Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnienie nauczyciela
strony: [ 1 ]
beegees08-01-2004 19:46:26   [#01]

Chciałabym zatrudnić od półrocza nauczyciela języka niemieckiego - szkoła podstawowa kl.IV - VI.W czerwcu kończy Kolegium Języków Obcych.Był rok w Niemczech i ma certyfikat Instytutu Goethego -poziom średniozaawansowany.Ma kwalifikacje?Muszę pytać kuratorium o zgodę?Poradźcie.

ewa bergtraum08-01-2004 20:00:00   [#02]

zatrudnienie nauczyciela

Trochę późno, bo drugi semestr tuż, tuż. Szybko występuj o zgodę. Jeśli odpowiedzi nie uzyskasz

w oczekiwanym terminie, to i tak zatrudnij. Bo gdzie znajdziesz w tak krótkim czasie nauczyciela języka obcego?. A kurator na pewno się zgodzi (napisz przekonujące uzasadnienie).

I nauczyciela pozyskasz, i w papierach będzie grało.

A belfer w czerwcu  spełni wszelkie warunki do zatrudnienia.

HenrykB08-01-2004 20:00:37   [#03]

Jak nie ma kwalifikacji na dzień zatrudnienia - bezwzględnie i to decyzja KO musi być przed zatrudnieniem.

Inaczej może skończyć się problememi z nadzorem (przerabiamy to w tej chwili).

ewa bergtraum08-01-2004 20:14:32   [#04]

zatrudnienie nauczyciela

Trochę się pospieszyłam. Myślałam o szkole średniej.

 Być może rozporzadzenie

o kwalifikacjach i warunkach zatrudniania nauczycieli

pozwala na podjęcie w szkole podstawowej pracy

na stanowisku nauczyciela języka obcego

 osobie z certyfikatem któregoś stopnia. Musisz sprawdzić. A może na forum odezwie się jakiś dyrektor s.p. i pomoże lepiej ode mnie.

Nula08-01-2004 22:11:24   [#05]

do Henia...

Henryku, a co w związku z zatrudnieniem nie podoba sie w kuratorium? Ja we wrześniu walczylam o anglistę, bo kwalifikowany mi obiecał, ale znalazł pracę w mieście i przecie na wieś nie pojdzie i w efekcie dopiero od października zatrudniłam, ale cudzoziemca i jeszcze szczęśliwa, że do dzieci ma kto pójść. Trzy lata walczę o solidne grono językowców i  póki co nie jestem zadowolona ...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]