Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Leszku pomocy - czy trzeba wpisywać oceny semestralne?
strony: [ 1 ]
MMM04-02-2004 10:44:43   [#01]

Leszku pomocy - czy trzeba wpisywać oceny semestralne do arkuszy? Chodzą po naszej gminie różne wersje.Ty Leszku wiesz najlepiej.Pomóż!!

fredi04-02-2004 11:05:55   [#02]
nie (chyba, ze jest to szkoła dla dorosłych)
annah04-02-2004 11:21:07   [#03]

MMM :) nie :)

Leszka jej się zachciało, a nas nie spyta, no ;) a ma za miedzą ;)

fredi04-02-2004 11:27:26   [#04]
facet nie zgłosił się na drugi przedmiot ( no i na ustne też) . z polskieg dostał jedynkę. jak wypełnić protokół? N adrugiej stronie jest tekst uzasadnienie oceny ndst cz y dotyczy to tylko ocen z ustnej częśc , czy wszystkich?.
MMM04-02-2004 11:52:45   [#05]

Jeśli jesteście tak wspaniali

Jeśli jesteście tak wspaniali, to napiszcie jakie to rozporządzenie czy o dokumentacji czy o ocenianiu a może jeszcze inne.Potrzebuję przekonać koleżankę tak do bólu.
bogna04-02-2004 12:19:06   [#06]

fredi

to chodzi maturę?
Ewa z Rz04-02-2004 12:23:37   [#07]

wystarczy popatrzec na obowiazujący

wzór arkusza - nie ma miejsca na wpisywanie ocen klasyfikacji śródrocznej.

Stare wzory można używać, ale należy dodtosowac do obecnych wymagań.

bogna04-02-2004 12:34:09   [#08]

MMM

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych...(Dz. U. Nr 6, poz. 73 i Nr 107, poz. 1132, z 2002 r. Nr 48, poz. 446, Nr 70, poz. 648 i Nr 159, poz. 1320 oraz z 2003 r. Nr 61, poz. 537) obowiązuje od dnia 31 stycznia 2000 r.

 

§ 21. 1. Arkusze ocen uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów szkół artystycznych, z zastrzeżeniem ust. 7, założone na drukach według dotychczasowych wzorów, prowadzone są do czasu zakończenia przez ucznia nauki w danej szkole na tych drukach, z zastrzeżeniem ust. 2-6.

2. W arkuszach ocen uczniów prowadzonych w szkołach dla młodzieży, z wyjątkiem szkół policealnych i pomaturalnych, wpisuje się wyłącznie wyniki klasyfikacji końcoworocznej. W rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen końcowych wpisuje się oceny końcoworoczne uzyskane w danym roku szkolnym, z zastrzeżeniem ust. 3. Rubryki przeznaczone na wpisanie ocen za I okres przekreśla się.

3. W arkuszach ocen uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej w kolejnych rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen rocznych wpisuje się nazwy zajęć edukacyjnych realizowanych w danej klasie, zgodnie ze szkolnym planem nauczania, a w następnych rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen końcowych wpisuje się oceny końcoworoczne uzyskane przez uczniów w wyniku klasyfikacji końcoworocznej w kolejnych latach szkolnych. Rubryki przeznaczone na wpisanie ocen za I okres przekreśla się.

bogna04-02-2004 12:49:30   [#09]

fredi - jeśli chodzi ci o egz. dojrzałości to:

rozp. z dnia 21 marca 2001 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych:

§ 17. 1. Ocenę pisemnej pracy egzaminacyjnej egzaminator przedstawia do zatwierdzenia przewodniczącemu komisji. Każdą pracę egzaminacyjną egzaminator opatruje recenzją, która zawiera uzasadnienie proponowanej oceny.

4. Przewodniczący komisji zatwierdza podpisem ustaloną ocenę każdej pracy egzaminacyjnej. Ocena pracy egzaminacyjnej, zatwierdzona przez przewodniczącego komisji, jest ostateczna.

§ 18. 1. Do części ustnej egzaminu dojrzałości mogą przystąpić wszyscy zdający, bez względu na oceny uzyskane w części pisemnej egzaminu dojrzałości.

2. W przypadku otrzymania oceny niedostatecznej z drugiego przedmiotu zdawanego w części pisemnej oraz z części pisemnej egzaminu z języka ojczystego mniejszości narodowej, zdający ma prawo przystąpić do poprawkowego egzaminu ustnego, jeżeli w dwóch ostatnich klasach, a w przypadku szkół dla dorosłych - w dwóch ostatnich semestrach, otrzymał z danego przedmiotu oceny końcoworoczne (semestralne) co najmniej dobre. Ocena z poprawkowego egzaminu ustnego jest końcową oceną części pisemnej egzaminu dojrzałości z danego przedmiotu.

2a. Poprawkowy egzamin ustny z danego przedmiotu przeprowadza zespół egzaminacyjny powołany do przeprowadzenia części ustnej egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu, o którym mowa w § 21 ust. 1.

