Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ZAKŁAD BUDŻETOWY....NIKT MI NIEC NIE PODPOWIE?????
strony: [ 1 ]
Marta K12-04-2002 21:32:56   [#01]
zastanawiam się, czy nie macie podobnej sytuacji, lub czy się z nią nie spotkaliście, skoro moja prośba pozostała bez echa....chyba że jakoś się Wam naraziłam?????
Marek z Rzeszowa12-04-2002 21:40:13   [#02]

Myślę, że jest sporo ludzi z takimi doświadczeniami: warsztaty szkolne, baseny, przedszkola...

Toż to wszystko zakłady budżetowe.

Ja niestety nie (a może na szczęście? Nie wiem...)

Marek

beera12-04-2002 21:45:52   [#03]

No własnie...matko..

Marta- zadaj jakieś łatwiejsze zadanie, żebysmy sie mogli wykazac :-))
grażka12-04-2002 21:53:59   [#04]

ja nie mam pewnie ...

takich doswiadczeń, o jakie ci chodzi - bo bylo to dawno, wiazało sie także z przejeciem przez gminę i było raczej przykre. Np. o dochody własne - wpływy z dzierżawy pomieszczenia za sklep lub parking obcinano nam gminną dotację (czy subwencje - kurka, wtedy pamietalam, czym sie rozni jedno od drugiego).

No i przedszkolanki nie mialy prawa do swiadectw rekompensacyjnych - bo dostali je pracownicy zakladow budzetowych, a jednostek budzetowych - jakimi byly w roku 90 przedszkola - nie. Potrzeba bylo na wyprostowanie tego zmiany ustawy.

Moja dyrektorka z tamtego okresu juz na emeryturze,wiec raczej wiecej sie nie dowiem.

Pozdrawiam- grazka

Ewa z Rz13-04-2002 00:21:57   [#05]

jam jednostka budżetowa...

I wiem, że takie coś jak zakład istnieje i czym sie różni od jednostki, ale...

Wiedzy praktycznej ZERO  :(

:))))

Żaczek13-04-2002 00:49:09   [#06]

warsztaty i baseny to gospodarstwa pomocnicze...

... lub konta specjalne.

http://www.mofnet.gov.pl/budzet_panstwa/zaklady_budzetowe_1.shtml

Marta K13-04-2002 13:52:30   [#07]

ZAKŁADU BUDŻETOWEGO DIĄG DALSZY:(((

Asia!! Ha! łatwiejsze pytanie...dobrze mówić. Jako Palac Młodzieży bo w takiej siedze instytucji to i mam i nie mam zbyt wielkiego pola do popisu....Mam tu na myśli oczywiście zarabianie środków finansowych. Bo z jednej strony dzieci i młodzież na której zarobić się nie da....bo mi przecież władze w Zyciu nie pozwola!!!Z drugiej strony jak nie na dzieciach no to na kim mam zarobić? Z trzeciej strony nie mam ani na delegacje, ani na remonty ani na zakup pomocy dydaktycznych.....wszystko mi obcięli!!!!! Każą zarabiać, no ale jak to mam zrobić to już głupia jestem :(((((( DZięki za odzew, mimo wszystko:))

Pozdrawiam serdecznie:)

Marek z Rzeszowa13-04-2002 21:12:08   [#08]

Z Encyklopedii WIEM:
http://wiem.onet.pl/wiem/ 

Zakład budżetowy, podmiot gospodarki budżetowej tworzony w takich dziedzinach sektora publicznego, w których istnieje możliwość pełnej lub częściowej odpłatności za usługi. W odróżnieniu od jednostek budżetowych zakłady budżetowe może pokrywać swoje wydatki (koszty) z uzyskiwanych dochodów. Ma również prawo do zatrzymania na następny rok pewnej części wygospodarowanych środków.

Typowymi zakładami budżetowym są, np. państwowe przedszkole, żłobek, osrodki sportowe, domy kultury.

Wyjaśnij mi Żaczku dlaczego warsztat czy basen nie może być zakładem budźetowym.

Człowiek się uczy całe zycie.

Żaczek13-04-2002 22:00:11   [#09]

Może...

Wszystko zależy od formy prawnej określonej przez organ założycielski. Najczęściej spotykaną formą były Gospodarstwa Pomocnicze.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]