Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Edukacja domowa - co byś zrobił dyrektorze?
strony: [ 1 ][ 2 ]
Marek Pleśniar14-12-2006 18:46:41   [#51]

dokumentuj to dobrze maeljas, żeby Cię nie zamęczyli odwołaniami od decyzji i skargami

i wyrazić pragnę zdanie co do twego zdania:-) "okazuje się, że niektóre dzieci z klasy I mają problemy z systematycznością "

ja myślę że to "niektórzy rodzice" ;-))

maeljas14-12-2006 19:04:58   [#52]

masz rację Marku

niektórzy rodzice ;-))

Ja takiej decyzji wydać nie mogę, więc najprawdopodobniej dzieciaki zostaną wypisane ze szkoły

Szkoda ich, szkoda , bo nadal radośnie "biegną do szkoły"

Babasia10-09-2007 18:29:16   [#53]

Podpowiedzcie mi, bo już chyba czytam bez zrozumienia. Czy dyrektor wydając decyzję o kształceniu dziecka

 w ramach edukacji domowej musi sie zwrócić do poradni o wydanie decyzji w tej sprawie, czy rodzic taką

decyzję dołącza do wniosku kierowanego do dyrektora?

Karolina10-09-2007 18:45:56   [#54]
według mnie z USO nie wynika potrzeba zasięgania opinii PPP - zatem nie musi.
Leszek10-09-2007 20:39:47   [#55]

Oto co dotychczas ustawa oSO nt. spełniania obowiązku np. w formie ED (zobaczymy czy coś się zmieni po przyjęciu proponowanej "dużej" zmianie Uoso:

uoso - Art. 16. 

7a. Na wniosek rodziców dyrektor szkoły, o której mowa w art. 14b ust. 2, może zezwolić na spełnianie przez dziecko obowiązku, o którym mowa w art. 14 ust. 3, poza przedszkolem albo oddziałem przedszkolnym oraz określić warunki jego spełniania, uwzględniając konieczność uzyskania przez dziecko przed rozpoczęciem spełniania obowiązku szkolnego opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

8. Na wniosek rodziców dyrektor publicznej szkoły podstawowej lub gimnazjum, w obwodzie których dziecko mieszka, lub dyrektor szkoły ponadgimnazjalnej, do której dziecko uczęszcza, może zezwolić na spełnianie przez dziecko odpowiednio obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki poza szkołą oraz określa warunki jego spełniania. Dziecko spełniając odpowiednio obowiązek szkolny lub obowiązek nauki w tej formie może otrzymać świadectwo ukończenia poszczególnych klas danej szkoły lub ukończenia tej szkoły na podstawie egzaminów klasyfikacyjnych przeprowadzonych przez szkołę, której dyrektor zezwolił na taką formę spełniania obowiązku szkolnego lub nauki.

 

 

pozdrawiam

Karolina10-09-2007 20:58:59   [#56]

Faktycznie, to co napisałam wyżej oprłam tylko na pkt 8.

Nie wiem jednak czy dotyczy to każdego ucznia czy tylko "ropoczynającego spełniania obowiązku szkolnego"?

Babasia10-09-2007 21:26:28   [#57]

Przepraszam, namieszałam. Myślałam o dwóch rzeczach na raz. Rodzice złożyli wniosek o indywidualny program nauki - ja wydaję decyzję

dotyczącą tej sprawy. I tego miało dotyczy moje pytanie. Rozważali możliwoś edukacji domowej. Pomieszałam to.

Zadam pytanie jeszcze raz. Dyrektor wydaje decyzję o objęciu ucznia indywidualnym programem nauki po uzyskaniu pozytywnej opinii rady

pedagogicznej i pozytywnej opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej. Kto zwraca się o opinię do poradni - dyrektor czy rodzice?

Leszek10-09-2007 21:31:49   [#58]

tylko przez rodzica dziecko moze dotrzeć do poradni...

zatem informujesz o potrzebie opiniowania rodzica,

a dalej rodzic prowadzi...

pozdrawiam

Babasia10-09-2007 21:47:29   [#59]

Tak też zrobiłam, ale zrodził się dalszy problem. Rodzice do 1wrzesnia nie dostarczyli opinii poradni (nie dostarczyli

 jej do tej pory). Rozporządzenie mówi, że indywidualny program nauki nie może zostac przyznany na okres krótszy

niż jeden rok szkolny. Uczeń jest w ostatniej klasie gimnazjum, wiec z tego względu wypada mi wydac decyzję odmowną

 - byłby okres krótszy niż jeden rok szkolny. Obawiałam się, że może ja nie dopełniłam czegoś ze swojej strony.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]