Forum OSKKO - w±tek

TEMAT: dofinansowanie wczasów za ubiegły rok
strony: [ 1 ]
Elcia22-05-2012 12:38:46   [#01]

Ksiegowa wybiera się na zaległy urlop. Złożyła wniosek o dofinansowanie wczasów indywidualnych za ubiegły rok, z którego nie skorzystała, gdyż przebywała na długim zwolnieniu lekarskimi. W regulamianie, który przejęłam po poprzedniczce jest napisane tylko tyle, że fundusz moze być przeznaczony na dofinansowaniew 14 dniowych wczasów wypoczynkowych pracowników administracji i obsługi zgodnie z rozporz±dzeniem w danym roku budżetowym. Mam w±tpliwo¶ci co do wypłaty ¶wiadczenia za ubiegły rok. Proszę o poradę.

 

qwerty22-05-2012 14:30:18   [#02]

Pomimo tego, że wykorzystuje zaległy urlop dofiansowanie do wypoczynku otrzymuje za rok 2012. Dofiansowanie nie jest dopisane do konkretnego urlopu. Poa tym ona wtedy chorowała a nie wypoczywała. 

DYREK22-05-2012 15:16:18   [#03]

"wczasy pod grusz±" - dofinansowanie wypoczynku organizowanego we  własnym zakresie - należy się wszystkim uprawnionym (w jednostkach  takich jak szkoła)

"wczasy pod grusz±" - ¶wiadczenie urlopowe dla pracowników w zakładach poniżej 20 pracowników, należy się tylko pracownikowijeżeli ma urlop co najmniej 14 dni - nie dotyczy szkół (gospodarka finansowa na podstawie przepisów o finansach publicznych) i zakładów, które tworz± ZF¦S.

czyli:

pracownik niepedagogiczny ma prawo do ¶wiadczenia z zf¶s np. "wczasy pod grusz±", dofinansowanie do wypoczynku - nie jest to ¶wiadczenie urlopowe

nauczyciel - ¶wiadczenie urlopowe z KN i ¶wiadczenie z zf¶s

"Nauczyciel może otrzymać w danym roku szkolnym dwa ¶wiadczenia - ¶wiadczenie  urlopowe na podstawie przepisów KN oraz dopłatę do wypoczynku zgodnie z  przepisami ustawy o ZF¦S. Obydwa ¶wiadczenia s± bowiem od siebie  niezależne."

z: http://www.fzz.org.pl/index.php?option=com_content&view=a rticle&catid=2%3Aaktualnoci&id=513%3Awiadczenie-urlopowe-nauczycieli-&Itemid=54

 

nasze w±tki:

¶wiadczenie urlopowe dla pracowników obsługi szkoły

ZF¦S - wczasy pod grusz±

Pilne... Fundusz Socjalny a PIT

ZF¦S - nauczyciele emeryci

symbol emerytury a odpis na ZF¦S

Dofinansowanie do wypoczynku- socjal

Zwi±zkowcy w komisji ds ZF¦S

opiniowanie   przez zz

uprawnienia zwi±zków zawodowych w zakresie funduszu socjalnego

¦wiadczenia socjalne

Dofinansowanie wypoczynku  z ZF¦S

petrus22-05-2012 17:14:20   [#04]

Uminie tzw. wczasów pod grusz± domagaj± się emeryci i nawet strasz± prawnikiem.

sońka22-05-2012 17:46:38   [#05]

Ze ¶rodków ZF¦S mog± korzystać wszystkie osoby uprawnione przy zastosowaniu jednakowych, wył±cznie socjalnych kryteriów. Pracodawca nie może wył±czyć prawa do ubiegania się o pomoc socjaln± żadnej z ustawowo uprawnionych grup osób. Przypadki ich odmiennego traktowania stanowi± naruszenie prawa – wyja¶niło w pi¶mie Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej.

Regulacje dotycz±ce zarówno tworzenia, jak i wydatkowania ¶rodków z tego funduszu zapewniaj± możliwo¶ć sprawowania przez pracodawcę opieki socjalnej nad byłymi pracownikami – emerytami i rencistami – według takich samych zasad, jakie dotycz± pracowników.

Je¶li w praktyce występuj± przypadki odmiennego traktowania w sferze socjalnej pracowników i emerytów, to należy uznać, że stanowi± one naruszenie przepisów. W takich przypadkach zasadne jest zwrócenie się zainteresowanych z wnioskiem o interwencję do wła¶ciwych organów Państwowej Inspekcji Pracy, ustawowo uprawnionej do nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, w tym przepisów o zakładowym funduszu ¶wiadczeń socjalnych.

Pismo Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z 23 wrze¶nia 2010 r., sygn. SPS-023-6975/10.

¬ródło: INFOR

dyrlo22-05-2012 18:13:06   [#06]

Petrus - a umnie "wczasy pod grusz±" tj. dofinansowanie na wyjazd w wakacje dostaj± emeryci też.

Może powiesz mi dlaczego emeryt nie może pojechać sobie na wakacje np. na wczasy lub do gospodarstwa agroturystycznego? 

Hę...?

Ma prawo też co jaki¶ czas wyjechać a nie tylko siedzieć w domu.

Natka22-05-2012 21:04:32   [#07]

u mnie emeryci też dostaj± :)

DYREK22-05-2012 21:16:31   [#08]

dostaj±, bo maj± do tego prawo:-)

 

dyrlo23-05-2012 17:19:21   [#09]

No wła¶nie :-)

Natka23-05-2012 17:28:55   [#10]

:)

DYREK29-05-2012 11:05:40   [#11]

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 kwietnia 2012 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o zakładowym funduszu ¶wiadczeń socjalnych (Dziennik Ustaw 2012r. pozycja 592)

http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2012/592/1

 
   
   
ReniaB21-06-2013 08:46:59   [#12]

Wiem, że było już ale może kto¶ m±dry mi uporz±dkuje, czy do płacenia wczasów trzeba mieć wykorzytsane 14 dni urlopu?

EwaBe21-06-2013 09:23:02   [#13]

Nie, chyba że taki warunek zawarli¶cie w regulaminie zf¶s.

DYREK21-06-2013 16:38:34   [#14]

w jakim celu ma być wpisany do regulaminu ?

dlaczego 14 dni, a nie 21 lub inna liczba ?

emeryt, rencista nie ma urlopu

dla nauczycieli jest bezprzedmiotowy (urlop wynika z zapisów KN)

w zasadzie może się tylko odnosić do pracowników niepedagogicznych

wg mnie nie ma sensu taki zapis w regulaminie zf¶s

ReniaB21-06-2013 23:22:47   [#15]

Dzięki

UWAGA!
Nie jeste¶ zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedĽ w tym w±tku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Je¶li nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]