Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak obliczyć taki staż pracy ?
strony: [ 1 ]
krystyna25-02-2004 00:27:10   [#01]

a przypadek jest mniej więcej taki, że kobieta ma dłuższy staż pedagogiczny niż taki normalny staż pracy.

A wzięło się to stąd, że przez pewien czas prowadziła własny interes (co nie liczy się do stażu pracy), a prowadząc go edukowała w swojej firmie uczniów-praktykantów (co zaliczono jej do stażu pedagogicznego !).

Ponieważ pojęcie stażu pedagogicznego zniknęło, nie bardzo wiem który ze stażów jest "ważniejszy"...

Na dodatek kobieta czeka na jubilatkę (20 lat).

I albo ją dostanie w lutym (z tym pedagogicznym...), albo dopiero we wrześniu (z tym normalnym, bez własnej działalności i edukowania maluczkich...).

No to kiedy, poradźcie !

Ryszard25-02-2004 10:25:14   [#02]

własny interes

też sie liczy do stażu pracy w szkole
krystyna25-02-2004 18:03:02   [#03]

a ja znalazłam takie wyjaśnienie...

czy coś się zmieniło w tym zakresie?

czy nauczycieli to nie dotyczy ?

"Departament Prawa Pracy informuje, że okresem zatrudnienia jest okres wykonywania pracy w ramach pracowniczego stosunku pracy, którego stronami są pracodawca i pracownik (art. 22 & 1 k.p).

Natomiast wykonywanie pracy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej na własny rachunek nie wiąże się z pozostawaniem w pracowniczym stosunku pracy, zatem nie jest okresem zatrudnienia w rozumieniu przepisów prawa pracy."

Konto zapomniane25-02-2004 19:28:51   [#04]
Zgadzam się z Krystyną, gdyż ta Pani nie zatrudniała siebie lecz sama prowadziła działalność gospodarczą. Nie może więc wystawić sobie świadectwa pracy, nie była bowiem w stosunku pracy.Gdyby była pracownikiem w zakładzie prywatnym i pracodawca ją tam zatrudniał , byłby zawarty stosunek pracy i dana osoba po jej zakończeniu miałaby wystawione świadectwo pracy.Te lata będą się liczyły do emerytury lecz nie do okresu który bierze się pod uwagę przy uprawnieniach do stażu pracy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]