Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co z zerówkami...???
strony: [ 1 ]
Gusia18-02-2004 22:37:43   [#01]

Mam zapisać dziecko w tym roku do zerówki. Pytanie: gdzie?? Do przedszkola czy do szkoły?

Leszek18-02-2004 22:48:06   [#02]

A gdzie organizują, czy w przedszkolu do którego uczęszczało Twoje dziecko?

Jeśli tak, to tam zostaw dziecko.

Pozdrawiam

HenrykB18-02-2004 23:24:25   [#03]

Skoro o zerówkach mowa.

Czy znacie przypadki organizowania zerówek 10-godzinnych w szkołach podstawowych?

Czy są jakieś przeciwskazania w organizowaniu takich zerówek?

Macia19-02-2004 07:41:31   [#04]

Nie słyszałam o 10-godzinnych

ale myslę, że przeciwwskazań nie ma. Nie mogą być tylko krótsze niz na realizacje podstawy programowej. A swoja droga to ciekawe. U nas nawet w przedszkolu planują skrócic czas pracy grup szesciolatków do minimum a jesli rodzice zechca dłuzej to bedą musieli płacic czesne.
Joanna Berdzik19-02-2004 08:35:38   [#05]

Podoba mi się pytanie Gusi i nasuwa się...

Ilu rodziców zada sobie takie pytanie?

I kiedy sobie to pytanie zadadzą?

I jaki efekt takiego pytania będzie...

Jestem pewna, że 1 września będziemy mieli do czynienia z wielkim balaganem, chyba , że gmina się wzięła za jakieś dzialania koordynujące.

Rodzic decyduje gdzie dziecko będzie realizowało przygotowanie przedszkolne. Zdecyduje sobie kiedy chce i zdecyduje sobie gdzie chce.

...

A gusiu- jeśli chodziło dziecko do przedszkola- zapisz je do przedszkola, jeśli zas nie chodziło nigdzie, polecam szkołę do ktorej pójdzie w I klasie. Będzie mialo szansę na powolne przyzwyczajenie się do szkoły, w ktorej spędzi 6 lat

dorota19-02-2004 11:12:06   [#06]
  No, no, a w mojej szkole nic nie słychać na temat zerówek. Nie ukrywam,że za zerówkę szkolną nie musiałabym płacić 250zł.
Renatka19-02-2004 15:32:32   [#07]

 u nas zerówka w szkole - 5 godzinna a reszta pobytu być może w świetlicy ,

przedszkola całodniowe za odpłatnością lub jeżeli zajdzie taka potrzeba po rekrutacji to 5- godzinne zależy od zapotrzebowania i wyboru rodziców

wisia19-02-2004 15:43:46   [#08]
 Rodzic sam decyduje gdzie chce zapisac dziecko do zerówki, do szkoły czy do przedszkola. W przedszkolach u nas są zerówki 5-cio godzinne bezpłatne. Rodzic może tylko wykupić dziecku wyżywienie (śniadanie , obiad i podwieczorek w cenie 3,50 dziennie.) Natomiast w szkole nie jest to możliwe. Reszta ma swoje plusy i minusy.
Marla19-02-2004 17:05:23   [#09]

zerówki

 Mamy 2 przedszkola w naszej miejscowości, jedno jest "normalnym" przedszkolem z wyżywieniem i wszystkimi grupami wiekowymi, a drugie czyli to moje realizuje tylko podstawę programową przez 5-godzin dziennie i jest  pod względem wyposażenia w bazę i pomoce - przedszkole a nie jak to często bywa w szkole, że oddziały dzieci 6-letnich mieszczą  się w klasach lekcyjnych, bez możliwości organizacji dzieciom zajęć ruchowych, zabaw swobodnych zabawkami

Nasi rodzice przyprowadzają swoje dzieci do przedszkola bez jakichkolwiek opłat dla gminy, sami podjęli decyzję o wpłacaniu dobrowolnej comiesięcznej kwoty na zabawki, teatrzyki i inne niezbędne rzeczy-jest to 25 zł,

mamy 3 oddziały po 25 dzieci w każdym, jeśli zabraknie nam 6-latków przyjmujemy 5-latki

gmina nie zamierza narazie niczego zmieniać pod tym względem a wcale nie jesteśmy bogaci

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]