Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Egzekucja należności w MOW
strony: [ 1 ]
RomanG12-02-2004 10:59:34   [#01]
W czyimś imieniu:

"Pracuję w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Podlega on Starostwu Powiatowemu, jego działanie od 1.01.04 r. reguluje Ustawa o systemie oświaty. Obecnie zajmuję sie regulowaniem spraw związanych ze spłatą zaległych należności rodziców za pobyt ich dzieci w naszej placówce. Po bezskutecznym upływie terminu upomnienia, wypełniłam tytuły wykonawcze i przesłałam je do właściwych Naczelników Urzędów Skarbowych. Ale niestety US odesłał mi te tytuły uzasadniając,że podstawa prawna umieszczona w Ustawie o systemie oświaty została uchylona. Moje pytanie brzmi: na jakiej podstawie prawnej mam sie oprzeć, czy Urząd Skarbowy jest właściwą instytucją do wszczęcia postępowania egzekucyjnego w w/w sprawie.
Nadmieniam,że nasz ośrodek jest jednostką budżetową , a decyzje dotyczące naliczania odpłatności za pobyt wychowanków są decyzjami administracyjnymi."
Maryśka212-02-2004 11:26:19   [#02]
Można spróbować w ustawie o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, ale nie przeglądałam jej dokładnie, więc nie wiem, który artykuł. Znajdziesz ją tu

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]