Forum OSKKO - wątek

TEMAT: umowa terminowa, a awans na mianowanego
strony: [ 1 ]
violka27-01-2004 23:50:44   [#01]

proszę o pomoc w prawie zatrudnienia konktraktowego, który będzie się mianował w tym roku - nie chcę się wkopać po uszy

chcę zatrudnić n-la na czas określony (tylko do końca roku) - był u nas od września na zastępstwie, a teraz zarysowała się możliwość zatrudnienia - dzięki n-l skończy staż i się mianuje

ja jednak nie planuję go zatrudnić na stałe (za 3 dni zwalnia się etat - niespodziewany vacat) - w zasadzie nie pasuje mi na ten przedmiot który się zwalnia choć ma do niego kwalifikacje (podyplomowe), chcę mu jedynie pomóc by dokończył staż i się mianował, a poza tym nie mam w tej chwili nikogo chętnego od ręki

jakich pułapek się obawiam:

n-l rozczarowany, że nie dostał całego etatu po odchodzącym (dałam pół, by mógł ukończyć staż) - nic nie obiecywałam - przypadek, że się trafiło

kończy staż , mianuje się i i co z umową terminową czy nie ulegnie przekształceniu na mianowanie (czy to pół mnie ratuje przed takim przypadkiem)

może lepiej nie dawać do końca sierpnia, ale do końca czerwca, wtedy umowa się skończy zanim się mianuje (ekwiwalent urlopowy pewnie trzeba będzie wypłacić)

a może lepiej nie bawić się w sentymenty i nie być za bardzo do przodu - ja mu pomogę staż skończyć, a on potem "pomoże" mi w realizacji polityki kadrowej, oczywiście po swojej myśli

nie chcę i nie mogę wiązać się na stałe - n-l i tak miał odejść od września, ale zdrowie zmusiło wcześniej - a godzin przedmiotu mam za mało, w przyszłym roku jeszcze mniej, zostanie mi luźne pół etatu (ta emerytura od września) była mi bardzo na rękę

może dmucham na zimne - poradźcie - może lepiej poszukać nowego, młodego, a z tym sobie dać spokój ?

Uśka28-01-2004 00:02:18   [#02]
czy zgodnie z art 10 ust.5 pkt 6 istnieją warunki do zatrudnienia nauczycielki w pełnym wymiarze na czas nieokreślony?
violka28-01-2004 07:27:48   [#03]

w tej chwili tak - n-l odszedł i zostawił 18 godz., ale już od 3 lat brakuje godzin i w tej chwili jedna n-lka uzupełnia etat,

a w przyszłym roku będzie jeszcze mniej godzin niż w tym, więc nie mogę sobie zawiązać możliwości - muszę przede wszystkim dbać o tych którzy już wiele lat u nas pracują

Ewa z Rz28-01-2004 07:33:58   [#04]

to umowa

tej nauczycielki jest na czas zamknięty wynikający z organizacji nauczania, zatem jej stosunek pracy nie ulegnie przekształceniu w zatrudnienia na podstawie mianowania po uzyskaniu odpowiedniego stopnia. Ponadto rozumiem, że ta umowa nie jest w pełnym wymiarze, więc dodatkowo nie spełnia warunku zawartego w KN

Czyli możesz być spokojna - jak skończy sie czas trwania umowy ta umowa wygaśnie.

Uśka28-01-2004 10:16:09   [#05]
 Tak. Możesz być spokojnaa :)
ewa bergtraum28-01-2004 11:45:45   [#06]

umowa terminowa

Stosunek pracy ustaje: umowa o pracę rozwiązuje się z upływem

czasu, na który została zawarta. I tak zapiszesz w świadectwie pracy.

violka28-01-2004 22:07:18   [#07]
dzięki

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]