Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pracownik popija
strony: [ 1 ]
joszka31-01-2004 17:16:38   [#01]

nienauczyciel ale radny . Zwolnienie wymaga wyrażenia zgody przez radę gminy.Czy ktoś to ćwiczył?Co zrobić jeżeli oszołomy w gminie będą głosować w imię solidarności koalicyjnej?( to grozi, facet jest języczkiem uwagi w gminie-certolą się z nim bardzo.

Marek Pleśniar31-01-2004 17:26:47   [#02]
no - tylko opinia publiczna Ci została;-)
Lidka31-01-2004 19:30:12   [#03]
Alkoholizm to choroba, człowieka chorego chcesz zwolnić z pracy? Jak się odwoła do sądu pracy trzeba będzie przyjąć i pomóc np. skierować na leczenie. Takie przypadki już były. To dopiero jest chore.
joszka01-02-2004 23:43:27   [#04]

O chorobie wiem

ale co robić:

1. przychodzi, "wyczuwam", dmucha, Kodeks Pracy - teoretycznie do domu

ale on radny ,wiec po Kodeks Pracy jeszcze opinia rady gminy i problem co mam z nim robić np. przez cały miesiąc? Odsunąć od świadczenia pracy?

Piotrek02-02-2004 09:45:09   [#05]

o ile pamietam

to art.52 kodeksu pracy niekoniecznie wymaga zgody RG. A jeśli pijaństwo jest potwierdzone (alkomat, policja, krew, zeznanie teściowej) to z tym artykułem nie powinno byc problemów.Do tego - skazanie prawomocnym wyrokiem powoduje utratę mandatu - dwa grzybki w barszcz...

Ja bym nie czekał. W ostateczności- najwyżej niech sąd przywróci, ale Ty będziesz czysty. Zwolniłem kilku z podobnego powodu - żaden sie nie odwoływał.

Piotrek02-02-2004 09:47:36   [#06]

To w Olsztynie

takie numery???? Pod bokiem Ojca Dyrektora???? No, no, no ;-)))

Ale, ztego, co wiem, tam ludzie zawsze mieli fantazję... Nie dziwota, że robotę chcą sobie urozmaicić ;-))

Elżbieta Wysocka02-02-2004 18:42:19   [#07]

koniecznie

trzeba zareagować. Pamiętaj, że "w razie czego" Twoje nic nie robienie może mieć dla Ciebie nieprzyjemne skutki ...
Konto zapomniane06-02-2004 15:16:49   [#08]
Natomiast robienie cokolwiek może mieć jeszcze gorsze skutki. Jak można gnębić "chorego " człowieka? Trochę tolerancji, koleżanko. On jest po prostu trzeźwy inaczej. Znane są przypadki przywracania do pracy takich delikwentów, nawet kierowców....!!!!
EwaKa06-02-2004 16:12:18   [#09]
miałam przypadek alkoholu w pracy. pani bibliotekarka nadużywała tego trunku, były rozmowy najpierw kolezeńskie, potem związkowcy, a potem była policja - 2,7 promila przy badaniu. jeszcze raz rozmowy wysłanie na  leczenie , przychodziła pokazywała ksiazeczkę   z wpisem z terapii.  po miesiącu znowu wpadka - 2,4 promila. wysyłam sprawę do rzecznika , bowiem była mianowana. rzecznik mi wówczas powiedział, ze jeśli jestem twarda to mogę rozwiązać z nią umowę na podstawie KP. pani sama złozyła wymówienie o prace, a potem się odwoływała w sądzie. przegrała, sąd jej nie przywrócił, a komisja dyscyplinarna orzekła jej karę dyscyplinarną. na szczęście w zawodzie już nie pracuje
Marek Pleśniar06-02-2004 17:35:12   [#10]
piotrek;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]