Forum OSKKO - wątek

TEMAT: obowiązek szkolny
strony: [ 1 ]
gosienka27-01-2004 18:19:14   [#01]
Nie znalazłam w szukaju ,a już się pogubiłam. Był taki zapis , że ucznia przed ukończeniem 18 roku życia kurator może zwolnić z obowiązku szkolnego.Mam trudny przypadek , uczeń 17 letni upośledzony umysłowo w stopniu znacznym,  pod opieką psychiatry . Zachowania agresywne ujawniał wcześniej , w tej chwili jest niebezpieczny nie tylko dla otoczenia w szkole ,ale i rodziców / jes duży , silny /.Rodzice chcą , aby zwolnić go z obowiązku szkolnego.Nauczanie Indywidualne w tym przypadku też nie przyniesie efektu-ataki agresywności pojawiają się coraz częściej. Jest możliwość zwolnienia?
beera27-01-2004 19:38:18   [#02]

Art. 15. 1. Nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18 roku życia.

2. Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat, oraz trwa do ukończenia gimnazjum, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia.

(...)

7. Za spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki uznaje się również udział dzieci i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych, organizowanych zgodnie z odrębnymi przepisami.

Nie lepiej wystapic do PPP o orzeczenie o zajęciach rewalidacyjno- wyrównawczych? One też są spełnianiem obowiazku szkolnego.

gosienka27-01-2004 19:58:56   [#03]
Zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze nic by w sytuacji tego chłopca nie zmieniły. Mama uskutecznia wizyty u psychiatry od kilku lat / zresztą cała rodzina jest obciążona chorobami psychicznymi / Chłopca należałoby położyć do szpitala na obserwację i dobrze dopasować leki ale nie wiedzieć czemu mama znajduje różne uniki. W chwili obecnej nikt nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa dzieciom znajdującym się w pobliżu.Największa agresja w tej chwili skierowana jest przeciwko matce / nie wnikając w problem wiemy dlaczego/ . Czy przy NI lub ind. rew - wych bezpiecznie może czuć się nauczyciel? Dopóki dziecko nie zostanie dobrze zdiagnozowane to nie mamy pewności

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]