Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Neuro-Re- Edukacja - polecam zainteresowanym
strony: [ 1 ]
Karolina24-01-2004 18:13:27   [#01]

Sama tematem się interesuję odkąd życie mnie do tego zainteresowania zmusiło - znaczy pojawił się mój syn. ;-)

Od jakiegoś czasu propaguję metodę, ponieważ sama wybrałam się 3 krotnie za ocean aby ją poznać. Odwiedziłam z rodziną IAHP - Instytut Osiągania Ludzkich Możliwości w Filadelfii. Odwiedziny szybko się skończyły z powodu braku funduszy :-(

Poznałam tam Polkę - Bożenę Bejanar - Slawow, bez ktorej pomocy nic by nam sie tam nie udało. Bożena od 1998 roku propaguję metodę w Polsce wnosząc wiele innych ważnych elementów - jest doskonałą terapeutką.

Pomagam jej w kontaktach z rodzicami dzieci specjalnej torki a ostatnio coraz bardziej z nauczycielami, specjalistami pracującymi z dziećmi.

Za zgodą dyrektora ;-) umieszczam to ogłoszenie tu, ponieważ zdarzało mi się na  priva wymeniać informacje dotyczące pracy z dziećmi, edukacji, które wymagają innych metod niż to jest używane powszechnie w szkołach.

O czym rzecz można poczytać na Stronie Rozwoju Człowieka, którą również tworzę aby przyblizyć temat, wiele można też poczytać na stronie mojego Michałka - czyli Strona nadzwyczajnych dzieci

Czym zajmuje się Neuro-Re-Edukacja? Tu referat..Neuro-Re-Edukacja
Programu Organizacji Neurologicznej

O ile są zainteresowani na forum nauczyciele szkól integracyjnych, spacjalnych lub masowych (wiecie ileż to razy nawołuję ;-)) ) Zapraszam. Bedzie się mozna dowiedzieć wiele o zachowaniu dzieci w szkołach, problemach rozwojowych - tych wielkich i tych najmnijeszych (wszelkie dys..np). Wiele o nauczaniu dzieci w przedszkolach - chodzi o najmłodzych.

Szkolenie 13-14 marca odbędzie się w Pleszewie - prowadzi Bozena Bejnar Slawow. O niej samej poczytacie tu. Bożena wykładała już na wielu ogólnopolskich konferencjach dotyczących edukacji dzieci specjalnej troski - mozna o tym poczytać tu

Odpowiem na wszystkie pytanie zainteresowanych - ;-) tu oraz kto sobie życzy na priwa.

Dorsto25-01-2004 11:23:28   [#02]

Czy zamierzacie przeprowadzać szkolenia , kursy tego typu bliżej południowego-wschodu???

Kawał drogi do Pleszewa :-).

Dorsto25-01-2004 11:29:41   [#03]

http://www.kinesiology.pl/indexpl.htm

Karolino, czy współpracujecie z tym Instytutem? Kursy bardzo drogie, ale bliżej mnie. Zanim podejmę decyzję, chciałabym "sprawdzić" jakoś , czy warto :-).

Karolina25-01-2004 11:55:51   [#04]

Dorotko już odpowiadam.

Nie współpracujemy ;-) Mamy wiele podobieństw (możemy nawet dywagować co było pierwsze jajko czy kura) - jednak organizacja neurologiczna działa bardziej kompleksowo, zajmuje się głebszymi problemami, które nie działają u kinezjologów.

Czy Pleszew daleko? ;-) Zależy skąd, daleko np do Filadelfii ;-)

Czy warto? Musisz sama sobie odpowiedzieć czytając linki, które podałam. Jeśli mogę odpowiedzieć na jakieś pytania - pytaj.

Oczywiście mogę zamówić hotel.

Karolina25-01-2004 11:57:44   [#05]
Jeszcze spojrzałam na ceny tam... u nas taniej ;-)))
Dorsto25-01-2004 13:19:12   [#06]

A moje drugie pytanie? Będziecie w tym roku w okolicach Rzeszowa???

:-)

To akurat jedna z nowości, która mnie żywo interesuje. Niestety, trudno o książki po polsku - macie może w ofercie? chętnie bym kupiła, albo jeszcze lepiej kasetę wideo, bo nie wiem, czy niektóre ćwiczenia poprawnie wykonuję .

