Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nazwiska n-li na stronie www
strony: [ 1 ]
elak10-01-2004 18:21:30   [#01]
Robię stronę internetową szkoły. Czy powinnam pytać n-li i pracowników szkoły o zgodę , jeżeli chcę umieścić ich imię i nazwisko na stronie np. skład rady pedagogicznej, lub umieścić zdjęcie na których oni występują np. ślubowanie klas I. Wszyscy są poinformowani, że jest tworzona strona www naszej szkoły. Myślę,  aby zrobić listę i prosić o wyrażenie zgody. Jak to rozwiązaliście u siebie?. ( A co zrobić z nazwiskami uczniów np. Rada Uczniowska ).  Dziękuję za radę.
Danka10-01-2004 18:48:37   [#02]
Ja pytalam. Mam ich zgody na pismie. Jedna PANI nie wyraziła zgody więc jej nie ma.
RomanG10-01-2004 19:27:22   [#03]

Ustawa o ochronie danych osobowych

Rozdział 3
Zasady przetwarzania danych osobowych


Art. 23. 1. Przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy:
(...)
5) jest niezbędne do wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów administratorów danych, o których mowa w art. 3 ust. 2, lub osób trzecich, którym są przekazywane te dane - a przetwarzanie danych nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą.(...)

4. Za prawnie usprawiedliwiony cel, o którym mowa w ust. 1 pkt 5, uważa się w szczególności:
1) marketing bezpośredni własnych produktów lub usług administratora danych,
(...)

....................

Moim zdaniem zgoda n-la nie jest tu konieczna.
Analogicznie w stosunku do uczniów.

Opublikowanie nazwisk i zdjęć, tak nauczycieli, jak i uczniów, na tablicy na szkolnym korytarzu nie wymaga przecież takiej zgody.
Marek Pleśniar10-01-2004 19:42:41   [#04]

opublikowanie zdjęc i nazwisk uczniów - tylko za zgodą rodziców. Mam doświadczenia z tym zwiazane i odradzam inne postępowanie. Dobrym przykładem jest narażenie dzieci prokuratora na odnalezienie przez przestępców (to własnie moje doświadczenie) zwykłą wyszukiwarką.

opublikowanie nazwisk i funkcji pracowników - nie widzę problemu.

Gaba10-01-2004 19:45:06   [#05]

to własnie chciałam napisać - bez przesady z tymi danymi, bez przesady!!!

 

- w znowelizowanym KP jest (na szczęście) po stronie obowiązków opracownika i praw pracodawcy prawo do domagania się podania paru istotnych danych - nie chcę twierdzić, że potrzebuję jako pracodawca dane teleadresowe, by je umieszczać w miejscu publicznym - ale sympatyczna fotka i nazwisko i specjalność, czasem doskonały dowcip, świetne powiedzonko - w niczym nie naruszają godności osoby.

- jak niektórzy wiedzą musiałam małe-co-nieco kiedyś postudiować z przyczyn jednak niefajnych...

- miałam też doskonałą szkołę, kiedy nauczycielka odmówiła mi podania miejsca zamieszkania - o, kodeksie pracy, o jakież ci dzięki, widocznie ktoś też miał już tak... bo jak korespondować z takim pracownikiem, jak dotrzymać czasem terminó ustawowych, jak zgłosić do ZUS...

 

;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]