Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy nauczyciel płaci alimenty? ;-)
strony: [ 1 ]
RomanG31-01-2004 16:11:13   [#01]
Od dawna co jakiś czas wraca jak bumerang informacja, że kiedy uczennica na wycieczce szkolnej albo podpieczna na kolonii zajdzie w ciążę, to alimenty płaci wychowawca, pod którego opieką była.

Słyszeliście też to?
nn31-01-2004 18:14:54   [#02]
Cześć Romanie. Płaci jak cholera, gdy udowodnią mu, że on ci jest sprawcą tychże ciąż. No kurcze, przecież nie z powietrza się ta ciąża zrobiła. To były zarty. Nie słyszałem przez te kilka...naście...dziesiąt lat o przypadku płacenia alimentów przez wychowawcę o ile uczennica nie wskazała na niego. Alimenty płaci ojciec dziecka, nawet ten wskazany przez kobiete jeśli nie udowodni kłamstwa. I to byłoby na tyle. Pozdrawiam Roman.
Adaa31-01-2004 19:35:59   [#03]

o matko:-)))

RomanieG przeszedłes samego siebie:-))

Czy moze strach Cię obleciał?:-)))))

Karolina31-01-2004 20:40:34   [#04]
Adaa...;-)))))
RomanG01-02-2004 11:42:32   [#05]

To nie ja ;-)))

Ale dochodzą mnie często słuchy, że na kursach wychowawców kolonijnych takie rzeczy opowiadają.

Słyszał ktoś?
Janusz Pawłowski01-02-2004 13:00:14   [#06]

A może to jest tak, jak przy aresztowaniu przestępcy w Hameryce - jak się mu nie przedstawi przysługujących praw itp, to aresztowanie nieważne.

Może alimenty płacą tylko Ci wychowawcy, którzy zostali o tym fakcie uprzedzeni na kursie? ;-)))

Adaa01-02-2004 14:18:57   [#07]

hm..

a kiedy opiekę sprawuje wychowawczyni?(o tym chyba się nie wspominało?:-))

widzę tu Romanie jawne łamanie prawa człowieka do równego traktowania bez wzgledu na płeć;-)

przyznaj się, to właśnie Cię zaintrygowało:-)))

Maryśka201-02-2004 14:24:03   [#08]

Adaa ;-)

Wtedy, jesli na dodatek obóz żeński, zaczniemy wierzyć w partenogenezę .....;-) I sprawa z głowy ;-)))

RomanG01-02-2004 17:40:13   [#09]

Widzę, że wam podśmichujki w głowie, a problem jest

Poczytajcie z pl.soc.dzieci:

•  Re: ciąża u nieletniej loretta , 20-01-2004, 15:15:22 + odpowiedz na ten list
Użytkownik "jAga"  napisał w wiadomości
news:400c2314@news.home.net.pl...
> Chętnie skontaktuję się na priv z kimś, kto miał w bezpośrednim otoczeniu
> przypadek ciąży u nieletniej.
U mnie w rodzinie była podobna sytuacja, jedyną odpowiedzialność ponosiła nauczycielka, do współżycia doszło podczas wycieczki szkolnej. Rodzice dzieci nie wnosili o płacenie alimentów. Młodzi pobrali się i zamieszkali mając 18 lat. Teraz oboje są na studiach i dorywczo pracują. Ich córka ma 6 lat. Wszyscy są szcześliwi. W ich wypaku wszystko się super ulożyło, nawet dziewczyny ze szkoły nie wyrzucono o co wnioskowali nauczyciele. Jeżeli coś Cię bliżej interesuje to mogę dopytać, pozdrawiam
lola zDzidkiem (05.04.03) i Dzidzią (~12.08.04)

......................

•  Re: ciąża u nieletniej Grzegorz Janoszka , 21-01-2004, 21:48:23 + odpowiedz na ten list
On Wed, 21 Jan 2004 10:29:39 +0100 I had a dream that krys  wrote:
>> U mnie w rodzinie była podobna sytuacja, jedyną odpowiedzialność ponosiła
>> nauczycielka, do współżycia doszło podczas wycieczki szkolnej.
> Że co proszę? Nauczycielka ponosiła odpowiedzialność? Ona ich siłą zmusiła
> do współżycia? No sorry, ale to chyba rodzice powinni uświadamiać swoje
> dzieci na temat bocianów, kapusty i współżycia oraz jego kosekwencji, a
> także przekazywać własne przekonania moralne na temat "czy i kiedy warto
> zacząć uprawiać seks"
Ale tak jest. Jeśli na obozie harcerskim nieletnia z nieletnim zajdzie w ciążę, to alimety płaci komentant obozu. Całe szczęście wystarczy do tego zwykłe ubezpieczenie OC. Dotytyczy to także nauczycieli.

