Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop zdrowotny-ucieczka przed zwolnieniem innych nauczycieli
strony: [ 1 ]
peter27-04-2011 11:14:04   [#01]

W związku ze spadkiem liczby oddziałów w jednej ze szkół należy zwolnić 2 nauczycieli z art. 20KN (nazwę ich A i B), lub przenieść ich w stan nieczynny, jeśli to wybiorą. Dwóch innych nauczycieli (nazwę ich X i Y) przedłożyło dyrektorowi z datą kwietniową zaświadczenia lekarskie dotyczące konieczności udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia od 1.09.2011r. do 31.08.2012r.  Myślę, że zostało to zrobione po to, żeby A i B  mieli dalej pracę (A i X oraz B i Y uczą tych samych przedmiotów). Czy w zaistniałej sytuacji dyrektor może wręczyć wypowiedzenia  nauczycielom A i B mimo, że będą godziny za nauczycieli przebywających na urlopie dla poratowania zdrowia? Czy dyrektor może zakwestionować zaświadczenia lekarskie dotyczące urlopu zdrowotnego wystawione w kwietniu o konieczności urlopu od 1.09.2011r.? Patrząc na takie zaświadczenie można zadać pytanie co z nauczycielem X i Y od kwietnia do września. Są zdrowi, mogą pracować, a lekarz wizjoner wie, że ich stan zdrowia pogorszy się od września i muszą iść na urlop?  Nauczyciele, których należy zwolnić (A i B) nie powinni dłużej pracować. Nie radzą sobie z dyscypliną. Co może zrobić dyrektor w tej sprawie?

ewawal27-04-2011 15:02:08   [#02]
Też kiedyś miałam podobny problem i nigdzie nie ma mowy o dacie wydania zaświadczenia o urlopie. Zadzwoniłam do lekarza z prośbą o zaświadczenie potwierdzające że nauczyciel może pracować obecnie, choć ma się rozchorować od 1.09. Lekarz potraktował mnie bardzo brzydko. Ale wysłałam nauczyciela na badania lekarskie pracownicze uprzedzając lekarza o zaistniałej sytuacji.
DYREK27-04-2011 19:31:10   [#03]

Dyrektor szkoły zatrudniającej nauczyciela może, w terminie 14 dni od dnia otrzymania orzeczenia, wnieść odwołanie od jego treści.

http://www.gazetalekarska.pl/xml/nil/gazeta/numery/n2006/n200602/n20060212

i

ograniczenie etatu dla nauczyciela

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]