Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy moge zartrudnić 2 n-li na 1/2
strony: [ 1 ]
Macia29-02-2004 21:44:07   [#01]
Mam dylemat z zatrudnieniem. 2 n-lki mianowana i kontraktowa pracuja na zastepstwie za inne przebywajace na urlopie. Kiedy tamte wróca z urlopu jedna z nich odejdzie na emeryture i zwolni sie jeden etat. Chciałabym zatrudnic obie na 1/2 etatu (sa dobre, z podobnym stażem - kontraktowa miała dłuższa przerwe, rozpoczęły studia, sa w podobnej sytuacji finansowej)ale nie wiem czy tak mogę. Mam etat i chyba powinnam zatrudnic te mianowana poprzez mianowanie ale ucierpi ta druga. Poradźcie co zrobić.
violka29-02-2004 22:02:41   [#02]

zatrudnić możesz kogo chcesz - nie masz wobec żadnej z nich zobowiązań umowa na zastępstwo

chyba że któraś ma w umowie napisane na czas nieobecności p. X (tej co idzie na emeryturę), bo wtedy umowa trwa nadal jeśli tamta nie wraca tylko prosto idzie na emeryturę

jesli na umowie jest np. do 31 sierpnia  to sytuację masz czystą -wybierasz która ci pasuje

możesz zatrudnić obie po 1/2, ale nie jest to ekonomiczne rozwiązanie i będziesz za jakiś czas mieć problem, bo prawdowpodobnie każda z nich będzie starała się o pełny etat (i "atmosferka" gotowa)

2 osoby na jednym etacie to np.:

2 X socjalne (wszystkie świadczenia)

2x herbata

problem z planem ( najlepiej co drugi dzień lekcje, albo blokiem 2 dni)

zero(no niewiele w kazdym razie) wychowawcy czy pracy w zespole

problem z obecnością na radzie, zebraniu (będę przyjeżdżać na godzinę)

problem z dostępnością nauczyciela dla ucznia i rodziców

mniejsze zaangażowanie w życie szkoły (nie bardzo wiem o co chodzi, nie było mnie, znalazłam dodatkową pracę, nie mogę, itp., )

wiem co piszę mam kilku półetatowców lub uzupełniających etat w innej szkole - nie zdaje to egzaminu

dziewczyna do tej pory świetna - musiałam obniżyć do pół etatu, mimo że obiecywała - będzie jak zawsze, będę nadal z uczniami robić to, to, to.. i mimo jej najszczerszych chęci niewiele z tego wyszło - zupelnie naturalnie i niezauważenie wypadła z obiegu, znalazła druga pracę więc nie jest tak dyspozycyjna, właściwe więcej jej nie ma niż jest - nawet kontakt z uczniami jakby luźniejszy, a wcześniej wszędzie jej było pełno, ciągle coś się działo

jak więc widzisz praca na pół etatu to praca na pół gwizdka - takie są prawa natury

:-))

Macia29-02-2004 22:14:28   [#03]

to jest praca w przedszkolu

i dla nich byłoby to jedyne miejsce zatrudnienia bo sytuacja na  naszym rynku pracy jest koszmarna. Poza tym mnie bardziej odpowiadałoby 2 po 1/2 bo ułatwiłoby mi organizację. W tej chwili mam tak rózne godziny pracy oddziałów że jedna n-lka wchodzi do dwóch grup żeby zrealizować etat i sa problemy by to ustawic bez okienek.Po pół etatu kazda byłaby tylko w jednej grupie.

Umowy maja określone "w zastepstwie za panią X przebywajacą na urlopie zdrowotnym"

Wobec tego jesli pani x z urlopu   pójdzie na emeryture to z jej  zastepczynią  umowa wygasa. Dobrze myslę?

violka29-02-2004 22:23:32   [#04]

jeśli wróci ze zdrowotnego to umowa wygasa

zatrudnić może obie - sama wiesz najlepiej jak to wpłynie na organizację (wszkole raczej to się nie sprawdziło, ale przedszkole to co innego - tu się nie wypowiadam, bo niewiele wiem o przedszkolach)

decyzja nalezy do ciebie, ale mianowaną będziesz musiała zatrudnić na umowę o pracę (KN - brak możliwości zatrudnienia w pełnym wymiarze, czyli najpierw zatrudnisz kontraktową na 1/2, a potem mianowaną na to co zostało)

tak więc mianowana traci wszystkie przywileje wynikające z zatrudnienia przez mianowanie, jedynie ma stopień awansu - mianowany (wyższa stawka)

ale jak im to odpowiada i tobie też - to nie widzę problemu

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]