.........................

•  Re: ciąża u nieletniej Grzegorz Janoszka , 22-01-2004, 10:48:35 + odpowiedz na ten list
On Thu, 22 Jan 2004 08:08:17 +0100 I had a dream that Nixe  wrote:
>> Ale tak jest. Jeśli na obozie harcerskim nieletnia z nieletnim
>> zajdzie w ciążę, to alimety płaci komentant obozu.
> Że jak?? No nie - tym razem_stanowczo_proszę o podanie odpowiedniego
> paragrafu, bo wydaje mi się to kompletnie niedorzeczne.
Nie znam się na paragrafach, ale wiem, co robić, żeby nie mieć "smrodu wokół dupy", jak to się nieładnie mówi :)
Większość polskiego prawa jest niedorzeczna, jest to normalne, nie przywykłeś do tego?
>> Całe szczęście wystarczy do tego zwykłe ubezpieczenie OC.
> ??
No jak masz ubezpieczenie OC, to wszelkie konsekwencje ciąży nieletniej pokrywa zakład ubezpieczeniowy. Oczywiście, jeśli to OC obejmuje takie  przypadki ;)

................................

•  Re: ciąża u nieletniej Grzegorz Janoszka , 22-01-2004, 12:30:35 + odpowiedz na ten list
On Thu, 22 Jan 2004 11:00:36 +0100 I had a dream that Nixe  wrote:
>>> Że jak?? No nie - tym razem_stanowczo_proszę o podanie odpowiedniego
>>> paragrafu, bo wydaje mi się to kompletnie niedorzeczne.
>> Nie znam się na paragrafach,
> To skąd czerpiesz takie informacje?
Bo np. byłem opiekunem na obozach harcerskich.
>> No jak masz ubezpieczenie OC, to wszelkie konsekwencje ciąży
>> nieletniej  pokrywa zakład ubezpieczeniowy.
> Znaczy się co? Wypłaca co miesiąc alimenty poszkodowanej?
Nie wiem, osobiście na znanych mi obozach nie było takich ciąż.

..........................

•  Odp: ciąża u nieletniej EwaSzy , 22-01-2004, 16:19:30 + odpowiedz na ten list
Użytkownik Nixe napisała:
> Grzegorz Janoszka pisze:
> >>> Nie znam się na paragrafach,
>
> >> To skąd czerpiesz takie informacje?
>
> > Bo np. byłem opiekunem na obozach harcerskich.
>
> No i? Czy sam fakt, że byłeś opiekunem jest wystarczającym
potwierdzeniem
> tego, że komendant obozu zawsze płaci alimenty, gdy na obozie jakaś
> dziewczyna zajdzie w ciążę?
>
Fakt, że był opiekunem na obozie oznacza, że musiał ukończyć kurs dla wychowawców kolonijnych. W ramach tego szkolenia mówi się sporo o odpowiedzialności opiekunów za dzieci powierzone ich opiece - na kursie na pewno podawano mu odpowiednie przepisy i paragrafy, ale nikt ich sobie raczej w pamiętniku nie zapisuje. :)
Co do alimentów za ciąże u nieletniej: to jeden z klasycznych przykładów podawanych na takim kursie, nie dziwię się, że zapamiętał :).

Przykro, ale & też ci nie podam... na pewno ustawa o systemie oświaty i rozporządzenia uzupełniające Menis o organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.
Plus paragrafy kodeksu o odpowiedzialności cywilnej i zadośćuczynieniu.

............................

•  Odp: ciąża u nieletniej EwaSzy , 22-01-2004, 17:41:57 + odpowiedz na ten list
Użytkownik Nixe pisze:
.. Jeszcze jedno - może orientujesz
> się, na czym miałoby polegać to alimentowanie przez opiekuna grupy?
Na
> jednokrotnym wypłaceniu odszkodowania czy też na comiesięcznym płaceniu
> alimentów do ukończenia pełnoletności dziecka? Może pytanie brzmi
> niedorzecznie, ale pytam całkiem poważnie.
>
Kwestia ugody, lub wyroku sądowego. Znany mi ze słyszenia (szkolenia BHP) wypadek dot. szkoły, zakończyło się na jednorazowej wypłacie odszkodowania przez ubezpieczyciela - poprzez ugodę właśnie. Dobrze, że mieli OC...

