Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Potwierdzenie przez rodzica znajomości kryteriów oceniania
strony: [ 1 ]
shegreta08-09-2011 00:18:21   [#01]
Witam serdecznie! Podpowiedzcie, proszę, jak praktycznie rozwiązujecie problem z zapoznaniem rodziców i zebraniem od nich potwierdzenia, że znają pso i zasady oceniania?
marys08-09-2011 12:19:05   [#02]
Na pierwszym zebraniu wrześniowym wychowawcy przekazują informacje i zapisują w dzienniku ( w Uwagach) z jakimi dokumentami zapoznali rodziców, a oni potwierdzają podpisem. 
elga11-09-2011 23:46:22   [#03]
U mnie nauczyciele (i ja też) przygotowują przedmiotowe zasady oceniania na podst. statutu  i uczeń ma to załączone do zeszytu przedmiotowego (podpisane przez rodziców). Gorzej się ma sprawa z wymaganiami edukacyjnymi, bo tego się robi straszna ilość - mamy zamiar pokazać rodzicom na zebraniu, że takie "cóś" istnieje i jest dostępne w szkole (biblioteka, teczka nauczyciela, ew. strona internetowa). Jak będzie miał potrzebę to się zapozna - a na zebraniu potwierdza - podpis w dzienniku lub na liście - że został poinformowany.
shegreta12-09-2011 13:57:45   [#04]
No tak, ale spotkałam się z sytuacją, że podczas kontroli KO po skardze rodzica pani wizytator chciała, aby jej udowodnić, że zarówno uczniowie jak i ich rodzice znają pso i wymagania. Dyrektor zapewniał, że znają, bo było na zebraniach wrześniowych, ale padła sugestia, że powinno być pisemnie poświadczone przez uczniów i rodziców
Bas12-09-2011 14:11:48   [#05]
U mnie każdy nauczyciel robi wyciąg z najważniejszych postanowień, potem ksero (zmniejszony znacznie tekst), następnie uczeń wkleja do zeszytu, rodzic podpisuje. To samo z wymaganiami i zakresem treści w danej klasie (+lektury). Wszystko mieści się na ćwiartce kartki.
hania112-09-2011 17:22:51   [#06]
Ćwiartka kartki X 30 uczniów X 25 oddziałów X 15 przedmiotów to dopiero 11250 ćwiartek, czyli 6 ryz papieru. Do tego najważniejsze zapisy w statucie i ZWO oraz informacje o egzaminach zewnętrznych. Litości. W dzisiejszych elektronicznych czasach udostępnienie danych poprzez publikację na stronie internetowej powinno zastępować papier. Nauczyciel jest zobowiązany poinformować rodziców, gdzie mogą znaleźć odpowiednie dokumenty.
dyrlo12-09-2011 17:24:55   [#07]
I uzyskać podpis Na np. ćwiartce papieru, że został poinformowany "gdzie może znaleźć odpowiednie dokumenty" hihihihihi .... ale to nie jest śmieszne - coś o tym wiem ;-(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]