Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Stażysta wolontariusz
strony: [ 1 ]
grażka25-02-2004 06:47:23   [#01]

Ma,  dwie stażystki - jedną na macierzynskim (kontraktową), drugą "czynną", tzn. pracującą właśnie w zastępstwie za tę pierwszą.

Pierwsza kończy urlop macierzyński niedługo - w kwietniu i pójdzie na zaległy wypoczynkowy (była w 2003 na zwolnieniu lekarskim od urlopu do rozwiązania, ma prawie cały urlop niewykorzystany).

Drugiej zabraknie miesiąca, aby dokończyć staż - a organ nie wyrazi zgody na dublowanie etatu - i wynagrodzenia przede wszystkim - w tej sytuacji.

Czy dziewczyna mogłaby dopracować chociaż do końca maja jako wolontariuszka i staż dokonczyć?

Rozgryzamy to właśnie z dyrekcją, będziemy dziś analizować przepisy dotyczące wolontariatu - ale równolegle proszę o pomoc.

Leszek25-02-2004 19:43:01   [#02]

duży problem widzę:

rozp. o awansie - § 7.
1. Dokumentacja załączona do wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego powinna, z zastrzeżeniem ust. 2, obejmować:
2) zaświadczenie dyrektora szkoły o wymiarze zatrudnienia nauczyciela oraz zajmowanym przez niego stanowisku w okresie odbywania stażu (...)

ustawa o działalności pożytku pub. i wolontariacie - Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
3) "wolontariuszu" - rozumie się przez to osobę, która ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na zasadach określonych w ustawie.

występuje tylko termin "świadczenia, odpowiadającego świadczeniu pracy"

Art. 42. 1. Wolontariusze mogą wykonywać, na zasadach określonych w niniejszym rozdziale, świadczenia, odpowiadające świadczeniu pracy, na rzecz:
3) jednostek organizacyjnych podległych organom administracji publicznej lub nadzorowanych przez te organy (...).
Art. 43. Wolontariusz powinien posiadać kwalifikacje i spełniać wymagania odpowiednie do rodzaju i zakresu wykonywanych świadczeń, jeżeli obowiązek posiadania takich kwalifikacji i spełniania stosownych wymagań wynika z odrębnych przepisów.

ciekawy problem, ale niestety "świadczenie wolontariusz" nie ma pełnych znamion "świadczenia pracy" - zatem niestety nie spełnia wymogu w zakresie awansu zawodowego.

oczywiscie to tylko moje zdanie.

pozdrawiam

Roman K25-02-2004 21:32:02   [#03]

Wprawdzie tego nie da się przewidzieć, ale....

Przecież może się zdarzyć, że dziecko będzie wyagało opieki mamy...... i pójdzie na miesiąc na opiekę.... ;)

jeszcze nic straconego

AndrzejW26-02-2004 12:40:36   [#04]
Miałem podobną sytuację. Młoda mama poszła na miesiąc zwolnienia, a ja zatrudniłem stażystkę (kończącą) "na zastępstwo".
grażka27-02-2004 08:33:53   [#05]

:-)

Bardzo Wam wszystkim dziękuję - miałam dwa bardzo "zajęte" dni i sprawa musiała poczekać.

Pomyślimy nad rozwiązaniem z zainteresowanymi.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]