Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rada Rodziców
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta01-02-2004 18:17:05   [#01]

Czy RR w Waszych szkołach ma nadany NIP? Czy składa coroczne oświadczenie do Urzedu Skarbowego,ze wszystkie dochody przeznaczone sa na cele statutowe szkoły?Czy składa tez do Urzędu Skarbowego CIT iles tam?

Czy w/w spraw jeśli sa konieczne powinnam dopilnować ja,czy przewodniczacy RR?

Piotrek02-02-2004 19:01:26   [#02]

Rada (na) Rodziców

1. tak

2. tak

3.tak

Nic do tego nie masz. jest to kompetencja autonomicznego organu. Za parę zlotych zrobi to pierwsza - lepsza księgowa :-))

Jolanta Szuchta02-02-2004 21:17:51   [#03]

Moi nie zrobią sami

jak widzę musze się tym zając i to jak najszybciej.

Nie wiem dlaczego ale ktoryś z dyrektorów, kiedys przekonywał mnie ze za sprawy finansowe RR odpowiadam tez ja.

Sądziłam ,ze nie ma racji i z Piotrka wypowiedzi to wynika,ale ja wiem ?Licho nie śpi.

Antoni Jeżowski02-02-2004 21:52:02   [#04]

mam mieszane uczucia

Dorzucę do pytań zadanych przez Jolantę Sz. swoje:

1. Na jakiej podstawie Urząd Skarbowy nadał Radzie Rodziców NIP, skoro może go otrzymać tylko osoba fizyczna (znaczy człowiek) lub prawna (a o tym decydują ustawy)? Czy może RR posiadała przedtem REGON? Dlaczego?

2. Czy RR, która jest wewnętrznym społecznym organem szkoły, może występować "na zewnątrz" do jakiegokolwiek organu i w czyim imieniu? Na podstawie jakiego upoważnienia?

3. Czy uchylone zostały przepisy art. 39 uoso, które nakładają na dyrektora określone obowiązki, w szczególności: jako jedyny "reprezentuje ją na zewnątrz" (ust. 1) i "w wykonywaniu swoich zadań współpracuje z (...) rodzicami" [nie RR, bo pozostałe organy zostały wymienione, sic!] (ust. 4)?

Pytań jest zresztą więcej, zwłaszcza, gdy chodzi o gospodarkę finansową realizowaną przez RR. Pisałem o tym swego czasu w "DSz" i w innych wydawnictwach. Wydaje mi się, że dyrektor szkoły, jako szef firmy, mimo że nie ma przypisanej tu i ówdzie bezpośredniej odpowiedzialności za określone działania poszczególnych podmiotów, to wiedzę o tym, co "w trawie piszczy" mieć powinien.

:)
Jolanta Szuchta02-02-2004 22:05:23   [#05]

Szperałam

i znalazłam cos takiego,nie wiem czy jest to najbardziej aktualne.

Pismo Ministerstwa Finansów z dn.06.o1.1977 nr ON-7-033-1IP/97 drukowane w BS z 1997/4/21

RR jest jednostką organizacyjną nie mającą osobowości prawnej działającą na podst art.53,54 UoSO,zobowiązana jest do wypełnienia formularza NIP-2 w zwiazku z tym na podst.art.25 Ust.1i2 UoPDoOP do składania deklaracji miesięcznych CIT-2.

Jesli RR nie wykorzystuje dochodów na cele inne niz statutowe to powinna składać zeznanie podatkowe CIT-8/art.27 w/w ustawy/ i corocznie sprawozdanie finansowe.

Piotrek03-02-2004 09:37:03   [#06]

dokładnie pamietam!

i artykuł w DSz i parę wykładów na temat RR (ciała w szkole  nieobowiązkowego!) oraz jej usytuowania. Zgadzam się w pełni, że dyrektor ma obowiązek reagowania na nieprawidłowości karno - skarbowe, jeżeli poweźmie (jak ja lubię to słówko..) taką informację.

Tymczasem ewidencja podatkowa do takich nie należy, przynajmniej dopóki nie ma przekrętów... albo dopóki nie poweźmie ;-))

Moja RR otrzymała NIP na popdstawie art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1995 o zasadach ewidencji, etc.etc.

Aha - oczywiście RR miała wcześniej Regon... Pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]