacji przepisu...

 

pozdrawiam

Ryszard01-03-2004 22:05:00   [#06]

Komisje pracujące przy KO w Rzeszowie nie brały pod uwagę tego przypomnienia.

Pozdr.

Maryśka201-03-2004 22:12:27   [#07]
Z pewnością masz racje, ale mimo wszystko ciekawa jestem podstawy prawnej tejże notki. Jesli ją znasz, to podaj proszę.
Wiki03-03-2004 18:36:05   [#08]

 

Bardzo dziekuję za wszystkie informacje. Wynika jedno: różnie można interpretować prawo oświatowe. :(

Krystyna D03-03-2004 19:05:21   [#09]

do leszka

o interpretację, którego przepisu chodzi bo nie wiem
jeśli chodzi o art 9e ust. 1 KN to chyba "gruba" nadinterpretacja
Grażyna03-03-2004 19:50:03   [#10]

o ocenie z okresu 5 lat jest mowa przy konkursach na dyrektorów szkoły:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu 1)

z dnia 6 maja 2003r.

w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze, w poszczególnych typach szkół i placówek

Na podstawie art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 z późn.zm.2)) zarządza się, co następuje:

§1.

Stanowisko dyrektora przedszkola, szkoły i placówki, o których mowa w art. 2 pkt 1-5, 7 i 10 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, może być powierzone nauczycielowi mianowanemu lub dyplomowanemu, który:

1) ukończył studia wyższe magisterskie i posiada przygotowanie pedagogiczne oraz kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym przedszkolu, szkole lub placówce;

2) ukończył studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania, albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą, prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli;

3) posiada co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego;

4) w okresie pięciu lat bezpośrednio przed powierzeniem stanowiska dyrektora uzyskał co najmniej dobrą ocenę pracy w przedszkolu, szkole lub placówce, a w przypadku nauczyciela akademickiego - pozytywną ocenę pracy w okresie ostatnich czterech lat pracy w szkole wyższej, jeżeli stanowisko dyrektora obejmuje bezpośrednio po ustaniu zatrudnienia w szkole wyższej, albo w okresie roku bezpośrednio przed przystąpieniem do konkursu na stanowisko dyrektora uzyskał pozytywną ocenę dorobku zawodowego;

5) posiada zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym.

Grażyna03-03-2004 19:51:39   [#11]
natomiast przy awansie zawodowym nie ma nigdzie mowy o składaniu wraz z dokumentacją oceny pracy zawodowej z ostatnich 5 lat, uważam, że to jest nadinterpretacja komisji. Takich nadinterpretacji znam więcej...;))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]