Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zmiana UoPDOF, a kucharki ...
strony: [ 1 ]
Grzesiek17-02-2004 15:23:39   [#01]

Jest sobie szkoła, wydaje pełnie dwudaniowe obiady z deserkiem za 2,5 zł/sztuka. Za obiady kucharek płaci budżet, czy w związku ze zmianami w ustawie o podatku dochodowym  osób fizycznych należy zaliczyć wartośc posiłku do ich dochodu i obciążyć podatkiem?

US wypowiada sie enigmatycznie, że jeśli świadczenie zalicza się do zakresu objetęgo bhp - to jest ono zwolnione od podatku. Coś ciężko mi się myśli, ale nijak mi nie wychodzi powiązanie jednego z drugim :-(

Czy to świadczenie się owym kucharkom należy bezdyskusyjnie, czy też mogą z niego dobrowolnie zrezygnować i tym, samym nie płacic podatku.

Konto zapomniane17-02-2004 16:48:21   [#02]

zmiana UoPDOF, a kucharki

Wątpliwości jak widzę to budzi nie tylko u nas. Powracając do sedna sprawy ; nie ma wątpliwości , że jeśli nie ma to unormowań w przepisach, regulaminach BHP winno podlegać opodatkowaniu. Ale : 1)  pracownik może nie wyrazić zgody. Pytanie kto będzie płacił ten podatek ? zakład pracy czy pracownik ? Załóżmy , że pracownik. Nasuwa się następne pytanie czy na siłę go uszczęśliwiać? Otóż nie . Dowiedzieliśmy się na szkoleniu , że pracownik może napisać oświadczenie, że nie będzie korzystał z obiadów. Ale czy to sprawę załatwia. Myślę, że nie. U nas tj. Szczecin obiady są uregulowane w Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym. Rodzi się pytanie, czy pracownik może się zrzec się obiadów czy to nie ma takiego powiązania jak z wynagrodzeniem , którego nie może się zrzec. Nic nam nie pozostaje jak napisać do Radcy Prawnego o opinie w tej materii.
ReniaB19-02-2004 09:15:56   [#03]
a jaka jest podstawa prawna wydawania tych obiadów?
Marek Pleśniar19-02-2004 09:24:33   [#04]
jeśli to świadczenie socjalne - to nie płacić podatku do przekroczenia wartości świadczenia - kwoty w tym roku obowiązującej;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]