2b. Ocenę z poprawkowego egzaminu ustnego z danego przedmiotu proponuje i uzasadnia egzaminator – nauczyciel danego przedmiotu, uzgadniając ją z pozostałymi członkami zespołu egzaminacyjnego. W przypadku rozbieżności opinii decyduje większość głosów.

2c. Ocenę niedostateczną z poprawkowego egzaminu ustnego należy krótko uzasadnić w protokole egzaminu dojrzałości danego zdającego. Ocena wystawiona przez zespół egzaminacyjny jest ostateczna.

§ 24. 1. Ocenę części ustnej egzaminu dojrzałości z danego przedmiotu proponuje i uzasadnia egzaminator, uzgadniając ją z pozostałymi członkami zespołu egzaminacyjnego. W przypadku rozbieżności opinii decyduje większość głosów.

2. Ocenę niedostateczną należy krótko uzasadnić w protokole egzaminu dojrzałości danego zdającego. Ocena wystawiona przez zespół egzaminacyjny jest ostateczna.

§ 31. Odstąpienie od egzaminu dojrzałości w części pisemnej lub części ustnej oraz niestawienie się na egzamin z przyczyn nieusprawiedliwionych powoduje skreślenie absolwenta z listy zdających. Przepisy § 30 stosuje się odpowiednio.

MMM04-02-2004 13:10:36   [#10]

Wszystkim wielkie dzięki!!!

Wszystkim wielkie dzięki!!! Koleżance spadł kamień z serca. Co to znaczy pomoc OSKKO? Gdzie indziej szukać takich wspaniałych ludzi.Ewa ja mam takie arkusze ale i tym jej nie przekonałam.
fredi04-02-2004 13:32:34   [#11]

do Bogny

Dzięki. 

Potwierdzasz, że czasem szybciej mozna dostać odpowiedź na forum niż przeczytać rozporządzenie.

Przy okazji: 

§ 31. Odstąpienie od egzaminu dojrzałości w części pisemnej lub części ustnej oraz niestawienie się na egzamin z przyczyn nieusprawiedliwionych powoduje skreślenie absolwenta z listy zdających. Przepisy § 30 stosuje się odpowiednio.

Jak to realizujecie w praktyce?
(decyzja na piśmie? )
bogna04-02-2004 15:11:41   [#12]

fredi

u nas w zbiorczym protok. z danego egzaminu wpisujemy:"nie przystąpił do egzaminu".
fredi04-02-2004 19:35:09   [#13]

do pierwszego nie przystąpił  i pala, dopiero do nastepnego nie przystąpił

 

to nie zdal czy nie przystąpił ?

bogna04-02-2004 19:41:11   [#14]

fredi

do pierwszego przystąpił - i dostał ndst?

do dalszych - nie przystąpił?

czyli przerwał zdawanie egzaminu dojrzałości - nie ma możliwości zdawania w terminie poprawkowych.

janzg04-02-2004 19:56:33   [#15]

czytam co piszecie i to mi się jakoś nie zgadza z tym co jest w paragrafach 30 i 30a, bo wychodzi mi na to, że "przerywanie" nie jest aż takie szkodliwe jak piszecie

ponieważ zmuszony tym razem par 30a zajmować się maturą dodatkowo w sesji zimowe więc dla mnie jest ten problem szczególnie interesujący

 

i pytanie z podobnej "beczki":

absolwent może przystępować do matury na raty w ciągu 2 lat

załóżmy przystąpił w maju 2002, to teraz w maju 2004 można mu zabronić?

odpowiadam sobie - nie - bo zgodnie z par 30 ust 4 pierwsza sesja zakończyła się w ostatnim tygodniu sierpnia 2002.

dobrze myślę??

Leszek04-02-2004 20:21:39   [#16]

janzg dobrze myślisz, zaczął egz. doj. w maju 2002 r., to ostatni raz może w maju 2004 (ewentualna poprawka z ustnego w sierpniu 2004).

MMM , dzięki za wiarę we mnie..., niestety dopiero tu wszedłem, ale tyle miłych osób już ci odpowiedziało, że wpisujemy tylko końcoworoczne oceny (chyba, że w szkole dla dorosłych z promowaniem semestralnym)

Pozdrawiam

Iwona204-02-2004 21:45:50   [#17]

he, he, he... :-(

a w mojej szkole wpisujemy (kl.4-6) oceny w arkusze ocen :-(

czyli rozporządzenia niższego rzędu (dyrektora?) nad rozporzędzaniami wyższego rzędu

wiecie co słyszymy na nasze uwagi (poparte rozporządzeniami) - "a u nas się pisze", "a my będziemy to robić w taki sposób..."

A własciwie po co ja się denerwuję - zintegrowane i tak nie pisze, bo nie ma w arkuszach miejsca na ocenę opisową  ;-)

Leszek04-02-2004 22:37:27   [#18]

Bo to jest tak czasami Iwono2...

u góry na lewą nogę, a trochę niżej na prawą...

:-)

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]