Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop zdrowotny po macierzyńskim
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane24-02-2004 12:23:47   [#01]

Czy w sytuacji gdy przez długi czas byłam nieobecna w szkole ( 8 mies - L4 - ciąża zasgrożona, + 26 tyg - urlop macierzyński - bliźniaki, + 8 tyg zaległy urlop wypoczynkowy) i mimo leczenia mam poważne problemy zdrowotne.

Czy mogę wystąpić o urlop zdrowotny bez obawy , że zostanie rozwiązana ze mną umowa ( przekrocze 2 lata nieobecności w szkole).

Ewentualnie na jaki okres muszę wrócić do pracy aby móc udać się na urlop zdrowotny.

Mirka74

Ewa z Rz25-02-2004 03:20:59   [#02]

możesz spokojnie otzrymać teraz urlop zdrowotny

Ciąg zwolnień został przerwany - urlop maczierzyński i uzupełniający.

Wobec tego od momentu pójścia na urlop zdrowotny zaczną ci się znowu liczyć dwa lata, jakie potrzebne są do rozwiązania stosunku pracy.

Te 2 lata to musi być L4 i urlop zdrowotny a nie dowolne nieobecności w szkole.

KN art 27 ust.2. Rozwiązanie umowy o pracę zawartej z nauczycielem na czas nieokreślony może nastąpić w każdym czasie i bez wypowiedzenia w razie niezdolności nauczyciela do pracy z powodu choroby trwającej dłużej niż jeden rok, chyba że w szczególnie uzasadnionych wypadkach lekarz leczący stwierdzi możliwość powrotu do pracy w zawodzie nauczyciela. W tym wypadku okres nieobecności w pracy spowodowanej chorobą może być przedłużony do dwóch lat, licząc łącznie okres niezdolności do pracy i urlopu dla poratowania zdrowia.

Zatem nie dotyczy to nieobecności spowodowanej urlopem macierzyńskim, wypoczynkowym czy wychowawczym.

Konto zapomniane26-02-2004 11:22:50   [#03]

Dziękuję bardzo za informacje.

Mirka74

Jolanta Szuchta26-02-2004 15:58:41   [#04]

Nie chce otwierać nowego wątku

więc pytam tutaj.

Podobno moj nauczyciel pracuje na urlopie zdrowotnym poza granicami kraju.

Co zrobić?Jak się zachowac?

Ewa z Rz27-02-2004 05:47:05   [#05]

jeśli masz dowody

to odwołać z urlopu art. 73 ust. 1b KN. Jeśli nie stawi się na wezwanie jest podstawa do zwolnienia z pracy (nawet bez wypowiedzenia).

A jeśli nie masz dowodów, to... nie robic nic!

:-))

Macia01-03-2004 17:07:38   [#06]

Jeszcze o macierzyński

Kto go udziela i jaka jest podstawa prawna?

Dawno nie miałam z tym do czynienia. Kiedyś udzielał go lekarz na L-4 a teraz podobno pracodawca. gdzie znajde szczegóły na ten temat?

Marek Pleśniar01-03-2004 17:20:30   [#07]

ewa (#05) ma rację.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]