Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uczeń powracający z zagranicy: do której klasy przyjąć?
strony: [ 1 ]
śliwka g26-08-2012 12:09:16   [#01]

O powrotach poczytałam. Niby już wiem. Jednakże jest problem natury następującej:

Dziecko na podstawie świadectwa/ dokumentu z Anglii powinno być zapisane do klasy III sp. Matka prosi by poszło do klasy II z rówieśnikami (m.in.I Komunia). Dodam, że z powodu zawirowań rodzinnych będzie w szkole tylko wrzesień i pół października, potem znów na 4 miesiące wyjeżdża do Anglii i znów na wiosnę wraca.

Mogę ucznia przyjąć do klasy II?

Dziękuję, pozdrawiam

zapolska26-08-2012 14:26:02   [#02]

Możesz, na wniosek rodziców,tak u mnie KO odpowiedzialo.

Ja mam natomiast inny problem:dziecko wraca do mnie do klasy szóstej,też po 5 latach nauki w Anglii.

Świadectwo mam przetlumaczone,ocena opisowa.Problem z klasyfikacją,u mnie technika i kuzyka skonczyly sie w klasie piątej.Co napisze dziecku na świadectwie w klasie szóstej?Czy z tych przedmiotow zrobić egzamin?nie wiem jak mam postapic.

śliwka g26-08-2012 14:39:29   [#03]

Dziękuję

 

Ja miałam taką sytuację. Dziecko z Libii, bez ocen, świadectwa (wojna w ub.roku). Tak z pamięci może niezgodnie z nazewnictwem, ale odbyło się mniej więcej tak:

- rozmowa z n-lami rozpoznanie wiedzy i umiejętności z poszczególnych przedmiotów- potem w ramach pomocy psych- ped wyrównywanie różnic szczególnie z j. polskiego (tu trzeba do op wystąpić o dodatkowe godziny)

- z przedmiotów, których uczeń nie miał, a klasa "skończyła" zorganizowane były dodatkowe lekcje (chyba można do młodszego rocznika dołączyć), cześć materiału  zadawana do domu ( wszystko z art. 42 KN)

A jak wszystko papierologicznie zagrało, dziecko z rodzicami wyjechało do domu, wiec nawet indywidualnych nie zdążyło mieć.

Pozdrawiam

Basik226-08-2012 23:13:13   [#04]

Czy dla ucznia powracającego na nowo do szkoły zakładamy nowy arkusz ocen?  

A numer w księdze uczniów - chyba ten który już mu został nadany ? - dobrze myślę?

iwoncia27-08-2012 08:56:56   [#05]

Polska rodzina (obywatelstwo niemieckie - polskie w toku załatwiania) wraca do Polski. Uczeń w Niemczech poszedłby do klasy ósmej, ale ma za sobą osiem lat edukacji, bo na prośbę rodziców został "cofnięty" o rok w młodszych klasach. Czy przyjąć go do klasy drugiej czy trzeciej gimnazjum? Według mnie do drugiej, ale w kuratorium powiedziano rodzicom, że może iść do trzeciej. Bardzo proszę o podpowiedź.

rzewa27-08-2012 12:38:15   [#06]

Basik2: nowozapisany uczeń, to nowy uczeń - niezależnie od tego ile razy wcześniej do naszej szkoły się zapisywał i wypisywał

zatem każdy nowy uczeń ma nowy numer w księdze uczniów (zostaje ew. ponownie do niej wpisany), ma nowy arkusz ocen (do którego mogą być załączone odpisy naszych wcześniejszych arkuszy ocen) - inaczej wszystko nowe dokładnie tak samo jak uczeń, który w naszej szkole zjawia się po raz pierwszy

iwoncia: ja bym przyjęła do klasy II i wytłumaczyła to rodzicom (jak się coś powtarza to i łączna suma lat nauki musi być większa niż wtedy, gdyby tego powtarzania - niezależnie od formy - nie było)


post został zmieniony: 27-08-2012 12:39:54
Basik228-08-2012 16:39:32   [#07]

 Do Rzewy --dzięki za wyjaśnie. 

lkk29-08-2012 14:30:58   [#08]

Przyjęliśmy ucznia do klasy szóstej. Okazało się, że tylko w klasie piątej miał 1 godz. informatyki. W naszej szkole informatyka jest w klasie czwartej i piątej.Jak najprościej rozwiązać ten problem?.

