Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwolnienie nauczyciela mianowanego - proszę o doradę
strony: [ 1 ]
kuba06-05-2011 08:27:06   [#01]
Mam następujący problem: Nauczyciel mianowany (z mocy prawa w 2000r.) zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony od 10 lat, w tym czasie nie zrobił awansu - nie musiał). W aktach nie ma pisma przekształcającego stosunek pracy na mianowanie. W nowym roku szkolnym będzie tylko 14 godzin przedmiotu którego uczy. Od trzech lat mam problemy z nauczycielem typu: częste choroby, nieoddawanie prac klasowych w terminie (interwencje uczniów i rodziców), problemy z dyscypliną na lekcji, prawie żadna aktywność w życiu szkoły. Pomimo rozmów nic się nie zmieniło a do tego mam naciski z organu prowadzącego i od rodziców żeby go zwolnić. Będę z nim rozmawiał, żeby rozstać się za porozumieniem stron. Jeśli jednak nie przyniesie rozmowa skutku - jaką podstawę rozwiązania podać? Jak w miarę bezboleśnie się rozstać?
AnJa06-05-2011 08:39:20   [#02]

mimo braku p[otwierdzenia formalnego- on jest zatrudniony przez mianowanie

czyli normalna procedura- ograniczenie etatu, w razie braku zgody- art.20 z konsekwencjami

no chyba, ze zgodzi się na porozumienie stron- ale to oznaczało, ze on nie tylko kiepski nauczyciel ale i jakby nierozgarnięty

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]