Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Internetowy dzienniczek ucznia
strony: [ 1 ]
elak30-01-2004 10:27:12   [#01]
Zainteresował mnie pomysł wprowadzenia do szkoły internetowego dzienniczka ucznia. Czy ktoś z was ma w tej dziedzinie doświadczenie. Czy to się sprawdza w praktyce?. Mam obawy czy zaakceptują to n-le (wiecej pracy). Ale myślę, że wprowadzenie tego to tylko kwestia czasu.
ewa bergtraum30-01-2004 13:53:10   [#02]

oceny w internecie

Wprowadziliśmy  w tym roku na stronie Szkoły, każdy z rodziców

otrzymał kod dostępu dla swojego dziecka. Na razie dla klas pierwszych.

Skąd wiem, że rodzice sprawdzają?. Ano dzwonią czasami z pytaniem:

A co z tą geografią?. Na zebraniu otrzymałem kartkę z ocenami

i od dwóch miesięcy nie ma nowych.

Maelka31-01-2004 03:21:55   [#03]

Ewa

nie mamy tego i chyba mieć nie będziemy z wielu obiektywnych przyczyn. A szkoda...

:-(

Uważam, że jest to bardzo dobry sposób komunikowania się z rodzicami, którzy mają możliwość bieżącego korzystania z Internetu.

Co tydzień, dwa piszę "moim" rodzicom informacje o bieżących wydarzeniach, ocenach i komunikatach. Mam niewielką klasę, mogę sobie na to pozwolić, a i tak zajmuje mi to strasznie dużo pracy - napisanie części wspólnej, napisanie części indywidualnej, drukowanie, kserowanie, w r ę c z e n i e dziecku z prośbą o przekazanie rodzicom...

Gdybym niała dzienniczek internetowy...

Marzenie...

:-)

Ewa z Rz31-01-2004 06:24:22   [#04]
ale już nikogo byśmy w szkole nie zobaczyli... A tak to chociaz na wywiadówkę przyjdą...
elak31-01-2004 09:54:25   [#05]
Często tak jest , że rodzice na których nam najbardziej zależy nie przychodzą na zebrania. Pewnie w taki dzienniczek by nie zaglądnęli. Ale uważam że jest to udogodnienie dla rodzica opowiedzialnego. Nie chcę zastępować tradycyjnej wywiadówki. To ma być forma innego, następnego  kontaktu.
ewa bergtraum31-01-2004 10:51:22   [#06]

Maelka

Marzenia często się spełniają. Trzeba tylko bardzo

chcieć i trochę temu spełnieniu pomóc. :-)

Wiele szkół wprowadziło internetowe dzienniczki.

Rodzice, którzy nie chodzą na zebrania, nie przyjdą

i wówczas, gdy będą mogli poznać oceny w internecie.

Pozostali stawiają się na spotkania w szkole, bo

głównym celem zebrań nie jest przecież informowanie

o ocenach.

ElaM31-01-2004 11:32:37   [#07]
U nas funkcjonuje od października (nawet byłam w TVN-ie w Faktach :)) , na razie korzystamy z płatnego serwisu www.ocena.pl (20 zł od klasy na rok), ale przymierzam się do stworzenia własnej bazy (ten ciągły brak czasu). Oczywiście nauczyciele początkowo podchodzili z rezerwą, ale teraz są zadowoleni, jest to dobry sposób na kontakty z coraz bardziej zapracowanymi rodzicami. Dzienniczek zawiera nie tylko oceny, ale i obecności uczniów, uwagi, zawiadomienia o zebraniach. Jest również możliwość w każdej chwili wydrukowania wszystkich ocen i są gotowe karteczki na zebrania. Korzystający z serwisu rodzice są bardzo zadowoleni, a uczniowie? hm, niektórzy chyba mniej ;)
elak31-01-2004 12:22:27   [#08]
Bardzo dziękuję ELIM za słowa otuchy. Przymajmniej wiem,  że to nie jest szalony pomysł.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]