Karolina25-01-2004 13:48:00   [#07]

Bożena Bejnar Slawow przez ostatnie dwa lata odwiedziła kilkadziesiąt miast Polski - szkoląc zainteresowanych, obecnie kierujemy się do opcji aby powstało jedno miejsce. Podróżowanie jest trudne, nie mozna zabrać wszystkiego co chciałoby się pokazać.

W Pleszewie powstanie baza - powstanie Centrum Rozwoju Człowieka (pieknie brzmi i mam nadzieje, ze kilka lat... i ...) Mamy już fajne zalążki.

Niemniej jeśli ktoś jest gotowy w Polsce zorganizować takie szkolenie, Bożena jest nadal chętna - choc już nie tak obficie jak dotąd. W marcu zatem szkolenie odbędzie się jeszcze w Gdańsku - organizuje je tu jedna z forumowiczek, może się ujawni;-)

Z ksiązkami jest strasznie krucho. Obecne w języku polskim dwie pozycje praktycznie są wyczerpane nakłady. Glenn Doman " Jak postępować z dzieckiem z uszkodzeniem mózgu" - praktycznie nie do kupienia; "Jak nauczyć małe dziecko czytać" Glen i Janet Doman - jest jeszcze dostepna - ale coraz trudniej dostać, znam miejsce gdzie jeszcze są.

O kasetach video na tym etapie pracy nie myślałyśmy. NIemniej będąc na szkoleniu wiele osób nagrywa sobie pewne elementy lub sekwencje dla siebie.

Hanna25-01-2004 13:53:29   [#08]

to ja :)

 zapraszam wszystkich , którym bliżej do Gdańska na 20-21 marca
kasik25-01-2004 14:08:10   [#09]
Jestem Gdańskiem  zainteresowana poproszę o więcej szczegółów
Karolina25-01-2004 16:38:31   [#10]

Kasik jeśli chodzi o szczegóły organizacyjne w Gdańsku myslę, że Hania odpowie lub napisz do niej na priva.

Program szkolenia jest zawsze jednak identyczny.

Dwa dni zajęc od 9,30 do 16,30 z krótkimi kilku-minutowymi przerwami. Nie ma przerwy obiadowej. Od 16,30 rozpoczynają się odpowiedzi na pytania - zatem przeważnie szkolenia kończą się dużo później.

Program szkolenia:

  1. Wstęp – przyczyny porażenia mózgu, o jakich dzieciach mowa
  2. Historia powstania profilu rozwojowego, początkowe objaśnienia  dotyczące profilu
  3. Ścieżki sensoryczne
  4. Ścieżki motoryczne
  5. Połączenie dwóch stron profilu
  6. Funkcja  - struktura, struktura – funkcja
  7. Pytania i podsumowanie

(pierwszy dzień poświęcony jest omówieniu Profilu Rozwoju Człowieka wg IAHP)

  1. Zarys programów ruchowych
  2. Zarys programów żywnościowych - fizjologia
  3. Zarys programów inteligencji
  4. Zarys programów rozwoju intelektualnego i społecznego
  5. Pytania i podsumowanie

Jest to wstepne szkolenie dotyczace tego zagadnienia, kolejne zaawansowane mamy już w planach.

Hanna11-03-2004 19:37:28   [#11]

a może ktoś jeszcze ?

ma ochotę spotkać się z nami?

                    20-21 marca w Gdańsku

  zapraszam tym bardziej, że w Gdańsku już wiosna;-)

Karolina29-03-2004 23:59:24   [#12]

Podniosę sobie wątek. ;-)

U mnie było tak..... zapraszam na fotograficzną relację

;-)

U Hani przesunęliśmy termin na 17-18 kwietnia, dlatego pisze aby jeszcze kto chętny mógł skorzystać.

Iwon30-03-2004 00:39:14   [#13]
Wielkie dzięki, Karolino!
Marek Pleśniar30-03-2004 09:11:19   [#14]

poczytałem:-) fajnie zrobiliście.

faktycznie schudła na szczapę;-)))))

Karolina30-03-2004 19:27:10   [#15]
Marek, co ty...takie fotografie potrafią zmylić ;-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]