śliwka g29-08-2012 16:21:12   [#09]

Zorganizowałam dodatkowe lekcje dla wyrównania braków m.in. z art 42. Częściowo chodził uczeń na zaj. do młodszej klasy, częściowo miał zadawany materiał do domu. N-l wpisywał tematy w dzienniku karcianym. Za wszystkimi kartkami z ocenami w dzienniku lekcyjnym wychowawca dopisał informatykę i tylko ten uczeń miał tam wpisywane oceny.

Ja tak zrobiłam. Czy dobrze nie wiem. Kontrola pokaże.

zemi29-08-2012 20:39:25   [#10]

Miałam tak jak śliwka

i tak jest prawidłowo (zasięgałam swego czasu info m.in. TU na forum)

śliwka g29-08-2012 20:54:17   [#11]

Ja też właśnie po lekturze forum takie działania podjęłam. Pozdrawiam

lkk20-10-2014 22:35:31   [#12]

Od 01.09.2013 r. uczennica powinna rozpocząć naukę w kl.I szkoły podstawowej. Wraz z rodzicami wyjechała do innego kraju i tam została przyjęta do klasy II. W październiku 2014 wróciła do kraju. Do której klasy powinna być przyjęta:do kl.III czy do kl.II ( uczniowie z jej rocznika).Rodzic prosi o przyjęcie do kl.II. Dyrektor szkoły podejmuje decyzję o przyjęciu danego ucznia do szkoły na podstawie sumy lat nauki nauki szkolnej ucznia, czyli w tym przypadku do kl.II. Czy tak powinno być? Proszę o podpowiedź.

rzewa20-10-2014 22:51:11   [#13]

do klasy II -> jest pełna zgodna i dyrektora i rodzica i przepisów :-)

lkk21-10-2014 05:26:59   [#14]

Dziękuję bardzo.

dbpalka17-02-2017 12:46:50   [#15]

Dziecko z 2007 roku obecnie chodzi do szkoły polskiej w Anglii do klasy piątej.- od września ma być u mnie. Na angielski chodzi tam weekendowo jak mi powiedziano. Do której klasy ją przyjąć? Rocznikowo do IV, a rozsądkowo i zgodnie z prawem? Rodzice przez babcię chcą się zorientować, a ja nie bardzo wiem. 

LL17-02-2017 14:29:25   [#16]

Rzewa:

Mam ucznia, który chodził do naszej szkoły 4 lata, piatą klase ukończył w innej szkole (zmiana miejsca zamieszkania) i wraca do klasy VI. Do tamtej szkoły przesłałem odpis arkusza ocen. teraz otrzymam zapewne odpis arkusza ocen z klasy V. Oryginał arkusza ocen nadal jest u mnie, z tego co twierdzisz mam mu zakładać nowy arkusz ocen i powtórnie wpisywać do księgi uczniów??? Podaj proszę pp.

rzewa18-02-2017 08:32:21   [#17]

wypisał się z Twojej szkoły jak skończył 4 klasę -> zatem w księdze uczniów wpisałaś datę opuszczenia szkoły, arkusz ocen także został zakończony i powinien być z archiwizowany tak jak wszystkie pozostałe arkusze ocen uczniów, którzy opuścili szkołę zgodnie z rozporządzeniem

a teraz będziesz ucznia przyjmować do szkoły (nie ma znaczenia, że ponownie) zatem musisz wykonać to wszystko do czego zobowiązują Cię przepisy dotyczące uczniów przyjmowanych, czyli wpisać do księgi uczniów oraz założyć nowy arkusz ocen (uczeń będzie przyjęty do klasy VI, zatem będzie miał załączony odpis arkusza z poprzedniej szkoły, którego integralna częścią jest poprzednio wykonany przez Ciebie odpis arkusza ocen)

będzie tak jak w przypadku każdego innego ucznia, który już chodził do dwóch innych szkół - nie ma różnicy czy jego pierwszą szkołą była Twoja szkoła czy jakaś inna

dbpalka18-02-2017 11:20:16   [#18]

podnoszę #15- co zrobić?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]