Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dzień wolny od zajęć- przywilej, czy oblig?
strony: [ 1 ]
Joanna Berdzik25-02-2004 08:32:05   [#01]

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego

§ 6. 2. Dzień, w którym odbywa się sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej, jest w szkołach podstawowych dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

§ 6a. Dla uczniów, których rodzice (prawni opiekunowie) nie mogą zapewnić opieki w dniach, o których mowa w § 5 ust. 2a i w § 6 ust. 2-4a, szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych.

Z rozporządzenia, które wyżej wynika, ze dzień sprawdzianu jest obligatoryjnie dniem wolnym od zajęć dyd- wych.
Czyli, że jeśli nawet jestem w stanie zapewnić normalne zajęcia niektorym klasom, powinnam z nich zrezygnować?

Dziwne to chyba, kurka...

emeryt25-02-2004 08:37:51   [#02]

analogicznie...

Jak Dzień Edukacji Narodowej.
Joanna Berdzik25-02-2004 08:43:13   [#03]

DEN

to w ogole odrębna rzecz-tam chodzi o święcenie n-li, tu zaś o sprawy organizacyjne.

O ile nie bardzo chcę się wypowiadać na temat sensu świętowania w taki sposób, o tyle mogę, chyba? samodzielnie se zorganizować dzień sprawdzianu...

Teraz mam tak- lekcji nie będzie, choć w NP mogłyby być :-)

RomanG25-02-2004 08:53:26   [#04]

A przeprowadź te zajęcia w NP!

Kto ci co zrobi?
Rycho25-02-2004 08:56:29   [#05]

Asiu

mam pewną wątpliwość,

nadawaliśmy na brak możliwości właściwego zabezpieczenia dzieci w dniu sprawdzianu. Przynajmnie w dużych szkołach były z tym problemy.

Stąd m.in. wydłuzono rok szkolny kosztem dnai wolnego od zajęć dydaktycznych. Więc jeśli o to chodzi, uczniowie nic nie tracą.

Z rozp. wynika, że możesz zorganizować w tym dniu zajęcia opiekuńczo wychowawcze dla dzieci, których rodzice nie mogą zapewnic opieki.

Można więc moim zdaniem spokojnie coś takiego (w uzgodnieniu z rodzicami - nie sądzę, a by protestowali tu) zorganizować dla maluchów. Np jakąś wycieczkę. Masz wtedy spokój w szkole na sprawdzian :-)

Osobiście nie walczyłbym jednak z tym przepisem. Dla mnie jest on rzeczywiście dobry.

Joanna Berdzik25-02-2004 09:01:29   [#06]

nie chcę walczyć:-)

No coś Ty- najpierw to konsultujemy, popieramy zapis i teraz mielibyśmy występować przeciwko :-)

Po prostu byłam w przekonaniu, że zapis nie brzmi:

§ 6. 2. Dzień, w którym odbywa się sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej, jest w szkołach podstawowych dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Byłam przekonana, ze tam jest MOŻE BYĆ

Rycho25-02-2004 09:08:53   [#07]

:-)

jest wolny od dydaktyki,

cała reszta należy do Ciebie :-)))

Marecki25-02-2004 10:40:53   [#08]

zapis tego paragrafu

czytam tak, że JEST DNIEM WOLNYM. Konstrukcja tego zapisu nie pozostawia dyrektorowi możliwości wyboru na zasadzie: dydaktyka nie - zajęcia wychowawcze tak.

 

Pozdrawiam

Joanna Berdzik25-02-2004 10:48:55   [#09]

NO WŁAŚNIE

czytam jak Ty i stąd te moje dywagacje...
fredi25-02-2004 13:45:35   [#10]
czy za nadgodziny w tych dniach nalezy zaplacic ?
Sylwek25-02-2004 14:11:15   [#11]

dzień wolny

Wszystko fajnie, ale co wymodzić jeśli w tym samym niezbyt dużym budynku funkcjonuje jeszcze gimnazjum?
nn27-02-2004 09:27:08   [#12]
Witajcie. Ja w tym dniu robię jeszcze po sprawdzianie kla szóstych, próbny sprawdzian uczniom klas piątych. W tej samej dużej sali, dla sześciu oddziałów. Co do zajęć w kształceniu zintegrowanym jeszcze nie podjąłem decyzji, lecz wszystko przede mną. Chodzi mi raczej o to, że te dzieciaki nie mają się gdzie podziać w normalnym dniu pracy rodziców. Do tego jeszcze mogą zjeść normalny obiad w swojej szkole. I pieprzę tych wymyślaczy na GÓRZE. Pozdrawiam. Roman.
Stanisław27-02-2004 10:26:51   [#13]

Pozdrawiam. Ja w tym dniu robię  tak ja Roman . Po sprawdzianie klas szóstych robię próbny sprawdzian uczniom klas piątych. Nauczycieli dzielę na 2 komisje , nie mam  problemu z płaceniem za godziny ponadwymiarowe. Pozostałe klasy mają wolne. Dawniej organizowaliśmy wycieczki ale rozporzadzenie MENiS mówi wyraźnie że jest to dzień wolny.

fredi27-02-2004 17:16:55   [#14]
czy za nadgodziny w tych dniach nalezy zaplacic pytanie dotyczy tych nauczycieli którzy nie odbeda zajec, bo zajec dydaktycznych w tym dniu nie bedzie
ReniaB28-02-2004 08:20:44   [#15]
a może potraktować to jako zajęcia opiekuńcze, bo chyba o to chodzi zapewnienie opieki dzieciom, których rodzice pracują.
cynamonowa28-02-2004 19:26:13   [#16]

zespół szkół

No własnie, a co z zespołem? Wolne w kwietniu mają mieć tylko lkasy I - V czy cała szkoła ? No i analogicznie w maju. Pracuję w zespole. Klasy są wymieszane po budynku, więc jak to rozwiązać
Elusia28-02-2004 19:37:28   [#17]

patrz (#04) w

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=4661#FBK

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]