Forum OSKKO - wątek

TEMAT: "pełnoletni gimnazjalista
strony: [ 1 ]
gera18-01-2004 23:01:33   [#01]

Czy w sprawie 18- latka, który napisał oświadczenie, że nie chce uczęszczać do gimnazjum (sam się skreślił!), musi odbyć się procedura (tj. opinia SU i decyzja rady pedagogicznej?). Czy jego oświadczenie wystarczy?

gera18-01-2004 23:07:42   [#02]
Matko, tak się przejęłam (pierwszy raz pytam na forum), że dwa razy poklikałam....
ewa bergtraum19-01-2004 01:15:57   [#03]

Gera

Konstytucyjny obowiązek nauki skończył się z chwilą

osiągnięcia przez niego pełnoletności. Odnotowujesz

fakt odejścia ze szkoły w księdze uczniów.

Niczego poza tym nie musisz robić. Pewnie wychowawca

dla celów statystycznych wspomni również o przyczynie

odejścia ze szkoły w swoim sprawozdaniu. Ale ja uczę

w liceum (obowiązek nauki). Być może dzisiaj ktoś bardziej kompetentny, czyli pracujący w gimnazjum

(obowiązek szkolny), skoryguje moją odpowiedź.

ewa bergtraum19-01-2004 01:21:21   [#04]

Gera

Nie przejmuj się, ja zanim pierwszy raz (całkiem niedawno, bo dla mnie to było w ogóle pierwsze publiczne pisanie) uderzyłam w klawisze, to robiłam to

trzęsącymi się ze zdenerwowania rękami. Serdecznie

Cię pozdrawiam i cieszę się, że zasiliłaś nasze szeregi.

:-)))

Basik19-01-2004 09:25:09   [#05]
Mialam ten sam problem i już na forum o nim dyskutowaliśmy. Nie pamietam w jakim wątku.Zdania były podzielone co do tego, czy potrzebna jest uchwala rady czy nie. U mnie była choć pewności nie mam.Wychowawca i pedagog uzasadniali, jak zachęcali ucznia do ukonczenia szkoły / zrezygnował w marcu w III klasie/.
żwirek19-01-2004 12:22:34   [#06]

fainie, że napisał

bo u nas jak skończy 18 lat to ekspresowo dojrzewa i chce koniecznie chodzić do szkoły ( a jest tego na pęczki ).

Była dyskusja na forum, ale na zasadzie każdy orze jak może

U nas jest tak – zapis w statucie szkoły ( czy dobry, to nikt nie wie )

 

  1. Uczeń rezygnuje ze szkoły , na podstawie oświadczenia dyrektor skreśla z listy uczniów .  (Skoro nie chce chodzić i nie ma obowiązku, to co ma do rzeczy uchwała rady , jak nie wyrazi zgody to co wtedy???)
  2. Uczeń po ukończeniu 18 roku życia  nie przychodzi do szkoły. Po 14 dniach nieobecności zostaje skreślony z listy  uczniów z powodu porzucenia szkoły. ( argumentacja jak wyżej, ponadto znał statut i wie jak się sprawa skończy ).
  3. Uczeń po ukończeniu 18 roku życia chce nadal uczęszczać do szkoły. Na podstawie wniosku dyrektor wyraża zgodę na kontynuację nauki pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad regulaminu szkoły. Naruszenie tych zasad ( poważne wykroczenia ) uruchamiają procedurę jak w ustawie.

 

A problemy jak to w życiu.  Jak potraktować sprawę , gdy po dwuletnim pobycie w zakładzie karnym ( za gwałt )  pełnoletni uczeń chce powrócić do szkoły – do pierwszej klasy ???? Ma prawo ???

gera19-01-2004 18:25:04   [#07]
Dzięki. Pozdrawiam.
Leszek19-01-2004 19:26:58   [#08]

Może Żwirku zostać przyjęty do szkoły dla dorosłych.

Pozdrawiam

Anka K19-01-2004 19:30:33   [#09]
Moim zdaniem uczeń pełnoletni po prostu odbiera dokumenty i sprawa jest załatwiona. Nikt go do niczego nie może zmusić. Anka
zgredek19-01-2004 20:22:16   [#10]
do momentu odwołania ze strony rodziców
RomanG19-01-2004 20:29:37   [#11]
A rodzice potrafią w tym wykazać jakiś interes prawny?
zgredek19-01-2004 20:56:08   [#12]
prawny?

swój raczej, np. mamusia traci alimenty.
RomanG19-01-2004 21:02:33   [#13]

No ale co ma do tego szkoła?

Pełnoletni obywatel RP nabywa pełnej zdolności do czynności prawnych, wyraża swoją wolę - taką, a nie inną, szkoła odmówić nie może, tym bardziej zmusić do nauki, więc jaka podstawa do skarżenia szkoły za utratę alimentów?

Nula19-01-2004 22:29:57   [#14]

jeszcze nie osiemnascie

A co z miłym młodzieńcem, co to trzeci raz powtarza klasę trzecią gimnazjum, do szkólki dalej nie przychodzi?

Sprawa zgłoszona do kompetentnych organów, ale sądy się nie pokończyły i póki co nie ma za co i z czego klasyfikować?

Rodzice pracują gdzieś daleko i nie ma z kim porozmawiać...

Szkoda chłopca, bo nawet egzaminy pisze w miare...

Gaba20-01-2004 00:18:38   [#15]
a z dziewczyną 17, która koniecznie wg opiekunek z PDD powinna pójść do kl. I, a na moja sugestię, możeby by tak poszła do gimanzjum uzawodowionego... zdobęcie chociaż zawód.... to się poobrażały

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]