Forum OSKKO - wątek

TEMAT: flaga polska dozwolona
strony: [ 1 ]
Gaba30-01-2004 05:17:02   [#01]

dyskutowaliśmy kiedyś już o tym,

pamiętam też, że jakiś mężczyzna - chciał podkreślać przynależność narodową i... wywieszał w swojej gospodzie flagę polską, nawet TV pokazywała policjantów, którzy mu wlepiali regularnie jakieś kary...

 

Można wieszać polską flagę!


Sejm znowelizował ustawę o godle, barwach i hymnie RP.

Najważniejsza zmiana w ustawie z 1980 roku zakłada, że każdy będzie mógł umieścić godło RP w miejscu i pomieszczeniu, w którym będzie otaczać go "czcią i szacunkiem" oraz flagę dla podkreślenia wagi "uroczystości, świąt lub innych wydarzeń".

Oznacza to, że symbole narodowe mogą być użyte podczas np. spotkania biznesowego, uroczystości szkolnych czy wesela, przy "zachowaniu czci i szacunku".

Ustawa z 1980 roku zakłada, że używanie flagi mogło odbywać się tylko w określone dni i tylko podczas uroczystości państwowych.

Sejm zdecydował też, że 2 maja będzie Dniem Flagi RP.

joszka30-01-2004 05:58:26   [#02]

A pamiętacie jak

organa MO pilnowały ,żeby po 1 maja flagi się nie brudziły-trzeba było je zdejmować.
Dorsto30-01-2004 19:34:31   [#03]

Ci, którzy mieli przyjemność być w Szwecji (nie wiem, czy w całej Skandynawii jest taki zwyczaj) pewnie zwrócili uwagę na maszty przy domach (na własnym podwórku!), na których wywiesza się flagę tak na co dzień, bez specjalnych okazji. Mnie się to podoba.

Małysz przyczynił się do  "mody" na polską flagę - kilka lat temu (z cztery, pięć) zwiedziłam trzy miasta w poszukiwaniu flagi polskiej ;-))), teraz można dostać ją nawet u nas.

A swoją drogą (nawiązując do Skandynawii), przy wielu sklepach i barach w Polsce są kosze na śmieci z napisem "Hall Sverige rent" ( w tłumaczeniu: utrzymuj Szwecję w czystości), co poprawia mi humor na cały dzień.

:-)))

Dorsto30-01-2004 19:38:45   [#04]

A jak o nacjach mowa, to polecam tak do śmiechu:

http://tcc.itc.it/people/rocchi/fun/europe.html

Wybaczcie odchodzenie od głównego tematu, ale jakoś tak od rana mam dobry humor, którym pragnę się z Wami podzielić.

:-)))

Dorsto31-01-2004 16:24:36   [#05]

A tak w ogóle - to macie u siebie w domu polską flagę ?

:-)

nn31-01-2004 17:19:08   [#06]

Witam. Mam naszą flagę narodową w domu i wywieszam ja wówczas gdy sam jestem w podniosłym nastroju, jak zresztą w Szwecji. (tam wywiesza się gdy; gospodarz jest w domu, podczas uroczystości rodzinnych itp) Pozdrawiam. roman.

Gaba31-01-2004 17:19:45   [#07]
tak, bo jestem administratorem mego domu i mam obowiązek przystrajania budynku  w święta
Zola31-01-2004 20:44:24   [#08]
też mam i w święta narodowe wywieszam , mój dom moja decyzja

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]