Forum OSKKO - wątek

TEMAT: PILNE. Termin urlopu uzupełniajacego
strony: [ 1 ]
szi31-08-2011 21:40:09   [#01]
Witam. Nie mogę nigdzie znaleźć zapisu, od kiedy udziela się nauczycielowi urlop uzupełniający. Zaraz po wakacjach? Od 01.09., czy w terminie uzgodnionym z dyrektorem? Pozdrawiam.
ewa31-08-2011 21:42:53   [#02]
obligatoryjnego określenia terminu udzielenia urlopu uzupełniającego, nie znajdziesz, czyli obydwie opcje dopuszczalne :-)
stoner31-08-2011 21:55:31   [#03]

Po za przypadkiem kiedy nauczycielka ma urlop uzupełniający z tytułu macierzyńskiego, wtedy na jej wniosek musisz obligatoryjnie udzielić urlopu po macierzyńskim.


§3. Na wniosek pracownicy udziela się jej urlopu bezpośrednio po urlopie macierzyńskim; dotyczy to także pracownika-ojca wychowującego dziecko, który korzysta z urlopu macierzyńskiego.
ewa31-08-2011 21:57:52   [#04]
racja w określonym przypadku, potwierdzona pp przez stonera:-)
szi31-08-2011 22:25:27   [#05]
Dziękuję :-)
DYREK01-09-2011 08:10:11   [#06]

Urlop uzupełniający jest udzielany w trakcie roku szkolnego.

Nie ma żadnego nakazu prawnego wykorzystania urlopu uzupełniającego bezpośrednio po ustaniu przyczyny przerywającej urlop.

Urlop uzupełniający udzielany jest na wniosek nauczyciela w terminie uzgodnionym z dyrektorem szkoły.

Urlopu uzupełniający nie może pokrywać się z urlopem bieżącym.

shegreta24-01-2012 20:33:27   [#07]

Pomóżcie, proszę: nauczycielka od 12.08.2011 na macierzyńskim (placówka feryjna). 26 stycznia br. kończy urlop. Otrzymałam od niej wniosek o zaległy urlop za 2011 r. bo - jak twierdzi - w ZZ-ach powiedzieli jej, że się należy, bo podczas urlopu urodziła (!). Mało tego - wnioskuje również o urlop uzupełniający za dni: 16.01 - 26.01 br. (u nas czas ferii). Tłumaczę, że zdąży w tym roku jeszcze wykorzystać przysługujące jej 56 dni i się nie należy ale słyszę, że ZZ-y powiedziały, że tak mam być. Odnoszę wrażenie, że jestem posądzana o złą wolę. Poza tym usłyszałam pytanie: "gdzie jest napisane, że tylko 56 dni? Przecież art. 64 mówi, że nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania" więc co ja sobie wymyślam jakieś 56? I drugi argument, który słyszę, to ten, że w art 66 KN jest mowa o 8 tygodniach (w rozumieniu 8*7=56) to jedynie podstawa do tego, ile może trwać urlop uzupełniający a nie, że nauczycielowi przysługuje 56 dni w roku.

Bardzo proszę o pomoc. 

ulkowa24-01-2012 21:36:25   [#08]

Nie wiem jak jest z urlopem za w 2011. Być może coś się należy o ile nie wykorzystała 8 tygodni. A czy będzie jakiś urlop uzupełniający za ten rok to będzie wiadomo po wakacjach, ale to raczej wątpliwe czy bedzie sie należał. I ciekawe rozumienie: urlop uzupełniający za rok, który dopiero się rozpoczął

Nauczycielka być może żle zrozumiała informację ze ZZ, albo po prostu żle im przedstawiła sprawę. Na temat urlopu uzupełniającego jest już kilka ciekawych wątków na forum.

Podaję również link na dokładne wyjaśnienie Twojej sprawy. Jeżeli nie będzie się otwierał to wystarczy przekopiować. Wyrok SN już jest. Wystarczy powiedzieć to tej pani i podać nr sprawy. Niech sobie szuka

http://www.kadrydlaoswiaty.pl/urlop-uzupelniajacy-za-pobyt-w-szpitalu-w-okresie-wakacji/docs/38_34/172/View

rzewa24-01-2012 22:50:52   [#09]

w przypadku urlopu uzupełniającego KN w art 66 ust 1 mówi wyraźnie, że udziela się go w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni - innymi słowy należy udzielić tyle urlopu uzupełniającego by razem z urlopem wykorzystanym normalnie było 8 tygodni = 56 dni.

nie ma tu nic do rzeczy wymiar urlopu o jakim jest mowa w art 64 ust 1 KN - zz-ty wiedzą, że gdzieś dzwoni ale nie wiedzą w którym kościele - zwykle nieprawidłowo w szkołach nalicza się ekwiwalent urlopowy i urlop wypoczynkowy nauczycielom zatrudnionym przez część roku szkolnego ograniczając wymiar urlopu do 8 tygodni

nie dotyczy to natomiast urlopu uzupełniającego, który, z tego co wiem, jest udzielany prawidłowo


post został zmieniony: 24-01-2012 22:51:32

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]