Forum OSKKO - wątek

TEMAT: sprawozdania dyrektora
strony: [ 1 ]
nn26-02-2004 12:52:38   [#01]

Witajcie. Czy byłby ktoś chętny podać jakie i kiedy obowiązują dyrektora szkoły "sprawozdania, wnioski oraz raporty" przesyłane poszczególnym Organom; nadzorującemu, prowadzącemu, i cholera wie komu jeszcze. Chodzi o to by rutyna nas nie zjadła a w myśl udoskonaleń naszego prawa oświatowego i nie tylko dyrektor zawsze coś musi. Pozdrawiam. Roman.

Joanna Berdzik26-02-2004 13:37:40   [#02]
 
OSO § 40.7  Dyrektor szkoły lub placówki przedstawia radzie pedagogicznej, nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności szkoły.
Rycho26-02-2004 13:58:40   [#03]

Nasze KO

dało nam coś takiego:

http://www.kuratorium.krakow.pl/archiwum/org_ko2.html

inne organy chcą czegoś "na bieżąco"

Rycho26-02-2004 14:02:28   [#04]

coś nie tak z tym linkiem

To poprzednia wersja serwisu KO. na tej stronie należy znaleźć:

Kalendarium zadań dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych 2003/2004
nn26-02-2004 15:38:34   [#05]
Witam raz jeszcze. Niby dużo, a jednak. A informacja dyrektora w sprawie bhp, czy szkoła jeszcze stoi oraz czy nadaje się jeszcze po feriach do zajęć dydaktycznych??? A może już ją zezłomowano w trakcie tychże ferii. A dyrektor o tym fakcie nie wie, bo jeździł na nartach. Ciekawe, nie??? Pozdrawiam. Roman.
Elżbieta Wysocka26-02-2004 18:43:20   [#06]

konieczna

jest taka właśnie informacja dla organu, po okresie ferii min. 2 tyg. (pisałam - założyli kolejną teczkę ...:) co oznacza, że są jeszcze bardziej potrzebni ...
Roman K26-02-2004 18:57:46   [#07]

Ciekawy temat..... Bardzo ciekawy temat!!!

Dlaczego uważacie, że szkoła w czasie ferii zaprzestała działalnosci oświatowej???? A jeśli w czasie wakacji co 13 dni przychodzą uczniowie pozdrowić kochanego dyrka - bo tak się z nimi umówił????? ;))))))

Myślę tak:

Rok szkolny trwa od początku września do końca sierpnia każdego roku. W tym czasie szkoła jest szkołą - prowadzi działalność oświatową. Nie przerywa jej ani na chwilę, mimo, że zajęcia nie trwają cały czas.

Gdyby ustanawiający prawo chciał takich papiórów po każdych feriach, wakacjach to napisałby: przerwa w prowadzeniu lekcji, przerwa w zajęciach z uczniami itp....

Przerwa w prowadzeniu działalności oświatowej szkołom zdarza się - choć niezmiernie rzadko. Tak było np. w czasie pamiętnej powodzi....

Być może była wtedy szkoła, w  której nie odbywały się zajęcia ponad 2 tygodnie z powodu zalania, remontu. Wtedy oczywiście protokół, że się nadaje. Jeśli wojsko zajmie szkołę pod swoje potrzeby na ponad dwa tygodnie - protokół.....

Można mnożyć teoretyczne przypadki. Ale to tylko (na szczęście) teoria

Pokażcie błąd w tym rozumowaniu. A może jest jakaś wykładnia a ja jej nie znam.....

Pozdrawiam

Roman_K

Jolabj26-02-2004 19:13:32   [#08]

papierkomanii ciąg dalszy

A dlaczego organ prowadzący żąda, aby szkoła, która chce organizować zajęcia w czasie ferii przedstawiała kartę kwalifikacyjną obiektu( tzn. jakieś poświadczenia sanepidu, straży pożarnej i nie wiem jeszcze kogo)?Czyżby szkoła prowadząc zajęcia lekcyjne od września do połowy lutego takiej karty nie miała? To na jakiej podstawie obiekt mógł być używany do prowadzenia zajęć do tej pory? Nikt nie wymagał ode mnie we wrześniu abym taką kartę przedstawiała.

pozdrowienia

Grażyna26-02-2004 20:17:12   [#09]

Joluś, twój prawniczy umysł powala mnie na łopatki, nigdy wczesniej na to nie wpadłam, 

 masz rację. No właśnie dlaczego???

Ewa z Rz27-02-2004 05:41:43   [#10]

bo szkoła ma taka kartę na STAŁE :-)

Jest zgłoszona do wszystkich mozliwych ewidencji (KO, GUS, SANEPID itp.) jako placowka oswiatowa prowadząca stałą działalnośc oswiatową i nic więcej nie musi robić.

No chyba, że zmienia profil swojej działalności lub jej zakres - np. będzie prowadzic hotel czy schronisko, lub zaczyna prowadzić zywienie itp. wtedy musi to zgłośić - bo to jest zmiana, o której należy poinformowac zainteresowane organy.

