Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dziecko niepełnosprawne w szkole niepublicznej
strony: [ 1 ]
karina13-02-2004 19:33:53   [#01]
Mam małe pytanie. Czy na dziecko z orzeczeniem o potrzebie ksztacenia specjalnego w niepublicznej szkole podstawowej przysługują dodatkowe pieniądze. Czy nauczanie indywidualne ma się odbywac wyłacznie w ramach prznawanej szkole dotacji?
maeljas15-02-2004 09:21:00   [#02]

niestety

1. szkoła niepubliczna nie dostaje żadnych dodatkowych pieniędzy na dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego,

2. przyznawna dotacja na jedno dziecko w przypadku nauczania indywidualnego realnie pokrywa koszt tylko kilku godzin w miesiącu.

" Czy nauczanie indywidualne ma się odbywać wyłacznie w ramach przyznawanej szkole dotacji?" - nie, ale jak napisałam wyżej dotacja nie pokryje całowitych kosztów NI - więc mogą być 3 wyjścia :

- Ni w ranmach dotacji ( ale to bardzo mało godzin)
- rodzice ponoszą całkowite koszty Ni - ( ale to kosztuje!)
- przeniesienie dziecka do szkoły publicznej - wtedy szkoła publiczna dostaje dodatkowe pieniądze na NI
karina01-03-2004 13:47:38   [#03]
Czyli rozumiem że nie przyznaje się dodatkowych pieniędzy w ciągu roku na nauczanie idywidualne tak?
a alika01-03-2004 14:05:57   [#04]

jeszcze o pieniądzach...

W mojej szkole (społecznej) uczą się również dzieci niewidme i słabo widzące (posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego). Kiedy staraliśmy się od gminy o dodatkowe pieniądze na ten cel otrzymałam informację, ze owszem dodatkowe pieniądze na kształecenie indywidualne mogą być ale należy się zgłosić z wnioskiem do...organu prowadzącego. Ponieważ dla mojej szkoły organem prowadzącym jest stowarzyszenie składające się z nauczycieli pracujących w tej szkole koło się zamknęło. Życzę więcej szczęścia i wytrwałości...
maeljas01-03-2004 16:17:29   [#05]

ani

w ciągu roku ani na początku

- subwencja wyliczona na jednego ucznia zawiera w sobie już jakiś promil pieniędzy przeznaczonych na nauczanie indywidualne (takie wyjaśnienie dało nam Miasto)

JarTul20-04-2004 20:09:06   [#06]

maeljas

Piszesz, że: "- przeniesienie dziecka do szkoły publicznej - wtedy szkoła publiczna dostaje dodatkowe pieniądze na NI".

W jaki sposób szkoła publiczna uzyskuje dodatkowe środki na NI ucznia niepełnosprawnego?

karina20-04-2004 20:24:53   [#07]
Nie tyle szkoła bezpośrednio co organ prowadzący przy podziale subwencji dostaje kwotę tzw. wagi P w zależności od niepełnosprawności ucznia.Szkoła dostaje pieniądze z Gminy przy przydziale godzin np rewalidacyjnych bądź też na nauczanie indywidualne.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]