Forum OSKKO - wątek

TEMAT: umowy o pracę po nowemu
strony: [ 1 ]
beera13-01-2004 13:08:14   [#01]

nie potrzebowalam i się nie interesowalam..

a teraz potrzebuję na cito

ktoś ma?

albo wie gdzie szukać?

wydaje mi się, że w IPSach nie ma, bo tam szukalam

krystyna13-01-2004 14:00:34   [#02]

W wymianie plików:

"ujednolicone rozporz. o dokumentacji pracownika - od 1.01.2004 r."

beera13-01-2004 14:04:21   [#03]

:-))

już zagladam!!!!

dzięki

buziaki!!!

ewa bergtraum13-01-2004 14:06:26   [#04]

 

Asiu, nie wiem, czy mi wyjdzie wklejenie. A o jakie zmiany Ci chodzi?.

Najważniejsza na dzisiaj to ta, że od stycznia trzeba zawrzeć umowę

na piśmie w dniu podjęcia pracy przez pracownika.

Co to są IPS-y?

 

Art. 22.1. § 1. Pracodawca ma prawo żądać od osoby ubiegającej się o zatrudnienie podania danych osobowych obejmujących:

1) imię (imiona) i nazwisko,
2) imiona rodziców,
3) datę urodzenia,
4) miejsce zamieszkania (adres do korespondencji),
5) wykształcenie,
6) przebieg dotychczasowego zatrudnienia.

§ 2. Pracodawca ma prawo żądać od pracownika podania, niezależnie od danych osobowych, o których mowa w § 1, także:

1) innych danych osobowych pracownika, a także imion i nazwisk oraz dat urodzenia dzieci pracownika, jeżeli podanie takich danych jest konieczne ze względu na korzystanie przez pracownika ze szczególnych uprawnień przewidzianych w prawie pracy,
2) numeru PESEL pracownika nadanego przez Rządowe Centrum Informatyczne Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności (RCI PESEL).

§ 3. Udostępnienie pracodawcy danych osobowych następuje w formie oświadczenia osoby, której one dotyczą. Pracodawca ma prawo żądać udokumentowania danych osobowych osób, o których mowa w § 1 i 2.
§ 4. Pracodawca może żądać podania innych danych osobowych niż określone w § 1 i 2, jeżeli obowiązek ich podania wynika z odrębnych przepisów.
§ 5. W zakresie nieuregulowanym w § 1-4 do danych osobowych, o których mowa w tych przepisach, stosuje się przepisy o ochronie danych osobowych.

Art. 29. § 1. Umowa o pracę określa strony umowy, rodzaj umowy, datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, w szczególności:

1) rodzaj pracy,
2) miejsce wykonywania pracy,
3) wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia,
4) wymiar czasu pracy,
5) termin rozpoczęcia pracy.

§ 2. Umowę o pracę zawiera się na piśmie. Jeżeli umowa o pracę nie została zawarta z zachowaniem formy pisemnej, pracodawca powinien, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy przez pracownika, potwierdzić pracownikowi na piśmie ustalenia co do rodzaju umowy oraz jej warunków.
§ 3. Pracodawca informuje pracownika na piśmie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę, o obowiązującej dobowej i tygodniowej normie czasu pracy, częstotliwości wypłaty wynagrodzenia za pracę, urlopie wypoczynkowym oraz długości okresu wypowiedzenia umowy, a jeżeli pracodawca nie ma obowiązku ustalenia regulaminu pracy - dodatkowo o porze nocnej, miejscu, terminie i czasie wypłaty wynagrodzenia oraz przyjętym sposobie potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.
§ 4. Zmiana warunków umowy o pracę wymaga formy pisemnej.
§ 5. Przepisy § 1-4 stosuje się odpowiednio do stosunków pracy nawiązanych na innej podstawie niż umowa o pracę.

beera13-01-2004 14:14:59   [#05]

wklep w google

druki IPS- cudo mówię Ci:-)

dzięki

Jacek13-01-2004 14:34:56   [#06]

Nie wklepuj masz tu link do pobrania:

http://www.ips-infor.com.pl/pliki/druki_instalacja5.exe

ewa bergtraum13-01-2004 15:55:14   [#07]

Jacek i Asia

Dziękuję. Wstydziłam się zapytać, czy google to takie większe okulary

dla narciarzy, bo nie wiem. A teraz po ściągnięciu tego linku ( przy próbie uruchomienia)

wyświetla się informacja, że coś tam wydaje się uszkodzone i strona www

nieprawidłowa. Jakoś tak. Co mam dalej robić?.

Jacek13-01-2004 17:09:42   [#08]

Ewo sprawdź pocztę wysłałem Ci ten plik, powinien się zainstalować.

Po zainstalowaniu i otwarciu programu za pomocą funkcji "pobierania formularzy z internetu" możesz pobrać potrzebny druk i co ważne wypełniać komputerowo i drukować. Druków dostępnych bezpłatnie jest dużo :))

ewa bergtraum13-01-2004 21:06:28   [#09]

Jacek

Wieeeelkie dzięki! :-)))))))))))))))))))))))))))))))))
beera19-01-2004 11:18:07   [#10]

a ktoś ma

druk, w ktorym rozpisał paragraf 3?

jakby kto miał :-)

Anula20-01-2004 22:11:02   [#11]

Jacku..............

a może i mnie byś przesłał........... serdecznie pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]