Ja żadnego protokołu nie sporządzam, bo myślę podobnie jak RomanK. Przed początkiem roku szkolnego organ przysłał pracownika, by szkołe obejrzal i protokół sporządził - jak organ chciał, to nie broniłam, ale sama tego robić nie będę.

joszka27-02-2004 06:17:46   [#11]

ja robię sprawozdanie ...z premedytacji

1. mam mozliwość powiadomienia o dokonanych remontach,usprawnieniach  radnych mojej gminy( często mówią,że się nic w szkołach  nie dzieje)

2. wprawiam ich w zakłopotanie,bo piszę przy okazji ile wydałem a ile jeszcze potrzebuję

3.pokazuję,że metodą gospodarczą mozna dużo zrobić-tylko nie należy przeszkadzać

4. daje to podstawę do tego by bez żenady poprosic o tydzień urlopu( może wreszcie go wykorzystam)

Joanna Berdzik27-02-2004 09:01:09   [#12]

ja jak Joszka

z wielką ochotą sporządzam ten protokół:-))

Co do tego, dlaczego na czas ferii trzeba przedstawiać kartę- zgadzam się z Ewą- wszystko zalezy od tego jaki rodzaj zajęć i przez jaka instytujce jest prowadzony.
Nikt nie żada karty dla typowych zajęć organizowanych przez szkołę podczas ferii.
Natomiast gdy są to półkolonie- sprawa jest inna.

nn27-02-2004 09:15:44   [#13]
Witam po raz kolejny. W podanym kalendarium dla zadań dyrektorów szkół z woj. małopolskiego nie ma niestety tych "drobiazgów", o których piszecie. Może ktoś sie pokusi i spróbuje wypunktować zadania, o których mowa na wstępie. Tzn. wszelkie obowiązkowe informacje, sprawozdania itp, wynikające z przepisów prawa oświatowego. Wszelkie sprawozdania statystyczne dla GUS i MENiS są z reguły przypominane lub dostarczane do szkół pocztą. Lecz są jeszcze inne zadania, które nie są tak bardzo widoczne do spełnienia. Pozdrawiam raz jeszcze. Roman.
Jolabj27-02-2004 17:15:24   [#14]

U nas każda szkoła przed rozpoczęciem ferii musiała taką kartę obiektu przedstawić. Załatwienie jej wymaga czasu i ja nie zdążyłam jej "wyrobić".W związku z tym nie mogłam w szkole prowadzić żadnych zajęć: ani zaj. informatycznych, ani SKS ani nawet zajęć typu "gra w warcaby czy chińczyka"-czyli opiekuńczych.

Czy rzeczywiście szkoły w tym zakresie muszą stosować się do rozp.dotyczącego organizacji wypoczynku dzieci? W końcu organizujemy  2-godz. zajęcia a nie całodobowy wypoczynek dzieci ;-)

asik23-03-2004 21:04:28   [#15]

A jesli szkoła jest jednocześnie siedzibą Stowarzyszenia- organu prowadzącego, to czy mogą się tam odbywać wszelkiego rodzaju kursy, szkolenia czy zebrania wiejskie bez dodatkowych wymogów ze strony wymienionych przez Ewę organów? I jeszcze jedno: w szkole i na jej terenie nie wolno umieszczać reklam, ale jak już wspomniałam jest to równocześnie siedziba Stowarzyszenia, czy wówczas można to zrobić?

AnJa23-03-2004 21:14:38   [#16]
Dlaczego nie mozna umieszczać reklam? Tzn. na jakiej podstawie? Wie ktos? Tylko prosze o konkretny namiar na akt prawny - bo juz pare razy to robiłem ( np. tabliczka firmy, która sponsorowała mi oprogramowanie)
Małgoś23-03-2004 22:49:28   [#17]

na płocie budynku dzierżawionego od miasta na szkoły wisi potężne karczycho jakiegoś bezmózgowego idola reklamującego "koniec grzecznej TV"

znacznie mniej smuciła mnie sliczna dziewczyna w skąpej bieliźnie z białym kotkiem na nagim brzuszku (wisiała jakiś czas obok karczycha, ale ją małolaty brutalnie pomaźgały i panienkę zdjęto - szkoda, że nie ciapnęli markerami jej sąsiada)

paskudne reklamy wielkości stada słoni odziedziczylismy po poprzedniej szkole (publicznej) - mimo, że nieestetyczne, nieskuteczne, niewychowawcze i bardzo szpetne nie przeszkadzały nikomu (ani włascicelom, ani uzytkownikom - choć to oświatowe rejony)

więc nie mam pojęcia skąd sie wzięly pogłoski o zakazie reklamy - ale przyznaję, że ...nie miałabym nic przeciw takim zakazom ;-)

PS. nad karczychem zbierają się ciemne chmury - może uda się nam odsłonic płot i oczyścić ulicę z tego pfe ;-)

Renata S23-03-2004 23:19:12   [#18]
No właśnie..., jakz podstawą prawną tych tabliczek reklamowych?. Bo też mnie czasami to nurtuje..
wisia24-03-2004 14:41:20   [#19]

Powracam do sprawozdania dyrektora z kontroli obiektu po przerwie.

Jest rozp. MENiS z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczenstwa i higieny w publicznych i niepublicznych....................

W rozdz.I par.3. pkt1 i 2

1.Jezeli przerwa w działalności oświatowej szkoły lub placówki trwa co najmniej 2 tygodnie dyrektor dokonuje kontroli obiektów nalezących do szkoły lub placówki pod kątem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków korzystania z tych obiektow.

2. Z ustaleń kontroli sporządza się protokoł, który podpisują osoby biorące w niej udział. Kopię protokołu dyrektor przekazuje organowi prowadzącemu.

Marek Pleśniar24-03-2004 19:41:02   [#20]

nie ma zakazu reklamy. jest potrzeba odprowadzenia forsy do własciciela - gminy np.

A skoro jest własciciel, to może zakazał bo nie chce tych własnie głupkowactw na szkołach?

bogna24-03-2004 21:45:54   [#21]

potrzebna jest zgoda konserwatora zabytków -

na umieszczanie reklam na budynkach objętych ochroną konserwatorską.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]