Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jaka umowa
strony: [ 1 ]
KrystynaP04-02-2004 16:23:06   [#01]
Jestem nauczycielem mianowanym.Pracuje w 2 szkołach.W pierwszej jestem zatrudniona na stałe przez mianowanie.W drugiej od 2 lat  mam 12 g.Jaką powinnam mieć tu umowę?
violka04-02-2004 20:29:09   [#02]

zwykłą umowę o pracę (Kp) - nie możesz być zatrudniona przez mianowanie bo nie masz pełnego etatu - Karta Nauczyciela:

Rozdział 4

Nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku pracy

 

5. Stosunek pracy z nauczycielem mianowanym i z nauczycielem dyplomowanym nawiązuje się na podstawie mianowania, jeżeli:

1) posiada obywatelstwo polskie, z tym że wymóg ten nie dotyczy obywateli państw Unii Europejskiej;

2) ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z praw publicznych;

3) nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne lub dyscyplinarne, lub postępowanie o ubezwłasnowolnienie;

4) nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie;

5) posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska;

6) istnieją warunki do zatrudnienia nauczyciela w szkole w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony.

 

6. W przypadku braku warunków do zatrudnienia nauczyciela, o których mowa w ust. 5 pkt 6, stosunek pracy z nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze, z zastrzeżeniem ust. 7.

 

7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

KrystynaP04-02-2004 21:12:04   [#03]
Tak to czytałam,ale czy na czas określony czy nieokreślony?Mam co roku podpisywaną na czas jednego roku,czy to jest tzn.czy rok temu było ( gdy po raz pierwszy podpisywano ze mną umowę) zgodne z prawem.Teraz co prawda mówi się o likwidacji tej szkoły,ale 1,5 roku temu nikt jeszcze o tym nie wspominał.(czy w takiej sytuacji likwidację można podpąć pod organizację nauczania).
violka04-02-2004 21:15:56   [#04]

to  zależy od sytuacji - za mało danych by jednoznacznie to ocenić

np. jesli za 2 lata będzie o 1 klasę mniej, jesli jest to np. drugi, trzeci język do wyboru przez uczniów, itp. - to tutaj może być umowa na czas określony

KrystynaP04-02-2004 21:30:45   [#05]

Nie,od początku uczę matematyki i informatyki ,liczba klas się nie zmienia,a myślę że likwidację można brać pod uwagę jeśli już są konkretne posunięcia ze strony organu,bo tak to każdy dyrektor by mógł się asekurować mówiąc że za 2 lata szkoła może być zlikwidowana.Czy jest to dla mnie jakaś różnica poza tą oczywiście,że na drugi rok może ze mną nie przedłużyć umowy.A może musi jeśli 2 lata temu zrobiła to niezgodnie z przepisami?

Ewa z Rz05-02-2004 05:43:25   [#06]
cały czas masz de facto umowę na czas nieokreslony - w razie sporu sąd pracy zajmie właśnie takie stanowisko. Twoja umowę można rozwiązać w trybie art 27 lub 20, ale nie można stwierdzić, że ona wygasła wraz z upływem okresu, na który została zawarta.
RomanG05-02-2004 10:25:35   [#07]
bo na dzień dzisiejszy dyrektor nie jest w stanie wykazać, że zachodzą przesłanki określone w ust. 7.
violka05-02-2004 20:46:20   [#08]
jeśli chcesz możesz zwrócić się do sądu pracy o ustalenie twojego statusu zawodowego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]