.........................

•  Re: ciąża u nieletniej Elżbieta , 23-01-2004, 20:46:34 + odpowiedz na ten list
From: Nixe
>
> >> To skąd czerpiesz takie informacje?
>
> > Bo np. byłem opiekunem na obozach harcerskich.
>
> No i? Czy sam fakt, że byłeś opiekunem jest wystarczającym potwierdzeniem
> tego, że komendant obozu zawsze płaci alimenty, gdy na obozie jakaś
> dziewczyna zajdzie w ciążę?
>
Niestety ja ci też nie podam odpowiedniego przepisu i paragrafu, bo byłam młoda i głupiutka siksa jak chodziłam na te wszystkie kursy i szkolenia w zakresie organizacji wypoczynku letniego. Jednak wspominano nam tam o ponoszeniu takich właśnie konsekwencji, jednak wtedy traktowaliśmy to bardzo humorysycznie i jako coś co na pewno nie może się zdarzyć. natomiast teraz... Chyba dobrze, że już nie jeżdżę na kolonie.

.........................

•  Re: Re: ciąża u nieletniej Jakub Slocki , 22-01-2004, 11:06:44 + odpowiedz na ten list
Wyczytalem w ?.42870@news.mm.pl>, ze nixe@niematakiegoadresu.pl twierdzi...
|Grzegorz Janoszka pisze:
|> Ale tak jest. Jeśli na obozie harcerskim nieletnia z nieletnim
|> zajdzie w ciążę, to alimety płaci komentant obozu.
|
|Że jak?? No nie - tym razem_stanowczo_proszę o podanie odpowiedniego
|paragrafu, bo wydaje mi się to kompletnie niedorzeczne.

Prawda oj prawda. to znaczy tak bylo, a czy jest nie wiem. Czasem moze
sie podzielic tym obowiazkiem z odpowiednim opiekunem (ktory albo byl
wlasciwy dla wspolzyjacych, albo wlasnie on mial sluzbe)

|> Całe szczęście wystarczy do tego zwykłe ubezpieczenie OC.

Mozesz ubezpieczyc sie od odpowiedziaolnosci cywilnej, na czas  prowadzenia czynnosci zagrozonych. W tym przypadku to na czas  komendantowania obozem. I jesli na obozie zdazy sie wypadek, zlamana  noga, skaleczenie, ciaza, zatrucie pokarmowe czy inna przypadlosc, to w  ramach zasadzanych odszkodowan w sprawach cywilnych ubezpieczyciel  bedzie pokrywal roszczenia. oczywiscie sa jakies tam wylaczenia, ale to  chyba w przypadku umyslnych dzialan.

.......................

•  Re: Re: Re: ciąża u nieletniej Jakub Slocki , 22-01-2004, 21:16:13 + odpowiedz na ten list
Wyczytalem w ?.367530@news.mm.pl>, ze
nixe@niematakiegoadresu.pl twierdzi...
|Przecież to jakiś nonsens. Dziewczyna równie dobrze może zajść w ciążę dzień
|po zakończeniu obozu (albo dzień przed obozem) i zwalić winę na opiekuna (ot,
|na złość). Kto udowodni, kiedy faktycznie nastąpiło poczęcie dziecka?

Wiem jedynie ze jeden taki przypadek byl - kolo 10-15 lat temu, oboz w  gorach. Niestety malo mnie to interesowalo, wiec szczegolow nie podam. Jednak faktycznie obeszlo sie na jednorazowym zadoscuczynieniu. Potem byla to historia na dlugie wieczory pod namiotem wsrod opiekunow  "ciekawe czy dzis ktos znas wykorzysta ubezpieczenie" :)

|Naprawdę nie rozumiem, z jakiej racji kompletnie obcy człowiek ma płacić
|alimenty na dziecko spłodzone przez jego czasowych poodpiecznych. Równie

Bo wlasnie czasowo bierze za nich pelna odpowiedzialnosc.

|dobrze można założyć, że każdy nauczyciel w gimnazjum/szkole średniej również |jest w taki sposób odpowiedzialny i to w ciągu całego roku szkolnego. Wszak |do współżycia i zajścia w ciążę mogło dojść podczas dużej przerwy w szatni

A to juz nie tak prosto, bo na obozie jestes pod opieka calodobowa tej  samej grupy ludzi, a w szkole tylko kilka godzin na dobe.

........................

No i co? :-)))
Dodam tylko, że jako początkujący wychowawca kolonijny i ja słyszałem takie informacje.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]