Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nagroda specjalna dla ucznia
strony: [ 1 ]
Basik27-01-2004 13:34:30   [#01]

Od ubiegłego roku szk. postanowiłam przyznawać jednemu uczniowi Nagrodę Specjalną Dyrektora. Był to przepiękny trzytomowy album - Podróże. Dostała Przewodnicząca SU za rozwój samorządności w szkole.Chcę jednak opracować jakieś kryteria przyznawania. Nie mogą to być osiagnięcia w konkursach i zawodach, wyniki w nauce. Podpowiedzcie, za co można dać takąż nagrodę - bądź co bądź prastiżową.

Jolanta Szuchta27-01-2004 14:05:06   [#02]

A czemu nie mogą być?

Ja od lat przyznaję jednemu uczniowi i kryterium są przede wszystkim wyniki w nauce i zachowaniu.
Janusz Pawłowski27-01-2004 14:17:47   [#03]

Nie twórz żadnych kryteriów - bo przyjdzie taki rok, w którym dla każdego będzie oczywiste, że powinien tę nagrodę dostać Jaś Kowalski - ale paskudnym zbiegiem okoliczności nie będzie spełniał jednego z kryteriów.

Przećwiczone w praktyce - kiedyś zablokowałem pomysł stworzenia takich kryteriów - już w następnym roku stało się właśnie to o czym piszę - i nagrodę otrzymał tek, komu się ona należała, a nie ten, komu ona "wyszła".

O tym komu należy przyznać takie wyróżnienie - człowiek po prostu wie.

Gaba27-01-2004 15:22:17   [#04]

adasie

u nas jest nagroda adasia dawana dzieiom od dwóch lat - za

- najlepsze wyniki w kl. I, II, III (3)

+ superadaś za prymusa szkoły

 

+ dla sportowca szkoły

+ dżentelmena (menki)

+ praca na rzecz innych

+ wszytskie dzieci dostają adasie za 100% krekwencji w ciągu roku (takich jest do 5).

= ok. 10 - 12 nagród na ok 550 dzieci!

nagród się nie łączy, czyli jak kto ma 100% frekwencji + jest prymusem  to dostaje jedno pióro + okolicznościowy własnoręcznie (tzw, dyrekcyjnie) zrobiony dyplom z wyszczegolnieniem za co.

Marek Pleśniar27-01-2004 15:53:12   [#05]

jestem za subiektywną decyzją dyrektora:-)

Z powodów podanych przez Janusza.

I bo powstaną roszczenia, a pewnego dnia przyjdzie mamusia z plikiem dokumentów świadczących że jej córce się należy Twoja nagroda.

I złozy skargę w KO:-)

 

I w ten sposób stworzysz miniaturę systemu awansu zawodowego nauczycieli. Chyba nieprzypadkowo;-)

Basik27-01-2004 20:17:53   [#06]
Gdyby się udalo moich nauczycieli przekonać, że Wasze argumenty sa zasadne - bylabym szczęśliwa.
ewa bergtraum27-01-2004 20:22:49   [#07]

Basik

A dlaczego czujesz sie zobowiązana do przekonywania nauczycieli ?. Marek wyraźnie napisał: to jest Twoja

nagroda.

A nic nie stoi na przeszkodzie ustanowienia przez nauczycieli ich nagrody.

Gaba27-01-2004 20:24:46   [#08]

1. Akurat nie zgadzam się  Markiem, w kwestii, że uznaniowość Cię uchroni przed - o jak się darł jeden tata, że jego córka nie dostała tej mojej nagrody, o jak... 0- kiedy mu powiedziałam, że to moja nagroda, zaczął atakować moją córkę. Pan znał się na wszystkim.

 

2. Jestem i tak za tym, że nadmiar demokracji szkodzi, także szkole, ponieważ u mnie są to tzw. nagrody dyrektora - ja na nie szukam środków, więc moga mnie... tu nie powiem, co.

- ja przyznaję i ja za nie płacę, są uznaniowe w 100% - nauczyciele mi zgłaszają propozycje + ja piszę dyplomy.

 

Amen!

Basik27-01-2004 20:29:26   [#09]
Moja nagroda fundowana jest z budzetu szkoły. A nauczyciele nie lublili /za bardzo/ wyróżnionej w roku poprzednim i stąd cały ambaras.
Roman K27-01-2004 20:36:21   [#10]

Podajcie mi przykład zakładu pracy w którym decyzja dyrektora (prezesa) jest oprotestowywana przez pracowników.

jeden znam - szkoła, szkoły, szkółki........

Jak to jest, że w każdej szkole ta sama "atmosferka"???????

Dokąd ten świat zdąża??????

 

Roman_K

ewa bergtraum27-01-2004 20:41:57   [#11]

Basik

Noooo..... , jeśli dla Twoich nauczycieli kryterium przyznania nagrody (jakiejkolwiek) jest lubienie

bądź nielubienie dziecka, to powiedz im, że takowe

wprowadzisz do regulaminu przyznawania nauczycielom nagrody dyrektora!.

Gaba27-01-2004 20:45:07   [#12]

ej, co mają nauczyciele do twojej nagordy...

moją powołałam poprosiłam, by mi gzłosili kategorie - zaproponowali...

i... zgłaszają - prymusów, 100% frekeencji,  dżentelmena (dyskusja na radzie, jak mam trzech to... sama decyduję), prace na rzecz drugiego... sportowca szkoły - tu są ważni wuefiści... bo oni podpowiadają, kto jest wazny...

- moim nauczycielom się te nagrody podobają... przeciez jest to coś nowego, to nie tylko ksiązki, które zakupują rodziciele, ale docenienie wkładu dziecka.

w szkole sąsiednej jest srebran odznaka. U nas jest to wieczne pióro porządnej firmy - rodzicom się zaś to nie podobało, że pióro.

 

gdybysmy szli tym torpem, co się komu podoba, to chyba byśmy nigdzie nie doszli

RomanG27-01-2004 20:46:54   [#13]

Ewa!

:-)))
Basik28-01-2004 10:20:45   [#14]

Otóż to, Romku! Na temat postaw w radzie pedagogicznej - uwierz- mgłabym się doktoryzować.Mam dobre i złe doświadczenia dwudziestoletnie.Dałoby to niekoniecznie ciekawy obraz polskiej szkoły. Obok postaw pozytywnych są postawy strusie, sępie, lisie - już nie pamietam jakie jeszcze , ale te porównania usłyszane gdzieś na jakimś kursie wydały mi się trafne.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]